گرفت
جدول وزن تیرآهن کوثر اهواز

جدول وزن تیرآهن کوثر اهواز

وزن تیرآهن کوثر اهواز یکی از شاخصه های مهم در هنگام خرید برای متخصصان حوزه آهن آلات است. از این رو در این صفحه به بررسی جدول وزن تیرآهن کوثر اهواز پرداخته ایم. [...]
0 سه‌شنبه 21 تیر 1401
مشاهده کامل
جدول وزن تیرآهن بال پهن (هاش سنگین)

جدول وزن تیرآهن بال پهن (هاش سنگین)

جدول وزن تیرآهن بال پهن یا همان هاش سنگین از آن جهت که کاربرد فراوانی در ساختمان سازی و صنایع مختلف دیگر دارد حائز اهمیت است؛ برای مشاهده وزن تیرآهن بال پهن کلیک کنید. [...]
0 سه‌شنبه 17 خرداد 1401
مشاهده کامل
جدول وزن تیرآهن هاش

جدول وزن تیرآهن هاش

تیرآهن هاش یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی مورد استفاده در پروژه‌های صنعتی و ساختمانی است از این رو اطلاع از وزن آن امر ضروری است؛ در این صفحه به بررسی روش‌های محاسبه وزن هاش در انواع سبک، سنگین و فوق سنگین پرداخته‌ایم. [...]
0 سه‌شنبه 17 خرداد 1401
مشاهده کامل
جدول وزن لوله مبلی

جدول وزن لوله مبلی

وزن لوله مبلی، نسبت به سایر لوله ها کمتر است و از مقاطع فولادی سبک به شمار می آید که برای خرید نیاز به محاسبه وزن آن داریم؛ در این مطلب به معرفی جدول وزن لوله مبلی و فرمول محاسبه وزن آن پرداخته ایم. [...]
0 چهارشنبه 07 اردیبهشت 1401
مشاهده کامل
جدول وزن ناودانی اصفهان

جدول وزن ناودانی اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان، ناودانی 14 و 16 بلند و دیگر سایزها را با بهترین کیفیت و استانداردهای جهانی تولید می‌کند، در این صفحه به بررسی روش‌های محاسبه وزن این محصول فولادی پرداخته‌ایم. [...]
0 سه‌شنبه 06 اردیبهشت 1401
مشاهده کامل
جدول وزن لوله گوشتدار

جدول وزن لوله گوشتدار

وزن لوله گوشتدار به میزان مواد اولیه به کار رفته در آن بستگی دارد و با توجه به وزن این محصول، می توان برای خرید آن هزینه کرد؛ در این مطلب به بررسی کامل روش محاسبه وزن این لوله و جدول وزن لوله گوشتدار اشاره کرده ایم. [...]
0 چهارشنبه 31 فروردین 1401
مشاهده کامل
جدول وزن میلگرد راد همدان

جدول وزن میلگرد راد همدان

میلگرد راد همدان از برندهای مهم تولیدکننده میلگرد است که به‌صورت گسترده در پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در این مقاله به بررسی روش‌های محاسبه میلگرد همدان خواهیم رداخت. [...]
0 یکشنبه 22 اسفند 1400
مشاهده کامل
جدول وزن پروفیل ساوه

جدول وزن پروفیل ساوه

هنگام خرید پروفیل ساوه، علاوه بر بررسی کیفیت، باید وزن آن را نیز مورد بررسی قرار دهید؛ در این مطلب به بررسی روش‌های محاسبه وزن قوطی 1.5 تا 8 میل ساوه پرداخته‌ایم. [...]
0 شنبه 23 بهمن 1400
مشاهده کامل
جدول وزن لوله جدار چاه

جدول وزن لوله جدار چاه

مواردی مانند: مواد اولیه، روش تولید و مشخصه‌های فیزیکی از جمله عوامل تاثیرگذار بر وزن لوله جدار چاه هستند، در این مطلب به بررسی روش‌های محاسبه وزن لوله جدارچاه پرداخته و جدول وزن آن را ارائه کرده‌ایم. [...]
0 یکشنبه 17 بهمن 1400
مشاهده کامل
جدول وزن لوله گالوانیزه

جدول وزن لوله گالوانیزه

لوله‌های گالوانیزه که در انتقال سیالات (آب و گاز) از یک نقطه به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ امروزه کاربردهای زیادی دارند. وزن لوله‌های گالوانیزه از جمله عواملی است که به طور مستقیم بر قیمت آن‌ها اثر می‌گذارد؛ در این مطلب روش‌های محاسبه وزن این لوله‌ها را بررسی خواهیم کرد. [...]
0 چهارشنبه 06 بهمن 1400
مشاهده کامل

جدول وزن آهن آلات

کسب اطلاعات در رابطه با آهن‌ و مشتقات آن مانند پروفیل، میلگرد و یا نبشی، وابسته به شناخت و بررسی تمام داده‌های موجود در این زمینه است. ابعاد و وزن آهن‌ بیانگر مشخصات فیزیکی این محصول است که برای نمونه‌های استاندارد می‌توان این اعداد را به تفکیک در جدول وزن آهن‌آلات مشاهده کرد.

علاوه بر اینکه وزن مقاطع، نمایانگر استاندارد و مشخصات فیزیکی محصول است، برای به‌دست آوردن قیمت آهن نیاز به وزن آن‌ها خواهید داشت. از آنجایی که محصولاتی همانند میلگرد، تیرآهن، نبشی و... در بازار به‌صورت کیلویی به فروش می‌رسد، در نتیجه اطلاع از وزن محصول امری واجب برای آگاهی از قیمت آن محسوب می‌شود.  

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“محاسبه وزن آهن از اهمیت  بسیار بالایی برای مهندسان برخوردار است؛ از طرفی شما تنها با به دست آوردن وزن آهن قادر به اطلاع از قیمت آن هستید و از طرفی دیگر جدول وزن آهن آلات کمک شایانی برای انتخاب بهتر، متناسب با کاربرد محصول به شما می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا از وزن استاندارد آهن آلات اطمینان خاطر داشته باشید که برای محاسبه آن از راه‌های مختلفی همچون جدول، محاسبه‌گر آنلاین و... می‌توان استفاده کرد.”

به طور کلی برای به‌دست آوردن وزن تقریبی فلزاتی هم‌چون آهن، باید دو پارامتر مساحت و چگالی مربوط به محصول مورد نظر در اختیار داشته باشیم. با به‌دست آوردن مساحت و قرار دادن در فرمول یاد‌ شده می‌توان به راحتی وزن‌ نهایی را به دست آورد.

چگالی فلزات در هر فرمولی یک عدد ثابت است. در ادامه چگالی چند فلز را بیان می‌کنیم که اعدادی مشخص و بر اساس استاندارد‌های معین شده جهانی هستند. این اعداد برای آهن 7.86، برای آلومینیوم برابر 2.7 و برای استیل 7.84، هستند.

با توجه به گوناگونی مشتقات آهن و مواد مورد استفاده در آن و هم‌چنین برند سازنده، لازم است تا چگالی این ماده را در فرمول محاسبه وزن آهن، 8 در نظر بگیرییم. رند کردن این عدد بیشتر در محاسبات مربوط به تولیدات داخلی، مورد استفاده قرار می‌گیرد که تا حدودی با استاندارد‌های جهانی متفاوت هستند.

به‌دست آوردن وزن آهن و مشتقات آن سه راه کاربردی دارد. جدول وزن و استفاده از فرمول، دو راه بیشتر شناخته شده در این زمینه هستند، اما به تازگی وب‌سایت آهن‌پرتال با ارائه محاسبه‌گر آنلاین توانسته این مسیر را برای کاربران بسیار آسان‌تر کند.

محاسبه‌گر آنلاین یاد شده به گونه‌ایی طراحی شده است تا قابلیت استفاده برای انواع محصولات مانند میلگرد، نبشی و یا پروفیل را داشته باشد. کاربرد گسترده این ابزار می‌تواند آن را به یکی از بهترین روش‌های محاسبه وزن، تبدیل کند که در کنار همه جانبه بودن، سرعت انجام این کار را نیز بالا می‌برد.

با استفاده از محاسبه‌گر آنلاین گرفت، تنها با جایگذاری چندین عدد، به راحتی می‌توانید از وزن محصول به‌صورت دقیق و در سریع‌ترین زمان مطلع شوید.

در روش استفاده از فرمول باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن داده‌های صحیح در آن می‌تواند به‌طور مستقیم در نتیجه نهایی موثر باشد. روش دیگری که در این زمینه استفاده می‌شود، بهره بردن از جدول‌ها است که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت. 

اما لازم به ذکر بوده که استفاده از فرمول، نیاز به دقت بالایی دارد؛ از سویی دیگر این روش نیازمند صرف زمان زیادی است که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشد!

جدول وزن آهن‌ آلات روشی سریع برای انجام محاسبات !

استفاده از این جدول یکی روش‌های مرسوم در این زمینه است که با توجه به استاندارد‌های تعریف شده جهانی، دسته‌بندی و ارائه می‌شود. برای هر یک از مشتقات آهن‌ با توجه به مشخصات فیزیکی آن، جدول وزنی متفاوتی وجود دارد. پارمترهای فیزیکی مانند طول، عرض و ضخامت، در این جدول متغیر هستند، اما چگالی برای هر دسته بندی یکسان است و تغییر نمی‌کند.

از این روش می‌توان برای محاسبه وزن پروفیل و قوطی، میلگرد، تیرآهن و یا ناودانی استفاده‌ کرد و به راحتی به تخمینی از قیمت میلگرد، تیرآهن و… دست یابید. داده‌های مربوط به هر یک از این محصولات در یک جدول متفاوت، دسته‌بندی می‌شود. حفظ ترتیب و همه‌جانبه بودن این ابزار، باعث شده تا سرعت انجام محاسبات با استفاده از آن بالا باشد.

همان‌‌طور که اشاره کردیم، محاسبه وزن آهن و مشتقات آن از چند روش مختلف انجام می‌شود. کارایی و درصد اطمینان در همه این روش‌ها تقریبا با هم برابر است اما استفاده از محاسبه‌گر آنلاین وب‌سایت گرفت می‌تواند سرعت و دقت بیشتری را، در به دست آوردن وزن آهن‌، به کاربر ارائه دهد. 

پرسش های متداول

  گرفت
  آسان و آنلاین
  آدرس: تهران، خیابان آزادی، روبروی دانشگاه شریف
  شماره تماس :
  02128424838
  برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
  درباره گرفت

  گرفت(آهن پرتال)؛ به‌روزترین و جامع‌ترین مرجع استعلام قیمت مواد اولیه صنعتی، پتروشیمی و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت تجربه نمایید.