کارخانه فولاد شمس سپهر

کارخانه فولاد شمس سپهر

از حدود ده سال گذشته زمزمه‌هایی مبنی‌بر ساخت و احداث یک کارخانه فولادی در حوالی شهر تهران به گوش می‌خورد که نهایتا در مهرماه سال 1391، کارخانه فولاد شمس سپهر در شهرک شمس آباد شهرری به بهره‌برداری رسید. این کارخانه که در یک زمین چند هکتاری در نزدیکی چند کارخانه فولادی دیگر استان تهران واقع شده است، با کمک مسئولان وقت مجهز به دستگاه‌ها و قطعات تولید میلگرد شد.

معرفی کارخانه فولاد شمس سپهر

بعد از دریافت مجوز‌ها و صادر شدن پروانه ساخت برای احداث این مجموعه در سال 1389، کارخانه فولاد شمس سپهر به‌منظور تامین قسمتی از نیازهای محصولات فولادی کشور به‌ویژه تولید میلگرد، در تاریخ مهر سال 91 در استان تهران به بهره‌برداری رسید. جناب آقای علی حقیقت خواه مدیر عامل این کارخانه و جناب آقای حیدر رنجبر رئیس هیئت مدیره این مجموعه فولادی هستند که همواره در تلاشند تا با به‌روز نگاه داشتن تجهیزات و خط تولید این کارخانه، بتوانند در سطح استان و کشور فعالیت‌‌های خوب و قابل قبولی داشته باشند و نیاز‌‌های داخلی کشور به مقاطع فولادی چون میلگرد را تامین نمایند.

 

image not found
میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد شمس سپهر

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه فولاد شمس سپهر با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات روز دنیا توانسته است در سال حدود 150 هزار تن میلگرد را تولید و در بازار داخلی کشور به مصرف‌کنندگان و صنایع مختلف ارائه کند که این محصولات فولادی همگی از استاندارد‌‌های ملی 3132 و استاندارد روسی تبعیت می‌کنند؛ همین امر موجب شده است تا مصرف‌کنندگان اطمینان بیشتری نسبت به این محصولات فولادی تولید شده داشته باشند و میلگرد‌‌های ساده و آجدار این شرکت مورد استقبال افراد و صنایع زیادی قرار گیرد."

خطوط تولید و ظرفیت تولید

طبق گفته‌‌های مدیرعامل کارخانه فولاد شمس سپهر در ابتدای فعالیت این مجموعه درنظر داشتند تا ظرفیت اسمی تولید میلگرد شمس سپهر سالانه حدود 150 هزار تن باشد؛ مدیران این شرکت فولادی بسیار خوشبین هستند که با وجود دستگاه‌ها و تجهیزات به‌روز و مدرن و همچنین بهره‌گیری از پرسنل و کادر فنی مجرب و حرفه‌ای که این کارخانه فولادی در اختیار دارد، بتوانند در آینده‌ای نزدیک، ظرفیت تولید این مجموعه را افزایش دهند و یا در محصولات تولیدی تنوعی ایجاد کنند.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد شمس سپهر

کارخانه فولاد شمس سپهر با داشتن سابقه مستمر 10 ساله در زمینه محصولات فولادی، تاکنون توانسته است با استفاده از تجهیزات خود، به‌صورت تخصصی بر تولید و عرضه میلگرد فعالیت داشته باشد. میلگردهای تولیدی این مجموعه همگی توانسته‌اند استانداردهای ملی 3132 و استانداردهای روسی را دریافت کنند.

 

image not found
میلگردهای شمس سپهر در سایزهای مختلف

 

محصولات تولیدی کارخانه فولاد شمس سپهر در گریدهای زیر تولید می شود:

  • میلگرد ساده با گرید A1 و مشخصه س 240
  • میلگرد آجدار شمس سپهر با گرید A2 و مشخصه آج 340
  • میلگرد آجدار جناغی شمس سپهر با گرید A3 و مشخصه آج 400

از میلگردهای این کارخانه برای مصارف ساختمانی و صنعتی استفاده می شود و قیمت میلگرد فولاد شمس سپهر به گرید، ضخامت و مشخصات آج آن بستگی دارد؛ از میلگرد ساده این شرکت برای مصارف صنعتی و عملیاتی که نیاز به خم میلگرد است، استفاده می شود و برای فعالیت های ساختمانی که احتیاجی به خم و باز نمودن میلگرد نیست، از میلگرد آجدار و آجدار جناغی شمس سپهر استفاده می‌شود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در ادامه برای آشنایی بیشتر با موقعیت مکانی و راه‌‌های دسترسی به این مجموعه، اطلاعاتی چون شماره تماس و آدرس کارخانه فولاد شمس سپهر را در اختیار شما قرار خواهیم داد:

آدرس: استان تهران، شهرستان ری، شهرک شمس آباد، بلوار بهارستان، بلوار استقلال، خیابان دکتر هشترودی

تلفن تماس: 11-44545108-021

... بیشتر