کارخانه نورد گرم سمنان

کارخانه نورد گرم سمنان

کارخانه ذوب و نورد سمنان یکی از مهم‌ترین تولیدکننده‌های شمش فولادی و آلیاژی در ایران محسوب می‌شود که با ظرفیت بالای تولید،‌ نیاز بسیاری از صنایع کشور را برآورده خواهد کرد. این کارخانه همچنین در زمینه تولید سایر انواع مقاطع فولادی فعالیت خود را آغاز کرده است و محصولاتی چون میلگرد را به بازار مصرف عرضه می‌کند. در این مقاله آنچه لازم است درباره کارخانه ذوب و نورد سمنان بدانید را توضیح می‌دهیم

معرفی کارخانه نورد گرم سمنان

کارخانه ذوب و نورد گرم سمنان از سال ۱۳۹۰ تاکنون در شهرک صنعتی سمنان فعالیت می‌کند و مساحتی ۳۵ هکتاری در این شهرک را در بر می‌گیرد.  این کارخانه یکی از زیرمجموعه‌های پارس‌ارم محسوب می‌شود و برای تولید محصولات خود از تکنولوژی یونکر آلمان بهره می‌برد.

 

image not found
شرکت نورد گرم سمنان

 

از دیگر ویژگی‌های مثبت و مهم این کارخانه، وجود واحد تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت است. محصولات کارخانه فولاد سمنان تحت نظارت این واحد مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌شوند و حتی ویژگی‌های مورد نیاز برای صادرات را هم دارند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این مجموعه ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن انواع شمش و مقاطع فولادی را در طول یک سال دارد. خط تولید اصلی این کارخانه در زمینه تولید شمش (بیلت) فولادی و آلیاژی فعالیت دارد. در این کارخانه خطوط تولید انواع مقاطع فولادی هم وجود دارد و با تولید این مقاطع، بخشی از نیاز صنایع داخلی را کشور را برآورده کرده است. البته در حال حاضر به دلیل صادرات بیش از حد سنگ آهن و رکود بازار، این کارخانه در بهترین حالت از ۷۰ درصد از ظرفیت تولیدی خود استفاده می‌کند.

محصولات تولیدی کارخانه سمنان

در این واحد صنعتی شمش‌های فولادی در انواع بیلت و بلوم و فابریک تولید می‌شود. اما خطوط تولید مقاطع فولادی چون میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و پیچ و مهره هم در این کارخانه وجود دارد. در ادامه توضیحاتی درباره هرکدام از محصولاتی که در این کارخانه تولید می‌شوند، ارائه می‌دهیم.

  • میلگرد سمنان

میلگرد نورد گرم سمنان یکی از مشهورترین و کاربردی‌ترین محصولات این کارخانه محسوب می‌شود. این کارخانه انواع میلگردهای ساده و آجدار را در سایزهای ۸ تا ۳۲ تولید می‌کند. میلگردهای این کارخانه با استفاده از شمش‌های بیلت فولادی تولیدشده در مجموعه تولید می‌شوند و کیفیت بالایی دارند. کارخانه ذوب و نورد سمنان میلگردهای آجدار را در استانداردهای A2، A3 و A4 تولید می‌کند.

 

image not found
میلگرد کارخانه نورد گرم سمنان

 

  • تیرآهن سمنان

خطوط تولید تیرآهن، نبشی و ناودانی نورد سمنان به اندازه میلگرد رونق ندارند و هنوز برای تولید انبوه کار نمی‌کنند. تیرآهن‌های سمنان با استانداردهای روز ایران و بین‌المللی تولید می‌شوند. تیرآهن‌های این برند برای صنایع  عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • نبشی سمنان

نبشی از دیگر محصولاتی است که با استفاده از بیلت‌های فولادی در کارخانه نورد سمنان تولید می‌شوند. این کارخانه نبشی‌ها را در سایزهای گوناگون و با بالاترین کیفیت تولید می‌کند. نبشی‌های نورد سمنان در بخش‌های مختلف ساخت و ساز مانند ساخت خرپا و سازه‌های LSF کاربرد دارد. همچنین برای ساخت قاب‌های فولادی در صنایع تولیدی تجهیزات و ماشین‌آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • ناودانی سمنان

آخرین مورد از لیست محصولات کارخانه ذوب و نورد گرم سمنان، ناودانی است. ناودانی‌های این کارخانه با استفاده از فولادهای کم‌کربن با بالاترین کیفیت در سایزهای مختلف ساخته می‌شوند. ناودانی‌های نورد گرم سمنان هم برای ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم در صنایعی چون تولید ماشین‌آلات و تجهیزات کاربرد دارند.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس کارخانه: کیلومتر 7 جاده سمنان به دامغان، بعد از پلیس راه انتهای شهرک صنعتی سمنان، خیابان ایثار

شماره تماس کارخانه: 23652606-023

آدرس دفتر مرکزی: تهران- خیابان میرداماد- خیابان نساء- کوچه زرنگار - پلاک 39

شماره تماس دفتر مرکزی: 26407770-2-021

... بیشتر