کارخانه فولاد امیرکبیر خزر

کارخانه فولاد امیرکبیر خزر

کارخانه فولاد امیرکبیر خزر شهر رشت، یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده محصولات فولادی مانند میلگرد در ایران است. محصولات این کارخانه مطابق با استانداردهای بین‌الملل تولید می‌شوند و در روند تولید از تست‌های مختلفی مثل آزمایش کشش، آزمایش خمش، آزمایش متالوگرافی و آزمایش کوانتومی عبور می‌کنند تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

معرفی کارخانه فولاد امیرکبیر خزر

این کارخانه در سال ۱۳۸۳ به منظور تأمین نیاز محصولات فولادی در داخل کشور راه‌اندازی شد، اما در سال‌های بعد مازاد تولید آن به کشورهای همسایه مانند افغانستان هم صادر شد. این کارخانه در استان گیلان و در شهرک صنعتی رشت قرار دارد. با گذشت زمان اعتبار این کارخانه در میان مصرف‌کنندگان سازه‌های فولادی افزایش پیدا کرد. به همین دلیل تولیدکنندگان توانستند خطوط تولید جدیدی به کارخانه اضافه کنند و ظرفیت را بالا ببرند. امیرکبیر خزر از پیشرفته‌ترین تجهیزات برای تولید محصولات فولادی استفاده می‌کند و نیروی کار خود را از جوانان ایرانی تأمین کرده است. در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ نفر به واسطه امیرکبیر خزر گیلان مشغول به کار هستند.

 

کارخانه امیرکبیر خزر
کارخانه امیرکبیر خزر

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“ کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، در سال 1383 در شهر رشت تاسیس گردید؛ این مجتمع فولادی یکی از بزرگترین مجموعه های تولید میلگرد در ایران است که در حال حاضر ظرفیت تولید آن 750 هزار تن در سال است. تمامی محصولات این کارخانه طبق استانداردهای ملی 3132 و روسی تولید و در بازار داخل کشور عرضه می گردد. مازاد محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهای همسایه صادر می شود.”

خطوط تولید و ظرفیت تولید

در این کارخانه دو خط تولید مختلف فعالیت می‌کنند و محصولات آن‌ها میلگردهای ساده و آجدار در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ است. مسئولان امیرکبیر خزر از زمان راه‌اندازی این کارخانه تلاش بسیاری برای رشد و توسعه آن انجام دادند و توانستند ظرفیت تولید آن را بعد از دو سال (در سال ۱۳۸۵) به ۵۰۰ هزار تن فولاد در سال برسانند.

این مجموعه در سال ۱۳۹۰ خط تولید میلگرد آجدار خود را هم راه‌اندازی کرد و در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن میلگرد آجدار سایز ۸ تا ۳۲ را هم دارد. با توجه به اطلاعات ارائه شده متوجه می‌شویم کارخانه فولاد امیرکبیر رشت ظرفیت سالانه تولید ۷۵۰ هزار تن محصول در ۳ خط تولید را دارد.

محصولات تولیدی کارخانه امیرکبیر خزر

محصولات امیرکبیر خزر گیلان، مطابق با استانداردهای ISO1400 و ISO900 تولید می‌شوند؛ این کارخانه از گواهینامه OHSAS 18001 هم برخوردار است. محصولات این کارخانه گواهی استاندارد ملی ۳۱۳۲ و استاندارد روسی GHOST را نیز دارند. کارخانه امیرکبیر خزر به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع مختلف میلگرد فعالیت می‌کند. 

 

میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد امیرکبیر خزر
میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد امیرکبیر خزر

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

همانطور که پیش از این گفتیم مجموعه امیرکبیر خزر در شهرک صنعتی رشت قرار گرفته است. آدرس دقیق این مجموعه را در ادامه قرار می‌دهیم.

آدرس: گیلان، رشت، شهرک صنعتی لاکان، فاز دوم، انتهای بلوار مدرس.

کد پستی: 1915643364

شماره تماس: ۳۳۸۸۳۴۵۴- ۰۱۳

آدرس دفتر مرکزی: تهران، بزرگراه آفریقا، خیابان تندیس، پلاک ۴۲

... بیشتر