کارخانه فولاد خراسان (نیشابور)

کارخانه فولاد خراسان (نیشابور)

احتمالاً هرکسی که با محصولات فولادی سروکار دارد، کارخانه نیشابور را می‌شناسد. کارخانه فولاد خراسان (نیشابور) که بیش از 3 دهه از فعالیت آن می‌گذرد، امروزه به‌عنوان تولیدکننده یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین مقاطع فولادی در ایران شناخته می‌شود. کارخانه نیشابور با محصولاتی که بر اساس استانداردهای جهانی تولید می‌شوند، توانسته است به بازارهای بین‌المللی نیز راه پیدا کند و با محصولات فولادی خارجی به رقابت بپردازد. در ادامه می‌توانید اطلاعات بیشتری از این شرکت به دست بیاورید.

کارشناسان گرفت بر این باورند که:

“بخش گسترده‌ای از نیاز صنایع مختلف در ایران و حتی خارج از کشور توسط کارخانه فولاد خراسان تامین می‌شود؛ در واقع مجتمع فولاد خراسان طی سال‌ها تلاش توانسته تا خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین قطب‌های صنعتی شرق ایران تبدیل کند. کارخانه فولاد نیشابور، 4.1 میلیون تن در سال میلگرد، شمش فولادی، نبشی و ناودانی در سایزهای 3*25*25 تا 7*60*60، تسمه فولادی و آهن اسفنجی تولید و در بازار عرضه می‌کند.” 

معرفی کارخانه نیشابور

کارخانه فولاد خراسان که با عنوان فولاد خراسان نیشابور نیز از آن یاد می‌شود، در سال 1369 تأسیس شد و درنهایت، در سال 1380 به بهره‌برداری رسید. کیفیت بالای محصولات شرکت فولاد خراسان را شاید بتوان مدیون تجهیزات پیشرفته و مطابق با تکنولوژی روز به‌کاررفته در خطوط تولید این شرکت دانست که در سال 1375 از شرکت معتبر دانیلی خریداری شده اند. به‌این‌ترتیب، کارخانه نیشابور تا به امروز موفق شده است در سطح بین‌المللی به رقابت با سایر تولیدکنندگان بپردازد.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد خراسان
میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد خراسان

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه فولاد خراسان به‌طورکلی از 18 واحد (4 واحد اصلی و مابقی واحدهای پشتیبانی) تشکیل شده است. واحدهای اصلی این مجموعه شامل گندله‌سازی، ذوب ریخته‌گری، احیای مستقیم و نورد گرم هستند. به‌طورکلی، ظرفیت تولید این مجموعه به 4.1 میلیون تن در سال می‌رسد.

محصولات تولیدی کارخانه نیشابور

کارخانه نیشابور با واحدهای تولیدی متعدد، از تنوع محصولات مطلوبی برخوردار است؛ در ادامه، به بررسی کامل مشخصات محصولات تولیدی خواهیم پرداخت.

  • میلگرد نیشابور

میلگردهای نیشابور که بر اساس استاندارد ملی 3132 تولید می‌شوند، شامل دو نوع ساده و آجدار هستند. مقاومت کششی و تنش تسلیم برای نوع آجدار (جناغی و مرکب) به ترتیب 600-500 و 340-400 کیلوگرم بر سانتی‌متر و برای میلگردهای ساده 360 و 240 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع هستند. با توجه به نوسانات بازار فولاد، قیمت میلگرد نیشابور را می‌توانید روزانه در گرفت پیگیری کنید.

  • شمش فولادی نیشابور

ترکیبات شیمیایی شمش فولادی نیشابور 0.25-0.35 درصد کربن، 0.5-0.8 درصد منگنز، 0.15-0.3 درصد سیلیسیم، بیش از 0.3 درصد مس، کروم و نیکل و بیش از 0.45 درصد فسفر و گوگرد را شامل می‌شوند. قیمت شمش فولادی نیشابور با توجه به پارامترهایی مانند قیمت روز فولاد، سایز شمش (150*150 یا 130*130) و... تعیین می‌شود.

  • نبشی و ناودانی نیشابور

کارخانه نیشابور، نبشی‌ها را در سایزهای 25*25*3 تا 60*60*7 تولید و عرضه می‌کند. ناودانی‌های نیشابور نیز بر اساس استاندارد DIN 1026 آلمان و در سایزهای مختلف تولید می‌شوند. با توجه به بازار نوسانی فولاد، توصیه می‌شود خرید خود را با استعلام قیمت نبشی و ناودانی نیشابور در همان روز انجام دهید.

  • تسمه فولادی نیشابور

کارخانه فولاد خراسان تسمه‌های خود را بر اساس استاندارد DIN 1017 و با عرض‌های 25-100 میلی‌متر تولید می‌کند. قیمت تسمه فولادی نیشابور را می‌توانید در سایت گرفت بررسی کنید.

  • آهن اسفنجی نیشابور

آهن اسفنجی نیشابور بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می‌شود و تحت آزمایش‌هایی مانند تست آب، تست آهن و تست کربن و گوگرد قرار می‌گیرد. قیمت آهن اسفنجی نیشابور در مقایسه با محصولات دیگر بازار و کیفیت آن‌ها، رضایت بسیاری از مشتریان و صنعتگران را به دست آورده است.

 

خط تولید کارخانه فولاد خراسان
خط تولید کارخانه فولاد خراسان

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس، شماره تماس و سایر راه‌های ارتباطی این کارخانه به شرح زیر هستند:

آدرس: نیشابور، کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه

شماره تماس: 20-42453210-051

فکس: 33 و 42453231-051

سامانه پیام کوتاه: 30006306

ایمیل: info@kscco.ir

... بیشتر