با توجه به فراوان بودن مراکز تولید این مقطع فلزی در داخل کشور، علاوه بر تامین نیاز داخلی امکان صادرات این محصول نیز وجود دارد به گونه‌ای که ایران، به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید این کالای فولادی در خاورمیانه تبدیل شده است. قیمت روز انواع ورق به عوامل زیادی بستگی دارد، از فاکتورهای مهم در قیمت انواع ورق می‌توان به جنس آن اشاره کرد که جنس‌های فولادی این محصول نسبت به سایرین قیمت بیشتری دارند. 

طبق نظر کارشناساسان باتجربه گرفت:

"با توجه به نوسانات بازار آهن و فولاد، درپی اتفاقات سیاسی و تغییرات نرخ ارز، اطلاع کامل از قیمت‌ انواع ورق امروز می‌تواند کمک شایانی به مدیریت سرمایه شما نماید. به علت تقاضای بالا برای این محصول، قیمت روز انواع ورق تاثیر مستقیمی بر بازار آهن‌آلات می‌گذارد. همچنین ورق‌ها، به دلیل نحوه تولید (فرآیندهای نورد گرم و سرد)، قیمت نهایی پایین‌تری نسبت به دیگر مقاطع فلزی دارند که این موضوع نیز یکی از دلایل تقاضای بالای این محصول فولادی است."

 

قیمت انواع ورق فولادی به عوامل مختلفی چون قیمت دلار بستگی دارد.

 

برخی نکات که در زمان خرید ورق باید مورد توجه قرار دهید:

محل استفاده ورق: توجه به این موضوع که از ورق خریداری شده قرار است چه استفاده‌ای شود از نکات مهم خرید ورق است.

مشخصات دقیق ورق: تنوع زیاد در تولید ورق توسط کارخانه‌های مختلف ممکن است شما را در امر خرید سردرگم کند؛ بنابراین لازم است مشخصات دقیق ورقی که می‌خواهید بخرید را بدانید تا با اطمینان خاطر اقدام به خرید انواع ورق کنید.

استعلام قیمت: گرفت برای اطلاع لحظه‌ای شما از قیمت روز انواع ورق فعالیت خود را آغاز کرده است تا با اطمینان خاطر و آگاهانه خرید خود را انجام دهید.

وزن ورق: محاسبه این مورد از طریق جدول وزنی ورق قابل انجام است و می‌توانید به وزن تقریبی انواع ورق دست یابید.

با در نظر گرفتن این نکات می‌توانید خرید مناسبی را داشته باشید.

در لیست زیر قیمت انواع ورق امروز برندهای مختلف قابل مشاهده است.

... بیشتر