کارخانه فولاد سپهر ایرانیان

کارخانه فولاد سپهر ایرانیان

کارخانه فولاد سپهر ایرانیان یکی از بزرگترین کارخانه‌های کشور است که در حوزه تولید میلگرد، نبشی، سپری و ناودانی فعالیت می‌کند و این شرکت با توجه به نیاز کشور تلاش می‌کند کیفیت را سرلوحه خود قرار دهد. در این مقاله قرار است در مورد این شرکت و محصولات آن توضیح دهیم. اگر شما هم می‌خواهید با این کارخانه بیشتر آشنا شوید باما همراه باشید. 

معرفی کارخانه سپهر ایرانیان

حدودا اواخر سال 1389 در حوالی اتوبان تهران-ساوه شرکت فولاد سپهر ایرانیان تاسیس شد. این کارخانه در زمینه تولید انواع میلگرد آجدار و ساده فعال است؛ همچنین در سال 1397 نبشی 3 و 4 نیز به محصولات این کمپانی بزرگ اضافه شد.
استاندارد‌های بین‌المللی به‌کاررفته برای تست و آزمایش محصولات این کارخانه عبارت است از 4148 و DIN 488 است. لازم به‌ذکر است این کمپانی به‌منظور رسیدگی و تامین نیاز‌های مشتریانش گروه بازرگانی سپهر ایرانیان را نیز در سال 1398 تاسیس کرد.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد سپهر ایرانیان
میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد سپهر ایرانیان

 

به گفته کارشناسان گرفت:

“کارخانه فولاد سپهر ایرانیان به‌عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های فولادی کشور شناخته می‌شود که در حوزه تولید دو محصول پرمصرف صنعت فولاد، یعنی میلگرد و نبشی با ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن در نزدیکترین نقطه به پایتخت فعالیت می‌کند."

خطوط تولید و ظرفیت تولید 

همانطور که پیش‌تر گفته شد این کارخانه ابتدا در زمینه میلگرد‌های ساده و آجدار تولیداتش را شروع کرد و بعدتر، نبشی و ناودانی هم به‌خطوط تولید آن اضافه شد. یکی از نکات حائز‌اهمیتی که در خصوص این کارخانه وجود دارد ظرفیت تولید 100000 تنی این کارخانه در سال است که از مزیت‌های این کمپانی محسوب می‌شود.

محصولات تولیدی کارخانه سپهر ایرانیان

در این بخش از مقاله به بررسی محصولات تولید کارخانه سپهر ایرانیان پرداخته ایم.

  • میلگرد آجدار سپهر ایرانیان

میلگردآجدار، میلگردهای درظاهر دارای سطحی برجسته هستند. گرید‌های تولیدی این میلگرد در کارخانه سپهر ایرانیان A2، A3، A4 است که در سایز‌های 8 الی 32 میلی‌متر هستند.

 

میلگردهای تولیدی کارخانه سپهر ایرانیان در سایزهای مختلف
میلگردهای تولیدی کارخانه سپهر ایرانیان در سایزهای مختلف

 

  • میلگرد ساده سپهر ایرانیان

میلگرد ساده برخلاف میلگرد آجدار دارای سطحی صاف است. گرید‌ تولید شده این میلگرد A1 است و سایز‌های آن 8 الی 32 میلی‌متر هستند و کاربرد آن ساخت خاموت و … است. از قابلیت‌های دیگر میلگرد ساده میتوان به فرم‌پذیری بهتر، تنش تسلیم کمتر و جوش‌پذیری آن اشاره کرد.

  • نبشی سپهر ایرانیان

نبشی، پروفیلی است که کاربرد زیادی در ساخت خرپا، ستون و پل‌ها دارد و سایز‌های تولید شده نبشی در کارخانه فولاد سپهر ایرانیان 6 و 12 میلی‌متری هستند.

 

نبشی های تولیدی کارخانه فولاد سپهر ایرانیان
نبشی های تولیدی کارخانه فولاد سپهر ایرانیان

 

  • ناودانی سپهر ایرانیان

از‌آن‌جایی‌که ناودانی، در تولید خرپا، چهارچوب و ماشین‌آلات به‌عنوان تیر یا ستون کاربرد ویژه‌ای دارد، به‌طبع قیمت ناودانی این برند در تعیین قیمت پروژه‌ها بسیار تاثیر‌گذار است. در کارخانه سپهر ایرانیان، ناودانی به‌صورت پرسی و فابریک تولید می‌شود و شکل ظاهری ساده و مشبک دارد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در این قسمت به بررسی اطلاعات ارتباطی این کارخانه خواهیم پرداخت:

آدرس: کارخانه سپهر ایرانیان در اتوبان تهران- ساوه، سه راه آدران، شهرک زواره‌ای واقع شده است.

شماره تماس: 02162999998

ایمیل: fooladsepehr@gmail.com 

... بیشتر