کارخانه روهینا

کارخانه روهینا

احداث کارخانه روهینا، با هدف تولید میلگرد، در حوزه جنوب کشور بوده و با پشتکار کارکنان و مسئولین این شرکت، توانسته تا به امروز به بخش بزرگی از این هدف‌گذاری دست پیدا کند.

حفظ رضایت مشتری در کنار تولید محصولات باکیفیت و مقرون به‌صرفه از مهم‌ترین سرلوحه‌های این شرکت است. هم‌چنین احداث این کارخانه توانسته در کنار کمک به افزایش سطح تولید ملی در حوزه مقاطع فولادی، به اشتغال‌زایی هم کمک شایانی کند و موقعیت‌های شغلی مناسبی را در اختیار جوانان این منطقه قرار دهد.

معرفی کارخانه روهینا

سال 1389 و با زمینی به مساحتی 100 هکتاری، در 7 کیلومتری جاده دزفول به شوشتر، کارخانه روهینا با سرمایه‌گذاری داخلی و همت و تلاش نیرو‌های جوان بومی، آغاز به کار کرد. تجیهزات این شرکت از برند‌های معروف، تهیه شده تا محصولاتی باکیفیت را بتواند به بازار عرضه کند.

 

کارخانه روهینا
کارخانه روهینا

 

خط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه روهینا دارای دو خط تولید است و توان تولید بالایی در حوزه میلگرد دارد. خط تولید ریبار که واحد نورد این مجموعه است، ظرفیتی 500 هزار تنی در سال دارد.

یکی از ویژگی‌های مثبت و متمایز در این کارخانه، وجود یک خط تولید پیوسته برای ذوب و نورد است که ظرفیتی 450 هزار تنی در سال دارد. پیوسته بودن این خط تولید به این معنا است که شمشی که از ریخته‌گری خارج، بدون طی مراحل اضافی، مستقیم به خط نورد وارد می‌شود.

این موضوع باعث شده تا علاوه بر بالا رفتن بازدهی تولید، این کارخانه بتواند صرفه‌جویی 30 درصدی در حوزه انرژی داشته باشد. آسیب زیست محیطی کارخانه روهینا با این میزان صرفه‌جویی به نسبت دیگر کارخانه‌های فعال در حوزه فولاد، بسیار کم‌تر است.

محصولات تولیدی کارخانه روهینا

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، هدف اصلی از احداث این کارخانه، ایجاد ثبات در بازار خرید و فروش میلگرد بوده که این هدف با تولید محصولی با قیمت به‌صرفه و منطقی، امکان‌پذیر است. مسئولین این کارخانه با مشخص کرد خط مشی مشخص، توانسته‌اند تا حد زیادی به این هدف دست پیدا کنند.

در ادامه با میلگرد تولیدی این کارخانه بیش‌تر آشنا خواهید شد.

  • میلگرد روهینا

محصولات این کارخانه شامل انواع میلگرد A1-A2-A3-A4 است و توانسته پوشش کاملی در مورد سبد خرید این محصول ایجاد کند. میلگرد‌های تولیدی کارخانه روهینا، از نوع آجدار و ساده هستند که برای نمونه‌های آجدار هم گزینه‌های آج دوکی، یکنواخت، جناقی یا مرکب در نظر گرفته شده است.

 

میلگرد تولیدی کارخانه روهینا
میلگرد تولیدی کارخانه روهینا

 

این تنوع در انواع مختلف میلگرد باعث شده تا مخاطبان زیادی برای محصولات این کارخانه وجود داشته باشند، چرا که این تنوع می‌تواند کارایی‌های مختلفی را پوشش دهد و این امری است که در کم‌تر کارخانه‌ای شاهد آن هستیم. قیمت میلگرد روهینا با توجه به مشخصات فیزیکی محصول، هم‌چون آجدار یا ساده بودن آن مشخص می‌شود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

راه‌های ارتباط با واحد فروش این کارخانه در ادامه آورده شده است:

آدرس: شهرستان دزفول – کیلومتر 7 جاده دزفول به شوشتر

شماره تماس: 0098-61-42120000

ایمیل: info@rouhinasteel.com

... بیشتر