جدول وزن آهن آلات

جدول وزن آهن آلات

کسب اطلاعات در رابطه با آهن‌ و مشتقات آن مانند پروفیل، میلگرد و یا نبشی، وابسته به شناخت و بررسی تمام داده‌های موجود در این زمینه است. ابعاد و وزن آهن‌ بیانگر مشخصات فیزیکی این محصول است که برای نمونه‌های استاندارد می‌توان این اعداد را به تفکیک در جدول وزن آهن‌آلات مشاهده کرد.

علاوه بر اینکه وزن مقاطع، نمایانگر استاندارد و مشخصات فیزیکی محصول است، برای به‌دست آوردن قیمت آهن نیاز به وزن آن‌ها خواهید داشت. از آنجایی که محصولاتی همانند میلگرد، تیرآهن، نبشی و... در بازار به‌صورت کیلویی به فروش می‌رسد، در نتیجه اطلاع از وزن محصول امری واجب برای آگاهی از قیمت آن محسوب می‌شود.  

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“محاسبه وزن آهن از اهمیت  بسیار بالایی برای مهندسان برخوردار است؛ از طرفی شما تنها با به دست آوردن وزن آهن قادر به اطلاع از قیمت آن هستید و از طرفی دیگر جدول وزن آهن آلات کمک شایانی برای انتخاب بهتر، متناسب با کاربرد محصول به شما می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا از وزن استاندارد آهن آلات اطمینان خاطر داشته باشید که برای محاسبه آن از راه‌های مختلفی همچون جدول، محاسبه‌گر آنلاین و... می‌توان استفاده کرد.”

به طور کلی برای به‌دست آوردن وزن تقریبی فلزاتی هم‌چون آهن، باید دو پارامتر مساحت و چگالی مربوط به محصول مورد نظر در اختیار داشته باشیم. با به‌دست آوردن مساحت و قرار دادن در فرمول یاد‌ شده می‌توان به راحتی وزن‌ نهایی را به دست آورد.

چگالی فلزات در هر فرمولی یک عدد ثابت است. در ادامه چگالی چند فلز را بیان می‌کنیم که اعدادی مشخص و بر اساس استاندارد‌های معین شده جهانی هستند. این اعداد برای آهن 7.86، برای آلومینیوم برابر 2.7 و برای استیل 7.84، هستند.

با توجه به گوناگونی مشتقات آهن و مواد مورد استفاده در آن و هم‌چنین برند سازنده، لازم است تا چگالی این ماده را در فرمول محاسبه وزن آهن، 8 در نظر بگیرییم. رند کردن این عدد بیشتر در محاسبات مربوط به تولیدات داخلی، مورد استفاده قرار می‌گیرد که تا حدودی با استاندارد‌های جهانی متفاوت هستند.

به‌دست آوردن وزن آهن و مشتقات آن سه راه کاربردی دارد. جدول وزن و استفاده از فرمول، دو راه بیشتر شناخته شده در این زمینه هستند، اما به تازگی وب‌سایت گرفت با ارائه محاسبه‌گر آنلاین توانسته این مسیر را برای کاربران بسیار آسان‌تر کند.

محاسبه‌گر آنلاین یاد شده به گونه‌ایی طراحی شده است تا قابلیت استفاده برای انواع محصولات مانند میلگرد، نبشی و یا پروفیل را داشته باشد. کاربرد گسترده این ابزار می‌تواند آن را به یکی از بهترین روش‌های محاسبه وزن، تبدیل کند که در کنار همه جانبه بودن، سرعت انجام این کار را نیز بالا می‌برد.

با استفاده از محاسبه‌گر آنلاین گرفت، تنها با جایگذاری چندین عدد، به راحتی می‌توانید از وزن محصول به‌صورت دقیق و در سریع‌ترین زمان مطلع شوید.

در روش استفاده از فرمول باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن داده‌های صحیح در آن می‌تواند به‌طور مستقیم در نتیجه نهایی موثر باشد. روش دیگری که در این زمینه استفاده می‌شود، بهره بردن از جدول‌ها است که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت. 

اما لازم به ذکر بوده که استفاده از فرمول، نیاز به دقت بالایی دارد؛ از سویی دیگر این روش نیازمند صرف زمان زیادی است که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشد!

جدول وزن آهن‌ آلات روشی سریع برای انجام محاسبات !

استفاده از این جدول یکی روش‌های مرسوم در این زمینه است که با توجه به استاندارد‌های تعریف شده جهانی، دسته‌بندی و ارائه می‌شود. برای هر یک از مشتقات آهن‌ با توجه به مشخصات فیزیکی آن، جدول وزنی متفاوتی وجود دارد. پارمترهای فیزیکی مانند طول، عرض و ضخامت، در این جدول متغیر هستند، اما چگالی برای هر دسته بندی یکسان است و تغییر نمی‌کند.

از این روش می‌توان برای محاسبه وزن پروفیل و قوطی، میلگرد، تیرآهن و یا ناودانی استفاده‌ کرد و به راحتی به تخمینی از قیمت میلگرد، تیرآهن و… دست یابید. داده‌های مربوط به هر یک از این محصولات در یک جدول متفاوت، دسته‌بندی می‌شود. حفظ ترتیب و همه‌جانبه بودن این ابزار، باعث شده تا سرعت انجام محاسبات با استفاده از آن بالا باشد.

همان‌‌طور که اشاره کردیم، محاسبه وزن آهن و مشتقات آن از چند روش مختلف انجام می‌شود. کارایی و درصد اطمینان در همه این روش‌ها تقریبا با هم برابر است اما استفاده از محاسبه‌گر آنلاین وب‌سایت گرفت می‌تواند سرعت و دقت بیشتری را، در به دست آوردن وزن آهن‌، به کاربر ارائه دهد. 

سوالات متداول

محاسبه وزن آهن آلات به چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای به دست آوردن وزن مقاطع فولادی، می توان از: جدول، فرمول، ابزار محاسبه آنلاین وزن و... استفاده کرد.

راحت ترین شیوه برای به دست آوردن وزن مخصوص آهن آلات کدام است؟

راحت‌ترین و در دسترس‌ترین روش برای محاسبه وزن کالاهای فولادی، استفاده از جدول وزن مخصوص آهن آلات است.

استفاده از جدول وزن آهن آلات، چه مزایایی دارد؟

ازآنجاکه وزن آهن آلات، تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد؛ استفاده از این جدول پیش از خرید کمک می کند تا مرغوب‌ترین و استانداردترین محصولات را بخریم.