جدول وزن ورق روغنی

جدول وزن ورق روغنی

برای محاسبه وزن ورق روغنی می‌توان از جدول وزن ورق روغنی، فرمول ریاضی و یا از نرم‌افزاهای مهندسی استفاده کرد. جدول وزن ورق روغنی را در این صفحه ببینید. [...]
0 یکشنبه 07 آبان 1402
مشاهده کامل
وزن میلگرد نیشابور

وزن میلگرد نیشابور

جدول وزن میلگرد نیشابور و فرمول ریاضی محاسباتی آن از روش‌های رایج به دست آوردن وزن میلگرد نیشابور است که در این صفحه ارائه شده است. [...]
0 سه‌شنبه 25 مهر 1402
مشاهده کامل
جدول وزن میلگرد زاگرس

جدول وزن میلگرد زاگرس

برای به دست آوردن وزن میلگرد زاگرس چند روش وجود دارد. استفاده از جدول وزنی و فرمول محاسبه وزن میلگرد زاگرس شهرکرد از روش‌های به دست آوردن آن است. [...]
0 سه‌شنبه 25 مهر 1402
مشاهده کامل
جدول وزن میلگرد کوثر اهواز

جدول وزن میلگرد کوثر اهواز

وزن میلگرد کوثر اهواز را می‌توانید در جدول وزن این صفحه مشاهده کنید. با استفاده از فرمول نیز می‌توان وزن میلگرد اهواز را محاسبه کرد. [...]
0 یکشنبه 23 مهر 1402
مشاهده کامل
وزن میلگرد میانه

وزن میلگرد میانه

وزن میلگرد میانه را می‌توانید در جدول وزنی این صفحه مشاهده کنید. وزن دقیق میلگرد میانه یک عامل اساسی در محاسبه هزینه نهایی برای خرید میلگرد میانه تبریز است. [...]
0 یکشنبه 23 مهر 1402
مشاهده کامل
جدول وزن ورق رنگی فولاد مبارکه

جدول وزن ورق رنگی فولاد مبارکه

ورق رنگی فولاد مبارکه کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد برای اطمینان از اصالت ورق های رنگی این برند مطرح باید از وزن آن اطلاع داشته باشید؛ در این مقاله به بررسی جدول و فرمول وزن ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان پرداخته ایم. [...]
0 یکشنبه 09 مهر 1402
مشاهده کامل
جدول وزن میلگرد همدان

جدول وزن میلگرد همدان

وزن میلگرد راد همدان که یکی از سبک‌ترین میلگردها بین برندهای مختلف است، یکی از عوامل موثر در قیمت این محصول است. برای مشاهده جدول وزن میلگرد همدان کلیک کنید. [...]
0 شنبه 24 تیر 1402
مشاهده کامل
جدول وزن میلگرد اصفهان

جدول وزن میلگرد اصفهان

جدول وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان و محاسبه وزن آن یکی از مسائل مهمی است که هنگام خرید میلگرد برای متخصصان بسیار مهم است. در این صفحه به بررسی آن می پردازیم. [...]
0 دوشنبه 12 تیر 1402
مشاهده کامل
جدول وزن ورق روغنی فولاد مبارکه

جدول وزن ورق روغنی فولاد مبارکه

محاسبه وزن ورق روغنی فولاد مبارکه از طریق فرمولی که در این مقاله ذکر شده است به سادگی قابل انجام است؛ همچنین جدول وزن ورق روغنی این برند در این صفحه موجود است. [...]
0 شنبه 27 خرداد 1402
مشاهده کامل
جدول وزن تیرآهن فایکو

جدول وزن تیرآهن فایکو

وزن تیرآهن فایکو یکی از مهم ترین ویژگی در هنگام خرید تیرآهن است از این رو در این صفحه، جدول وزن تیرآهن فایکو را در اختیار متخصصان قرار داده است. [...]
0 دوشنبه 01 خرداد 1402
مشاهده کامل

جدول وزن آهن آلات

کسب اطلاعات در رابطه با آهن‌ و مشتقات آن مانند پروفیل، میلگرد و یا نبشی، وابسته به شناخت و بررسی تمام داده‌های موجود در این زمینه است. ابعاد و وزن آهن‌ بیانگر مشخصات فیزیکی این محصول است که برای نمونه‌های استاندارد می‌توان این اعداد را به تفکیک در جدول وزن آهن‌آلات مشاهده کرد.

علاوه بر اینکه وزن مقاطع، نمایانگر استاندارد و مشخصات فیزیکی محصول است، برای به‌دست آوردن قیمت آهن نیاز به وزن آن‌ها خواهید داشت. از آنجایی که محصولاتی همانند میلگرد، تیرآهن، نبشی و... در بازار به‌صورت کیلویی به فروش می‌رسد، در نتیجه اطلاع از وزن محصول امری واجب برای آگاهی از قیمت آن محسوب می‌شود.  

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“محاسبه وزن آهن از اهمیت  بسیار بالایی برای مهندسان برخوردار است؛ از طرفی شما تنها با به دست آوردن وزن آهن قادر به اطلاع از قیمت آن هستید و از طرفی دیگر جدول وزن آهن آلات کمک شایانی برای انتخاب بهتر، متناسب با کاربرد محصول به شما می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا از وزن استاندارد آهن آلات اطمینان خاطر داشته باشید که برای محاسبه آن از راه‌های مختلفی همچون جدول، محاسبه‌گر آنلاین و... می‌توان استفاده کرد.”

به طور کلی برای به‌دست آوردن وزن تقریبی فلزاتی هم‌چون آهن، باید دو پارامتر مساحت و چگالی مربوط به محصول مورد نظر در اختیار داشته باشیم. با به‌دست آوردن مساحت و قرار دادن در فرمول یاد‌ شده می‌توان به راحتی وزن‌ نهایی را به دست آورد.

چگالی فلزات در هر فرمولی یک عدد ثابت است. در ادامه چگالی چند فلز را بیان می‌کنیم که اعدادی مشخص و بر اساس استاندارد‌های معین شده جهانی هستند. این اعداد برای آهن 7.86، برای آلومینیوم برابر 2.7 و برای استیل 7.84، هستند.

با توجه به گوناگونی مشتقات آهن و مواد مورد استفاده در آن و هم‌چنین برند سازنده، لازم است تا چگالی این ماده را در فرمول محاسبه وزن آهن، 8 در نظر بگیرییم. رند کردن این عدد بیشتر در محاسبات مربوط به تولیدات داخلی، مورد استفاده قرار می‌گیرد که تا حدودی با استاندارد‌های جهانی متفاوت هستند.

به‌دست آوردن وزن آهن و مشتقات آن سه راه کاربردی دارد. جدول وزن و استفاده از فرمول، دو راه بیشتر شناخته شده در این زمینه هستند، اما به تازگی وب‌سایت گرفت با ارائه محاسبه‌گر آنلاین توانسته این مسیر را برای کاربران بسیار آسان‌تر کند.

محاسبه‌گر آنلاین یاد شده به گونه‌ایی طراحی شده است تا قابلیت استفاده برای انواع محصولات مانند میلگرد، نبشی و یا پروفیل را داشته باشد. کاربرد گسترده این ابزار می‌تواند آن را به یکی از بهترین روش‌های محاسبه وزن، تبدیل کند که در کنار همه جانبه بودن، سرعت انجام این کار را نیز بالا می‌برد.

با استفاده از محاسبه‌گر آنلاین گرفت، تنها با جایگذاری چندین عدد، به راحتی می‌توانید از وزن محصول به‌صورت دقیق و در سریع‌ترین زمان مطلع شوید.

در روش استفاده از فرمول باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن داده‌های صحیح در آن می‌تواند به‌طور مستقیم در نتیجه نهایی موثر باشد. روش دیگری که در این زمینه استفاده می‌شود، بهره بردن از جدول‌ها است که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت. 

اما لازم به ذکر بوده که استفاده از فرمول، نیاز به دقت بالایی دارد؛ از سویی دیگر این روش نیازمند صرف زمان زیادی است که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشد!

جدول وزن آهن‌ آلات روشی سریع برای انجام محاسبات !

استفاده از این جدول یکی روش‌های مرسوم در این زمینه است که با توجه به استاندارد‌های تعریف شده جهانی، دسته‌بندی و ارائه می‌شود. برای هر یک از مشتقات آهن‌ با توجه به مشخصات فیزیکی آن، جدول وزنی متفاوتی وجود دارد. پارمترهای فیزیکی مانند طول، عرض و ضخامت، در این جدول متغیر هستند، اما چگالی برای هر دسته بندی یکسان است و تغییر نمی‌کند.

از این روش می‌توان برای محاسبه وزن پروفیل و قوطی، میلگرد، تیرآهن و یا ناودانی استفاده‌ کرد و به راحتی به تخمینی از قیمت میلگرد، تیرآهن و… دست یابید. داده‌های مربوط به هر یک از این محصولات در یک جدول متفاوت، دسته‌بندی می‌شود. حفظ ترتیب و همه‌جانبه بودن این ابزار، باعث شده تا سرعت انجام محاسبات با استفاده از آن بالا باشد.

همان‌‌طور که اشاره کردیم، محاسبه وزن آهن و مشتقات آن از چند روش مختلف انجام می‌شود. کارایی و درصد اطمینان در همه این روش‌ها تقریبا با هم برابر است اما استفاده از محاسبه‌گر آنلاین وب‌سایت گرفت می‌تواند سرعت و دقت بیشتری را، در به دست آوردن وزن آهن‌، به کاربر ارائه دهد. 

سوالات متداول

محاسبه وزن آهن آلات به چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای به دست آوردن وزن مقاطع فولادی، می توان از: جدول، فرمول، ابزار محاسبه آنلاین وزن و... استفاده کرد.

راحت ترین شیوه برای به دست آوردن وزن مخصوص آهن آلات کدام است؟

راحت‌ترین و در دسترس‌ترین روش برای محاسبه وزن کالاهای فولادی، استفاده از جدول وزن مخصوص آهن آلات است.

استفاده از جدول وزن آهن آلات، چه مزایایی دارد؟

ازآنجاکه وزن آهن آلات، تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد؛ استفاده از این جدول پیش از خرید کمک می کند تا مرغوب‌ترین و استانداردترین محصولات را بخریم.

به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image