کارخانه بافق یزد

کارخانه بافق یزد

واقع شدن کارخانه بافق یزد در یکی از بهترین نقاط جغرافیایی را می‌توان از بزرگ‌ترین نکات مثبت آن دانست. بافق تقریبا در مرکز کشور واقع شده و این موضوع می‌تواند برای کارخانه بافق یزد، مسیر حمل‌ونقل بسیار مناسبی فراهم کند که دسترسی به تمام کشور را برای آن به ارمغان می‌آورد.

این پروژه در پی خصوصی‌سازی‌هایی که در کشور انجام شد، به بخش خصوصی واگذار شد و امروزه نیز همین‌گونه به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این کارخانه‌ را می‌توان از بزرگ‌ترین پروژه‌های انجام شده در حوزه فولاد دانست که با اتکا به توان داخلی به اتمام رسیده و  همچنین توانسته افتخارات زیادی را نیز به دست آورد.

با توجه به نظر کارشناسان گرفت:

“یکی از بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین پروژه‌های فولادی کشور کارخانه بافق یزد است؛ علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب، این مجتمع در مرکز کشور قرار گرفته و توانسته بخش قابل توجهی از نیازهای صنایع مختلف به میلگردهای A3 در سایزهای 8 تا 32 را تامین کند.”

در ادامه می‌توانید اطلاعات کامل‌تری را درباره این کارخانه به دست آورید، پس همراه ما باشید.

معرفی کارخانه بافق یزد

با واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی، در سال 1390 شروع به کار کرد. به منظور بالا بردن کیفیت محصولات و هم‌چنین حفظ درجه کیفی، این کارخانه از آزمایشگاهی مجهز و به‌روز، استفاده می‌کند که قابلیت انجام انواع تست‌های مکانیکی و مقاومتی را برای تولیدات آن به وجود آورده است.

 

کارخانه بافق یزد
کارخانه بافق یزد

 

از مهم‌ترین استراتژی‌های این کارخانه می‌توان به بومی‌سازی فناوری‌های مورد استفاده در صنعت فولاد، به کار بردن سیستم مدیریتی یک‌پارچه و تأمین پایدار منابع مالی اشاره کرد. هم‌چنین کارخانه بافق یزد برای کادر فنی خود از افراد مجرب و کاربلدی استفاده می‌کند که دقت کار را در این مجموعه بالا خواهد برد و محصولاتی با‌کیفیت‌تر را به تولید خواهد رسید.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه با هدف حضور قدرت‌مند در عرصه محصولات فولادی در ابتدا کار خود را با احداث 5 فاز مجزا، شروع کرد. تمامی این فاز‌ها و ظرفیت تولید هر یک را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

  • گندله‌سازی با ظرفیت اسمی 5 میلیون تن در سال
  • احیاء مستقیم با ظرفیتی معادل 1 میلیون تن در سال
  • ذوب و ریخته‌گری با حجم تولید 1 میلیون تن در سال
  • نورد میلگرد با ظرفیت 550 هزار تن در سال
  • نورد مقاطع فولادی با ظرفیت 550 هزار تن در سال

 

خط تولید کارخانه بافق یزد
خط تولید کارخانه بافق یزد

 

محصولات تولیدی کارخانه بافق یزد

محصول اصلی که در این کارخانه به تولید می‌رسد، میلگرد‌های گرید A3 در سایز‌های 8 الی 32 است. این محصولات با استفاده از دانش روز و تجهیزات مدرن صورت می‌گیرد و از کیفیت نهایی بالایی برخوردارند که امکان رقابت با نمونه‌های خارجی را برای تولیدات این کارخانه، به وجود آورده است.

استفاده از شمش مرغوب با درصد عناصر آلیاژی بالا در روند تولید این محصولات نیز یکی دیگر از دلایل، کیفیت بالای این میلگرد‌ها به شمار می‌رود. در ادامه تولیدات این شرکت را مورد بررسی قرار خواهیم داد، پس همراه ما باشید:

  • میلگرد گرید A3 بافق یزد

این میلگرد‌های که در سایز‌های 8 الی 32 در این کارخانه به تولید می‌رسند، از استحکام و کاربرد زیادی برخوردار هستند. تنش تسلیمی برابر با 4000 کیلو‌گرم بر سانتی‌متر مربع، تنش گسیختگی 6000 کیلو‌گرم بر سانتی‌متر مربع و درصد تغییر شکلی برابر با 16 را می‌توان از جمله مشخصات این میلگرد‌ها دانست که سبب اختلاف قیمت میلگرد بافق یزد در سایزهای مختلف می‌گردد.

ویژگی‌ها بیان شده، باعث شده‌اند تا این محصولات در دسته میلگرد‌های خشک و ترد، قرار بگیرند. جوشکاری بر روی این محصولات اکیداً ممنوع است، چرا که باعث ناکارآمد شدن آن‌ها خواهد شد. با توجه به این موضوع این میلگرد‌ها را می‌توان در عملیات‌های ساختمانی مورد استفاده قرار داد.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه بافق یزد
میلگردهای تولیدی کارخانه بافق یزد

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط با این کارخانه را می‌توانید در ادامه، مشاهده کنید:

آدرس: یزد - بافق - جنب سنگ آهن چغارت

شماره تماس: 0218747

ایمیل: INFO@b-misco.com

... بیشتر