0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 06 بهمن 1400

در طی سال های گذشته تعداد تولید کنندگان میلگرد داخلی افزایش یافته است و کارخانه های متعدد میلگرد با یکدیگر وارد عرصه رقابت شده اند. این برندها اقدام به تولید میلگرد در کیفیت و استانداردهای متعددی کرد ه اند، از این رو در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از این کارخانه های تولیدی میلگرد بپردازیم. همچنین پیش از این برترین کارخانه های تولید کنندگان میلگرد را با هم بررسی کرده ایم.

تولید کنندگان میلگرد داخلی

با شناخت تولید کنندگان این محصول فولادی می توانید در موقع خرید بهترین تصمیم را گرفته و به بیشترین سود از پروژه هایتان برسید. در ادامه 19 تولیدکننده داخلی را مورد بررسی قرار داده ایم.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"وجود معادن متعدد و دسترسی به مواد اولیه مرغوب سبب شکل گیری تعداد قابل توجهی کارخانه تولید کننده میلگرد در داخل کشور شده است. بخش عمده‌ای از این تولید کنندگان امروزه به بهترین کارخانه‌های تولید کننده میلگرد معروف شده‌اند و بخشی از محصولات خود را به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کنند. با توجه به پراکندگی این کارخانه‌ها در داخل کشور با شناسایی آن‌ها می‌توانید متناسب با موقعیت جغرافیایی خود دست به خرید این محصول بزنید."

کارخانه صنایع آذر فولاد امین

شرکت صنایع آذر فولاد امین واقع در زمینی به مساحت 14 هکتار در منطقه تیکمه داش و کیلومتر 12 بستان آباد در سال 1390 به بهره‌برداری رسید. این کارخانه در فاز سوم خود به احداث کارخانه نورد میلگرد، به ظرفیت اسمی 400 هزار تن در سال پرداخت و امروزه یکی از کارخانه‌های تولید کننده میلگرد به شمار می‌رود. این شرکت با نام تجاری AFA steel  نزد اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است. این کارخانه در حال حاضر بخشی از تولیدات داخل و منطقه را بر اساس استاندارد‌های ملی و بین‌المللی صنعت فولاد تأمین می‌کند. . برای مشاهده قیمت میلگرد آذر فولاد امین به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه نورد گرم سمنان

شرکت نورد گرم سمنان یا کارخانه فولاد سمنان در انتهای شهرک صنعتی شرق و 7 کیلومتری جاده سمنان دامغان در سال 1383 تأسیس شد. این کارخانه با هدف تولید انواع میلگرد آجدار و ساده شروع کرده و اکنون ظرفیت تولید 230 هزار تن انواع مقاطع فولادی در سال را دارد. از اهداف والای این مجموعه تولید 1 میلیون تن شمش فولادی در سال است. این شرکت توانسته است با تکیه بر تجربیان و دانش فنی کارکنان خود، دستگاه‌های مورد نیاز مشتریان را با یک سال ضمانت و خدمات پس از فروش ارائه نماید. برای مشاهده قیمت میلگرد سمنان به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه آریان فولاد

کارخانه آریان فولاد تولید مقاطع فولادی اعم از نبشی، تیرآهن، میلگرد و ناودانی در سال 1385 و شهرستان بویین زهرا واقع در استان قزوین احداث گردید. با پیشرفت این کارخانه، ظرفیت تولید سالیانه مقاطع فولادی و تعداد کارکنان آن رشد چشم‌گیری داشت به گونه‌ای که در این مرکز 1000 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند. ویژگی شاخص این مجموعه تولید محصولات و مقاطع فولادی به وسیله پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های دوستدار طبیعت است. برای مشاهده قیمت میلگرد آریان فولاد به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه فولاد پارس

از مراکز تخصصی تولید میلگرد در داخل کشور، می‌توان به کارخانه فولاد خاورمیانه یا فولاد پارس اشاره نمود که اولایل دهه 80 و در شهرستان تاکستان، استان قزوین به بهره‌برداری رسید. محصول تولیدی این مجموعه با نام میلگرد قزوین از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بسیار در بازار داخل و حتی خارج از کشور محبوب است. برای مشاهده قیمت میلگرد قزوین به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه سپهر ایرانیان

یکی از مراکز بزرگ تولید میلگرد داخلی، سپهر ایرانیان بوده که درسال 1389 و شهرک زواره‌ای در نزدیکی تهران تاسیس شد. بخش تولید این کارخانه توانایی ساخت سالیانه 100 هزار تن میلگرد را دارد. میلگرد‌های تولیدی این مجموعه به دلیل عبور از فیلتر مراکز و آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت این مجتمع، از کیفیت مطلوبی برخوردارند. برای مشاهده قیمت میلگرد فولاد سپهر ایرانیان به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه آریا ذوب

کارخانه تولید میلگرد آریا ذوب، درسال 1383 فعالیت خود را آغاز کرد و با دارا بودن کارکنان متعهد و استفاده از فناوری روز، توانست خود را در زمره بزرگ‌ترین مراکز تولید میلگرد داخلی جای دهد. مجتمع آریا ذوب، به لطف ظرفیت تولیدی سالیانه 320 هزارتن میلگرد باکیفیت و مطابق با استانداردهای داخلی و خارجی به یکی از اجزای مهم در زنجیره تامین میلگرد داخلی تبدیل گردید.

این کارخانه ابتدا تحت عنوان شرکت سرمایه‌گذاری وارد حوزه فولاد شد و سپس در سال 1380 اولین مرکز تولیدی خود را در استان تبریز و 6 کیلومتری جاده جزیره اسلامی راه‌اندازی کرد. محصولات این مرکز تحت استاندارد‌های بین‌المللی و شامل انواع میلگرد، ورق گالوانیزه، لوله‌ها، قوطی و پروفیل‌های خاص با ظرفیت تولیدی سالیانه 710 تن می‌شوند. برای مشاهده قیمت میلگرد آریا ذوب به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه معراج کردکوی

از دیگر مجموعه‌های مهم در زمینه تولید میلگرد می‌توان به کارخانه معراج کردکوی استان گلستان اشاره نمود که در اواخر سال 1387 به بهره‌برداری رسید. ظرفیت این کارخانه 300 تن درسال بوده و شامل تولید انواع میلگرد ساده، آج‌دار و کلاف می‌شود. تامین نیاز داخلی و صادرات به کشور‌های هم‌جوار همانند ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، عراق و ... از اهداف بلندمدت و چشم‌اندازهای آتی مجموعه فولاد کردکوی است. برای مشاهده قیمت میلگرد معراج کرد کوی به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه پرشین فولاد

گروه صنعتی پرشین فولاد از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تولید محصولات فولادی در داخل کشور به شمار می‌آید و شامل مجتمع‌های بسیاری در زیرمجموعه خود است. این مجموعه در سال 1365 و کیلومتر 18 اتوبان تاکستان به ابهر تاسیس گردید. تولیدات پرشین فولاد در انواع مختلف میلگرد با ظرفیت سالیانه 500 هزار تن، آهن اسفنجی با ظرفیت سالیانه 800 هزار تن، تیرآهن با ظرفیت سالیانه 400 هزار تن و ورق‌های گالوانیزه با ظرفیت سالیانه 200 هزارتن روانه بازار می‌شوند. برای مشاهده قیمت میلگرد پرشین فولاد به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه صنایع فولاد هیربد زرندیه

شرکت صنایع فولاد هیربد زرندیه در سال 1388  شهرک صنعتی مامونیه استان مرکزی فعالیت خود را شروع کرد. مجموعه فولاد هیربد دارای دو خط تولید میلگرد، قوطی پروفیل و لوله‌ها است. از برجستگی‌های شاخص این مجموعه، تولیدات گسترده انواع مختلف مقاطع فولادی است به گونه‌ای که بیش از 100 محصول در سایز‌ها و ضخامت‌های مختلف در این کارخانه ساخته می‌شوند. برای مشاهده قیمت میلگرد هیربد به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه صدر فولاد لرستان

صدر فولاد لرستان یکی از کارخانه ‌های تولید کننده میلگرد در کشور شناخته می‌شود که در سال 1394 فعالیت خود را با تولید صد هزار تن محصولات فولادی در سال آغاز کرد و توانست 80 هزار تن افزایش با افزودن دو استند به رافینگ نورد داشته باشد. این کارخانه در زمینی 35 هکتاری و در کنار اتوبان خرم آباد واقع شده است. این مجموعه اکنون به دلایل مشکلاتی (مشکلات مالی و سوء مدیریت و ...) تعطیل است.

بیشتر بخوانید: 19 برند تولیدکننده میلگرد

کارخانه قائم

کارخانه قائم میلگرد رازی از تولید کنندگان برتر میلگرد در سال 1383 در شعرک صنعتی رازی شهرضا واقع در اصفهان احداث گردید. این کارخانه زیر مجموعه شرکت جهان پروفیل پارس است که فاز اول آن راه‌اندازی خط تولید نورد سرد با ظرفیت سالیانه 50 هزار تن در سال 1390 به بهره‌برداری رسید. فاز دوم آن خط تولید نورد گرم با ظرفیت سالیانه 300 هزار تن در سال 1395 راه‌اندازی شد. قائم یکی از معتبر‌ترین و بهترین کارخانه‌های تولید کننده میلگرد در کشور شناخته می‌شود. . برای مشاهده قیمت میلگرد قائم به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

کارخانه‌ فولاد کویر کاشان

فولاد کویر یا کویر کاشان یکی از کارخانه‌های تولید کننده میلگرد اصفهان است که فعالیت خود را در سال 1379 آغاز نمود. دو سال پس از تاسیس کارخانه، محصولات فولادی آن روانه بازارها شدند. پس از گذشت 5 سال اولین تولید میلگرد کارخانه کویر کاشان معرفی گردید. هم اکنون این واحد تولیدی، ظرفیتی بالغ بر 350 هزار تن در سال محصولات فولادی اعم از میلگرد، تیرآهن، ناودانی و ... دارد. میلگرد‌های فولاد کویر به صورت ساده و آج‌دار بوده که خاصیت جوشکاری و مقاومت بالایی دارد. میلگردهای تولیدی فولاد کویر در سایز‌های رایج 8 الی 32 به بازار عرضه می‌شوند؛ همچنین میلگرد با آج 520، برای اولین بار در این مجموعه به تولید رسید. قیمت میلگرد کاشان وابسته به سایز سفارش مشتری خواهد بود.

تالار افتخارات مجتمع فولاد خراسان مملوء از موفقیت‌های گوناگون آن در زمینه‌ تولید است. در ادامه لیستی از افتخارات و دستاورد‎‌های مجموعه فولاد را بیان کردیم.

 • واحد منتخب صنعتی استان اصفهان سال ۹۶
 • تندیس جایزه تعالی منابع انسانی سال ۹۲
 • تقدیرنامه شرکت برتر در حوزه مدیریت منابع انسانی
 • کارافرین نمونه استان اصفهان در سال ۹۴

مجتمع فولاد روهینا جنوب

یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌‌های تولید کننده میلگرد در بخش جنوبی کشور، مجتمع فولاد روهینا است. این مرکز که در سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرد، در استان خوزستان و شهرستان دزفول قرار دارد. عمده تولید میلگرد فولاد روهینا در چهار نوع A1, A2, A3 و A4 و به دو صورت ساده و آج‌دار به بازار عرضه می‌شود. میلگردهای آج‌دار دوکی، جناقی، مرکب و یکنواخت در سایز‌ 8 الی 40 و میلگرد کلاف در سایز‌های 5 الی 16 میلی‌متری نیز در دسته محصولات تولیدی این مرکز قرار دارند. محصول خروجی کارخانه فولاد روهینا، مطابق با استاندار‌د ملی 3132، ASTM A 615 وBS 4449   است. از ویژگی‌های بارز میلگرد روهینا، می‌توان به وزن سبک و در عین حال استحکام بالای آن اشاره کرد. همچنین دریافت گواهی‌نامه ISO 9001-2015 و گواهی‌نامه ISO 14001-2015 یکی از دستاورد‌های بی‌شمار این واحد تولیدی محسوب می‌شود. برای مشاهده قیمت میلگرد روهینا جنوب امروز به لیست قیمت مربوطه در سایت مراجعه کنید.

فولاد سرمد ابرکوه یزد

همانطور که می‌دانید، استان یزد یکی از بهترین کارخانه­های تولید میلگرد در کشور به شمار می‌رود. صنایع فولاد ابرکوه یزد در سال 1391 شروع به فعالیت نمود. این مجتمع با افزایش دامنه فعالیت‌های خود در واحد ارتباط صنعت و دانشگاه، اقدام به اشتغال‌زایی با جذب نیروهای بومی از منطقه کرده است.

 حدود 400 نفر در بخش اداری و واحد نورد این مجموعه در سه شیفت مشغول به کار هستند. از اهداف این مجموعه می‌توان به افزایش تولید فولاد داخلی و کمک به چرخه اقتصاد کشور اشاره کرد. ظرفیت این کارخانه به 450 هزار تن میلگرد در سال و 600 هزار تن شمش فولادی می‌رسد. میلگرد فولاد ابر کوه یزد به دلیل استفاده از تجهیزات روز دنیا در تولید آن و همچنین همکاری با شرکت ایتالیایی STG از درجه مرغوبیت بالایی برخوردار است. این محصول تحت استاندارد ملی3132، حضور درخشانی در بازار داخلی و خارجی دارد. برای مشاهده قیمت میلگرد سرمد ابرکوه امروز به لیست قیمت مربوطه در سایت مراجعه کنید.

صنایع فولاد بردسیر کرمان

 پس از پایان 8 سال جنگ تحمیلی صنایع فولاد داخل با تاسیس مجموعه بردسیر احیا شد. این مرکز در 45 کیلو‌متری جنوب غربی شهر کرمان قرار دارد. با گذشت 25 سال از آغاز فعالیت این کارخانه، میلگرد صنایع فولاد بردسیر کرمان به یکی از تکمیل‌ کنندگان مهم زنجیره تولید فولاد تبدیل شده است. با توسعه فاز اول بخش نورد گرم مجموعه بردسیر در سال 1381، تولید این بخش به 220 هزار تن در سال رسید. پس از تکمیل فاز 2 این بخش، این مرکز توانست ظرفیت خود را به 420 هزار تن در سال برساند. عمده فعالیت مجتمع فولاد کرمان در دو فاز نورد گرم و کارخانه فولاد‌سازی انجام می‌گیرد. تولید میلگرد فولاد بردسیر، شامل A2، A3 و در اندازه‌های 8 الی 32 میلی‌متر است. محصولات این کارخانه مورد استفاده در صنعت، ساختمان‌سازی، راه، جاده و ... است. برای مشاهده قیمت میلگرد بردسیر کرمان امروز به لیست قیمت مربوطه در سایت مراجعه کنید.

جهان فولاد سیرجان

کرمان نیز همانند یزد، یکی از مراکز مهم تولید فولاد کشور به شمار می‌رود. مجتمع فولاد جهان فولاد سیرجان ابتدا توسط شرکت باز نشستگی صندوق صنایع ملی مس احداث شد. پس از تغییرات در هیئت مدیره، هم­اکنون این مجموعه متعلق به چندین شرکت از جمله گل گهر و صنایع ملی مس است.  

از اهداف بلند مدت مجموعه سیرجان می‌توان احداث دو مجتمع احیا به ظرفیت 2 میلیون تن آهن اسفنجی اشاره کرد. 2 کارخانه ذوب و ریخته‌گری با ظرفیت 2 میلیون تن شمش فولادی، 3 کارخانه نورد و فولاد آلیاژی به ظرفیت 2 میلیون تن فرآورده‌های آلیاژی نیز شامل این اهداف می‌شوند. آهن اسفنجی، بریکت سرد و انواع میلگرد در سایز‌های 8 الی 32 عمده تولیدات این کارخانه هستند. محصول میلگرد جهان فولاد سیرجان به صورت ساده (240)، آج‌دار جناغی(400) و آج‌دار مارپیچ(340) به بازار عرضه می‌گردد. همچنین استفاده از روش ترمکس درفرایند تولیدی فولاد سیرجان، موجب تقویت خواص مکانیکی میلگرد آن شده است. برای مشاهده قیمت میلگرد سیرجان امروز به لیست قیمت مربوطه مراجعه کنید.

کارخانه فولاد آلیاژی ایران

این مجتمع در سال 1378 به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون جزء بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید کننده میلگرد و فولاد آلیاژی در سطح داخلی و منطقه‌ای است. این مجموعه با استفاده تجهیزات مدرن خود می‌تواند تمامی عملیات‌های نورد مقاطع سنگین و سبک، فرآیند‌های حرارتی و تکمیل کاری را با  نهایت دقت انجام دهد. صنایعی همانند خودرو­سازی، نفت، گاز و پتروشیمی، ابزارسازی، نیروگاهی، ریلی، ابزار دقیق و تجهیزات پزشکی و... وابسته به تولیدات این کارخانه هستند. همچنین میلگرد کارخانه فولاد آلیاژی ایران را می‌توان جز باکیفیت‌ترین میلگرد‌های تولید داخل برشمرد. داشتن وزن کم، استحکام بالا و کاربرد درمواد خاص و حساس، استفاده از این میلگرد‌ها را بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می‌کند. . برای مشاهده قیمت میلگرد فولاد آلیاژی به لیست قیمت مرتبط در سایت مراجعه کنید.

 در این‌جا به چند مورد از افتخارات این واحد می‌پردازیم.

 • گواهی‌نامه مدیریت کیفیت (ISO 9001-2008)
 • دریافت مدال طلای کیفیت و خدمات از سوی سازمان بازاریابی جهانی در اجلاس آرژانتین
 • گواهی‌نامه مدیریت سیستم یک‌پارچه
 • دریافت تقدیرنامه و لوح سیمین صادر کننده برتر کشور در سال 1390

 و ... تنها بخش کوچکی از افتخارات مجتمع فولاد آلیاژی یزد است.

صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

مجموعه تیکمه داش در سال 1387،  با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان بومی مناطق محروم استان آذربایجان شرقی و در شهرک صنعتی فولاد کاوه شروع به کار نمود. میلگرد صنایع فولاد کاوه تیکمه داش تحت برند SFK Steel در بازار شناخته می‌شود. این مجموعه با ظرفیت تولیدی بالغ بر 300 هزار تن انواع میلگرد فولادی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد داخلی به شمار می‌رود. از اهداف بلند مدت این کارخانه، می‌توان رسیدن تولید مقاطع فولادی استیل و آلیاژی به ظرفیت 600 هزار تن در سال را نام برد. محصول میلگرد این مرکز در دو مدل ساده و آج‌دار و اندازه‌های 8 الی 32 به بازار عرضه می‌شود.

مجموعه فولاد تیکمه داش با کمک نیروی کار جوان، بومی و متخصص خود توانسته است به گواهی‌نامه‌های ISO 9001 و گواهی‌نامه ISO 9002 دست پیدا کند. همچنین این مجتمع در سال 1394 توانست به عنوان واحد نمونه تولید کننده استانی برگزیده و نائل به دریافت لوح و تندیس گردد. برای مشاهده قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش امروز به لیست قیمت مربوطه در سایت مراجعه کنید.

فولاد خرمدشت تاکستان

 مجتمع فولاد خرمدشت در سال 1388، با هدف تولید سالانه 300 هزار تن میلگرد، در استان قزوین و شهرستان تاکستان تاسیس شد. یک‌ سال پس از آن فاز اول این کارخانه به بهره‌برداری رسید. میلگرد فولاد خرمدشت از کاربرد‌های وسیعی در صنایع ملی و منطقه‌ایی برخوردار بوده و تحت برچسب KDT به بازار عرضه می‌شود. از اهداف این مجموعه می‌توان به بهبود مداوم کیفیت فرآیند‌ها و محصولات آن در جهت رضایت‌مندی بیشتر مشتریان اشاره نمود. سالن افتخارات فولاد خرمدشت پر از عناوین و دستاورد‌های بزرگ است.

 • گواهی‌نامه ISO 9001
 • کسب واحد ارزش آفرین و صاحب کالا در جشنواره حاتم
 • اعتبار‌نامه نشان لیاقت مدیریت و کارآفرینی
 • تقدیر‌نامه واحد برگزیده و صادر کننده شهرستان

همچنین خط تولید کارخانه شامل میلگرد آج 340 و آج 400 در سایزهای متداول 8 الی 32 می‌شود. برای مشاهده قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان امروز به لیست قیمت مربوطه در سایت مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی برخی از تولیدکنندگان میلگرد داخلی پرداختیم تا با آشنایی از ویژگی میلگرد تولیدی هر یک از آن ها در زمان خرید بهترین تصمیم را بگیرید؛ اگر در این زمینه سوالی دارید می توانید از طریق کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 آبان 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad