کارخانه فولاد آذربایجان (میانه)

کارخانه فولاد آذربایجان (میانه)

کارخانه میانه با هدف خودکفایی در زمینه محصولات استراتژیک در استان آذربایجان شرقی، به چرخه تولید مقاطع فولادی پیوست، این کارخانه را با نام فولاد آذربایجان نیز می‌شناسند که به دلیل محل تأسیس آن است.

این کارخانه از با سابقه‌ و بزرگ‌ترین تولیدات کننده مقاطع فولادی در کشور به شمار می‌رود که تأثیر خوبی بر رونق اقتصادی در استان آذربایجان داشته است. اقداماتی هم در زمینه بهبود شرایط آن صورت گرفته است که می‌توان به احداث جاده 6 کیلومتری بر دسترسی به جاده‌های ترانزیت، اشاره کرد که سبب دسترسی بیش‌تر به محصولات این مجموعه خواهد شد.

طبق نظر متخصصان گرفت:

“یکی از باکیفیت‌ترین کارخانجات آذربایجان شرقی، کارخانه فولاد آذربایجان است که به‌دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیکی با خط راه آهن شمال غرب و جاده‌های ترانزیت قابلیت ارسال مقاطع فولادی به سرتاسر ایران را دارد. این کارخانه با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا، به تولید انواع میلگرد آجدار 10 تا 32 و میلگرد ساده 14 تا 50، نبشی، ناودانی و تسمه با بالاترین کیفیت می‌پردازد.”

این مقاله در جهت آشنایی شما با این کارخانه آماده شده و اطلاعات کاملی را در مورد آن در اختیارتان قرار می‌دهد، پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

معرفی کارخانه فولاد آذربایجان (میانه)

کلنگ‌زنی این کارخانه در سال 1368 انجام شد و تا سال 1379 با تلاش و پشتکار نیروهای بومی به ثمر رسید. اولین تولیدات این شرکت در سال 1382 روانه بازار فروش شد و رسماً به جمع تولید کنندگان داخلی فولاد پبوست.

 

میلگرد کارخانه میانه
میلگرد کارخانه میانه

 

موقعیت مکانی کارخانه میانه در سه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان میانه است و در زمینی به مساحت 46 هکتار شروع به کار کرده است. این کارخانه با هدف ایجاد اشتغال برای 500 نفر به صورت مستقیم و 5000 نفر به صورت غیر مستقیم، ایجاد شده و توانسته به بخش بزرگی از این هدف گذاری دست یابد.

خط تولید و ظرفیت تولید

خط تولید این کارخانه از جمله خطوط به روز و بسیار پر‌بازده است و از تجهیزات مدرنی در چرخه تولید استفاده می‌کند که می‌توان برای مثال کوره پیش گرم با ظرفیت 110 تن در ساعت یا سیستم‌های بسته بندی مجزا را نام برد. ظرفیت اسمی این خط تولید برابر با 550 هزار تن انواع مقاطع فولادی سبک و میلگرد، نبشی و ناودانی است.

محصولات تولیدی کارخانه میانه

تنوع سبد محصولات این مجموعه بسیار مناسب بوده و  می‌تواند نقش مهمی در برطرف کردن نیاز داخلی و حتی صادرات داشته باشد. در ادامه هر یک از محصولات برتر کارخانه میانه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

کارخانه فولاد آذربایجان
کارخانه فولاد آذربایجان

 

  • نبشی میانه

تولید نبشی این کارخانه با توجه به استاندارد DIN 1028 انجام می‌شود و محصول نهایی بسیار با کیفیت است و توان رقابت با دیگر رقبا را به راحت خواهد داشت. قیمت نبشی کارخانه میانه اما بسیار مقرون به صرفه بوده و این موضوع می‌تواند انگیزه خرید بالاتری را ایجاد کند.

  • میلگرد‌ میانه

نوع ساده این میلگرد‌های 14 تا 50 میلی‌متر و نمونه آجدار 10 تا 32 میلی‌متر در این کارخانه به تولید می‌رسند. قیمت میلگرد میانه با توجه به وزن نهایی محصول تعیین می‌شود. این موضوع برای قیمت میلگرد آجدار کارخانه میانه نیز صادق است.

  • ناودانی میانه

تولید این محصول در فولاد آذربایجان با در نظر گرفتن استاندارد DIN 1026 انجام می‌شود، اما این موضوع بر قیمت ناودانی کارخانه میانه تأثیر چندانی ندارد و این محصول با قیمت رقابتی و به صرفه در بازار عرضه می‌شود.

  • تسمه میانه

تسمه‌های فولادی تولیدی این کارخانه، در صنایع کوچک و بزرگ زیادی بسیار کارآمد است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. قیمت تسمه کارخانه میانه با توجه به ابعاد و وزن محصول خرید شده، مشخص می‌شود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در ادامه می‌توانید اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط با ااین کارخانه را مشاهده کنید:

آدرس: آذربایجان شرقی – میانه – بالاتر از ایستگاه راه آهن – شرکت فولاد میانه

تلفن: 04192333271

ایمیل: ravabet@azarbaiijansteel.com   

... بیشتر