کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس

کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس

کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس که ممکن است آن را با نام فولاد آتیه خاورمیانه نیز بشناسید، یک شرکت اهوازی است که تهیه و تولید شمش‌های ریخته‌گری یا میلگرد را برعهده دارد. این مجموعه با ظرفیت بالای تولید خود می‌تواند نیاز صنایع داخلی را تا حد زیادی برطرف کند. اگر شما هم می‌خواهید با محصولات این شرکت و مشخصات تولید آن آشنا شوید حتما همراه ما باشید.

معرفی کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس

شرکت فولاد آتیه خلیج فارس یا خاورمیانه اولین واحد تولید فولاد در شهرک‌های صنعتی است و از این حیث الگویی برای سایر سرمایه‌گذاران است، چرا که همواره اقدامات و قدم‌های این شرکت در راستای اشتغال‌زایی بوده، چنانچه شعار این مجموعه هم (تولید بومی و اشتغال پایدار) بوده است.

 

مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس
مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس

 

این شرکت فعالیت خود را تحت مدیریت یارمحمد محمدی در سال 1395 و در زمینی به‌مساحت 20 هکتار که واقع در شهرک‌های صنعتی اهواز بود، آغاز کرد.

در راه‌اندازی تمام تجهیزات مورد نیاز کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس از محصولات داخلی و همینطور متخصصان داخلی استفاده شده است؛ همچنین این کارخانه با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوط به استاندارد 3132 ملی ایران موفق به دریافت نشان استاندارد شده است.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه در فاز نخست خود به‌تولید میلگرد‌های فولادی پرداخته است و خط تولید نورد گرم با ظرفیتی حدود 300 هزار تن در سال را دارد.

به گفته کارشناسان گرفت:

"مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس به عنوان یک شرکت با سهامی خاص در سال 1395 در شهرک صنعتی اهواز با هدف تولید میلگرد تاسیس گردید و سالانه حدود 300 هزار تن محصول تولید می‌کند؛ با توجه به نزدیکی این کارخانه به بنادر جنوبی کشور در زمینه صادرات میلگرد و مقاطع فولادی به سایر کشورها فعالیت می کند."

محصولات تولیدی کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس

اکنون می‌خواهیم به‌بررسی محصولات خروجی از این کارخانه بپردازیم، اما پیش از معرفی محصولات باید گفته شود که این کارخانه با افتخار موفق به تولید شمش‌های ریخته‌گری پیوسته GR60 یا CCM با کیفیت بسیار بالا شده است که در نتیجه به‌دلیل تابگیری گرم، میلگرد‌های تولیدی کاملا صاف، بدون تاب و بسیار باکیفیت می‌شوند.

با توجه به‌این موضوع محصولات تولیدی متشکل‌اند از:

  • میلگردهای آجدار آج دوکی
  • میلگردهای آجدار جناقی

هر دو میلگرد فوق دارای سایزهای 8 تا 40 هستند و دارای استانداردهای 3232 ملی ایران، ASTM A615 آمریکا و BS4449 انگلستان هستند که این امر باعث می‌شود تا علاوه بر مصرف داخلی به کشور‌های دیگر نیز صادر شوند.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه آتیه خلیج فارس
میلگردهای تولیدی کارخانه آتیه خلیج فارس

 

این محصولات دارای استحکام بالا و وزن مناسب هستند و به‌دلیل کنترل کیفی در چهار سکوی کاری: انبار شمش، قفسه‌های نورد، آزمایشگاه و انبار محصول، از کیفیت این میلگردها اطمینان حاصل می شود.

بخشی از مشخصات جزئی‌تر این محصولات به شرح زیر است:

  • حداقل استحکام تسلیم 400 مگا پاسکال
  • استحکام کششی 600 مگا پاسکال
  • ازدیاد طول نسبی 21 درصد
  • وزنی در محدوده 0.364 تا 0.426 کیلوگرم برای میلگرد‌های سایز 8

همچنین این میلگرد‌ها دارای گواهینامه ISO 9001:2015 و OHSAS 18001:2007 در زمینه‌های مدیریت کیفیت و مدیریت ایمنی بهداشت شغلی است.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

برای ارتباط با این کارخانه می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

آدرس کارخانه: اهواز- ابتدای بزرگراه خلیج فارس به بندر امام خمینی(ره)- شهرک صنعتی شماره پنج

تلفن کارخانه: 0986132911040

دفتر تهران: سعادت‌آباد- علامه شمالی- خیابان 16 غربی- پلاک 48- طبقه 6- واحد 11

پست الکترونیک: info@atiehsteel.com

تلفن تماس دفتر تهران: 02122388200

دفتر اهواز: کیانپارس- خیابان 9 شرقی- پلاک 12- مجتمع آتیه

تلفن تماس دفتر اهواز: 06133923293

... بیشتر