کارخانه نورد کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر اهواز

کارخانه کوثر اهواز، یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعت فولاد ملی ایران است که با نام کارخانه نورد کوثر اهواز هم شناخته می‌شود. این کارخانه یکی از مجموعه‌هایی است که نیاز پروژه‌های ساخت‌وساز و صنعتی غرب و جنوب غرب کشور را تأمین می‌کند؛ حتی زمانی‌که پیمانکاران ایرانی، مسئولیت پروژه‌هایی در کشور عراق را برعهده می‌گیرند، از محصولات این کارخانه برای پروژه‌هایشان بهره می‌برند.

معرفی کارخانه کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر، از سال ۱۳۸۳ به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. این کارخانه یکی از ۶ زیرمجموعه گروه صنعت ملی فولاد ایران است؛ می‌توان گفت این گروه انواع مقاطع فولادی و آهن‌آلات مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند و یکی از مهم‌ترین گروه‌های تولیدکننده فولاد در کشور است. کارخانه کوثر، خط تولید نورد میلگرد دارد و یکی از جدیدترین فناوری‌های نورد را به‌کار گرفته است. بخشی از محصولات این کارخانه مصرف داخل کشور هستند و بخشی از آن‌ها نیز صادر می‌شوند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه، خط تولید نورد گرم برای تولید انواع میلگرد آجدار و ساده دارد و ظرفیت تولید آن ۵۵۰ هزار تن مقطع فولادی در سال است. البته تولیدات این کارخانه به میلگرد محدود نمی‌شود و در زمینه تولید نبشی بال مساوی و بال نامساوی و همچنین تسمه هم فعالیت دارد.

 

کارخانه نورد کوثر اهواز
کارخانه نورد کوثر اهواز

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه نورد کوثر اهواز، از زیرمجموعه‌های گروه صنعت فولاد ملی ایران است و در سال 1332 در شهر اهواز با هدف تولید میلگرد، تیرآهن، نبشی و لوله احداث گردید. ظرفیت تولید کارخانه اهواز سالانه 1435000 تن انواع محصولات فولادی است و جزو یکی از بزرگترین صنایع فولادی کشور به‌شمار می‌آید."

محصولات تولیدی کارخانه کوثر اهواز

با وجود اینکه کارخانه نورد کوثر اهواز به میلگردهایی که با استاندارد DIN تولید می‌کند، شهرت دارد؛ اما محصولات آن به میلگرد محدود نمی‌شود. در ادامه به مقاطع فولادی و آهن‌آلاتی که در خطوط تولید این کارخانه ساخته می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

  • میلگرد اهواز

کارخانه نورد فولاد اهواز، به عنوان یک واحد تولیدی معتبر در جنوب غربی ایران، در زمینه تولید میلگرد فعالیت می‌کند. این کارخانه با استفاده از نیروهای کاری متخصص، تولیدات با کیفیت و بازدهی بالا را تولید می‌کند. میلگرد، اولین و مهم‌ترین محصول تولیدی کارخانه کوثر است. این مجتمع، با تولید شمش فولادی به عنوان مواد اولیه، اقدام به تولید انواع میلگرد می‌کند. به عنوان مثال، میلگرد ساده و میلگرد آجدار از جمله انواع میلگرد تولید شده در این کارخانه است. متخصصین مجربی در این دو واحد تولیدی فعالیت دارند که باعث افزایش بازدهی و کیفیت تولیدات این کارخانه‌ها می‌شود. خط نورد این کارخانه انواع مختلف میلگرد را در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلی‌متر تولید می‌کند.

  • تیرآهن اهواز

کارخانه نورد کوثر اهواز، تیرآهن های IPE را تولید و در بازار عرضه می‌کند. قیمت تیرآهن اهواز، به عوامل مختلفی مانند: نرخ دلار، میزان عرضه و تقاضا، نوسانات بازار داخلی آهن آلات و... بستگی دارد. کیفیت تیرآهن تولید شده توسط هر شرکت بستگی به شمش مورد استفاده در فرآیند تولید آنها دارد. همچنین لازم به ذکر است که این عامل می تواند بر قیمت سایر محصولات تولیدی این مجتمع نیز تاثیرگذار باشد. بسیاری از کارخانه های تولید کننده تیرآهن، شمش مورد نیاز خود را از تامین کنندگان تامین می کنند، در حالی که شرکت کوثر اهواز شمش مورد نیاز خود را از کارخانه فولادسازی اهواز تامین می کند. این جنبه می تواند تاثیر بسزایی در قیمت تیرآهن اهواز داشته باشد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در زیر اطلاعات تماس کارخانه نورد کوثر اهواز و راه‌های ارتباطی با آن را قرار داده‌ایم:

آدرس: خوزستان، شهر اهواز، کیلومتر ۹ جاده اهواز خرمشهر

آدرس دفتر تهران: میدان ولیعصر (عج)، خیابان کریم خان زند، خیابان حافظ جنوبی پلاک 458

شماره تلفن: ۳۳۳۱۰۰۳۲ (۰۶۱)

شماره تلفن دفتر تهران: 02188854112

... بیشتر