کارخانه فولاد شاهرود

کارخانه فولاد شاهرود

یکی از شرکت‌های صنعتی شهر پهناور سمنان، کارخانه شاهرود بوده که امروزه طرفداران مخصوص به خود را دارد؛ مهندسان ساختمان‌سازی با محصولات این شرکت آشنایی داشته و از آن در بسیاری از پروژه‌ها استفاده می‌کنند. یکی از اهداف مهم این کارخانه اشتغال‌زایی برای جوانان شهرستان شاهرود بوده و موفق شده تا تعداد زیادی نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم را مشغول به کار کند.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“مجتمع فولاد شاهرود، یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین کارخانه‌های واقع در شمال شرقی ایران بوده که با تولید میلگرد در دو گرید A2 و A3 نیاز صنایع بسیاری را برطرف ساخته است. لازم به ذکر بوده که محصولات کارخانه فولاد شاهرود در سایزهای 10 تا 32 میلی‌متر، تولید و در بازار عرضه می‌شود.”

در ادامه به معرفی محصولات، ظرفیت تولید این شرکت می‌پردازیم؛ اگر نیاز به اطلاعات جامعی درباره این کارخانه دارید تا انتها همراه ما باشید.

معرفی کارخانه شاهرود

کارخانه شاهرود در 8 اردیبهشت سال 1380 در کیلومتر 12 جاده شاهرود به دامغان تاسیس  گردید و پنج سال بعد یعنی در سال 1385 به بهره‌برداری رسید. کیفیت محصولات باعث شده تا این کارخانه علاوه بر رفع نیاز منطقه، مقاطع فولادی خود را به کشورهای همسایه مانند افغانستان و تاجیکستان نیز صادر می‌کند.

 

image not found
خط تولید میلگرد کارخانه فولاد شاهرود

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه شامل دو خط تولید اصلی خط ذوب و ریخته‌گری شمش فولادی و میلگرد بوده؛ در خط تولید میلگرد مراحل به شرح زیر است:

  • شارژ شمش‌ها
  • پوسته‌زدایی
  • عملیات نورد 18 استند افقی و عمودی
  • سیستم خنک‌کننده محصول
  • بستر خنک‌کننده
  • بسته‌بندی
  • انتقال به انبار

میزان ظرفیت تولید خط شمش فولادی شاهرود حدود 100 هزار تن سالیانه و ظرفیت تولید میلگرد 200 هزار تن در سال است.

محصولات تولیدی کارخانه شاهرود

 این شرکت علاوه بر تولید شمش فولادی، انواع میلگرد در سایزهای متفاوت را نیز تولید می‌کند؛ در ادامه انواع میلگرد این کارخانه را بررسی خواهیم کرد:

  • میلگرد شاهرود

در این شرکت صنعتی میلگردها به دو صورت آجدار و ساده تولید می‌شود؛ میلگردهای آجدار در دو گرید A2 و A3 عرضه شده که تفاوت آن دو علاوه بر نوع آج، در مقاومت کششی و تنشی آن‌ها است.

آج‌ها در میلگرد A2 به صورت مارپیچ بوده که در سایز 8 تولید و عرضه می‌شود؛ تنش کششی در این محصول 5000 و تنش تسلیم 3000 نیوتن بر مترمربع بوده و نسبت به سایر محصولات تردتر است که همین امر موجب شده تا مناسب برای جوشکاری نباشد.

در نوع A3 آج‌ها به شکل جناغی بوده و در سایزهای 10 تا 32 با تنش کششی 4000 و تنش گسیختگی 6000 نیوتن بر مترمربع تولید می‌شود. قیمت میلگرد شاهرود با توجه به وزن آن متغیر است و عوامل تاثیرگذار بر وزن شامل قطر، طول، سایز و... می‌شود.

 

image not found
کارخانه فولاد شاهرود

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اگر نیاز به اطلاعات بیش‌تر دارید، راه‌های ارتباطی با این کارخانه به شرح زیر است:

نشانی: سمنان، شهرستان شاهرود، کیلومتر 12 دامغان

شماره تماس: 02332273601

فکس: 02332273606

صندوق پستی: 3654154893

پست الکترونیک: info@shahroodsteel.com

... بیشتر