کارخانه فولاد آریا ذوب

کارخانه فولاد آریا ذوب

با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی، راه‌‌سازی و صنایع وابسته، نیاز به استفاده از پروفیل‌‌های فلزی در اشکال و انواع مختلف بیشتر شد. کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی جهت ساخت این پروفیل‌ها تاسیس شدند تا نیاز بازار به این محصولات مهم و کاربردی را برطرف نمایند. یکی از این کارخانجات تولیدی با تولید انواع میلگردهای مصرفی بازار داخلی، کارخانه آریا ذوب اشتهارد است. در این مقاله با این کارخانه و تولیداتش آشنا می‌شویم.

معرفی کارخانه آریا ذوب

مجتمع فولاد آریا ذوب در سال ۱۳۸۳ با تعداد کمی پرسنل جهت تولید میلگرد مورد مصرف کشور در منطقه اشتهارد استان البرز تاسیس گردید. این مجتمع با درخواست روزافزون نیاز داخلی به این محصول، تنوع و میزان تولید خود را افزایش داد.

با افزودن دستگاه‌های مدرن و نیروهای متخصص و متعهد داخلی، در پنج سال متوالی به‌عنوان کارآفرین برتر در سطح استان، تبدیل گردید. این شرکت با دریافت انواع استانداردهای لازم و تولید میلگرد‌های با کیفیت از شمش‌های فولادی مرغوب درصدد افتتاح سایت فولادسازی خود در استان محروم کردستان است.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

همان‌طور که ذکر شد این شرکت در سال ۱۳۸۳، با هدف تولید ۶۰ هزار تن میلگرد A2 سایز‌های ۱۶ و ۲۰ درسال، تاسیس گردید. در مدتی کوتاه، با افزودن دستگاه‌های جدید و همچنین توسعه آزمایشگاه‌های خود و باتوجه‌به نیاز بازار داخلی، در سال ۱۳۸۹ تصمیم به اضافه کردن تولید میلگرد A3 در سایزهای ۱۶ تا ۲۰ با هدف تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن، که این میزان در سال ۱۳۹۰ به ۳۵۰ هزار تن در سال افزایش یافت. این مجتمع امروزه قادر به تولید سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع میلگرد است و حدود ۴۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارد و تلاش می‌کند تا سال ۱۴۰۴ به یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در منطقه خاورمیانه تبدیل شود.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد آریا ذوب
میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد آریا ذوب

 

محصولات تولیدی کارخانه آریا ذوب اشتهارد

محصولات تولیدی کارخانه آریا ذوب را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

  • میلگرد ساده آریا ذوب

میلگردهای ساده (A1)  تولیدی کارخانه در ضخامت ۶ تا ۱۲۰ میلی‌متر و در طول ۳ تا ۱۸ متری در بازار موجودند. به‌طور کلی میزان مصرف میلگرد ساده نسبت به آجدار کمتر است.

  • میلگرد آجدار آریا ذوب

مجتمع، توانایی تولید میلگرد‌های آجدار (A2,A3) را در ضخامت‌های ۸ تا ۵۰ میلی‌متر دارد؛ محصولات تولیدی کارخانه با مشخصه‌های فنی آج ۳۴۰ (A2)، آج ۴۰۰ (A3) و آج ۵۰۰ (A4) و عموماً در ضخامت‌های ۸ تا ۳۲ میلی‌متر و در گریدهای مختلف در بازار موجود هستند، که نوع آجدار ۱۰ میلی‌متر A2 و آجدار ۱۲ تا ۲۸ میلی‌متر A3، مقبولیت و سفارش بیشتری در مارکت داخلی دارند.

با توجه به تغییرات روزانه و مداوم قیمت ارز و نوسانات بهای مواد اولیه تولیدی، قیمت میلگرد این برند نیز روزانه متغیر بوده و تحت تاثیر عوامل مذکور است.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد آریا ذوب در سایزهای مختلف
میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد آریا ذوب در سایزهای مختلف

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"محصولات تولیدی کارخانه آریا ذوب اشتهارد با توجه به وجود دستگا‌ه‌های مدرن و همچنین کسب استانداردهای مربوطه، از کیفیت بالای نسبی، وزن و استحکام خوبی برخوردار هستند که در ساختمان‌سازی می‌تواند صرفه‌جویی در مصرف و هزینه را به‌دنبال داشته باشد."

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی زیر با شرکت در ارتباط باشند:

آدرس: کرج، جاده اشتهارد، منطقه صنعتی اشتهارد

شماره تماس: ۴۲۵۵۸-۰۲۱

ایمیل: ariazob@ariazob.ir

... بیشتر