کارخانه ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده مقاطع فولادی در شمال غرب کشور است که بخش قابل توجهی از نیاز داخلی را در حوزه محصولات فولادی برطرف می‌کند. تکیه بر دانش و توان بومی باعث شد تا بازدهی تولید این کارخانه بسیار بالا باشد.

همین موضوع دلیلی شد تا سرمایه‌گذاری‌های خوبی بر روی این کارخانه صورت گیرد و کارخانه ظفر بناب را در دسته به‌روز‌ترین تولید‌کنندگان مقاطع فولادی در کشور قرار دهد.

طبق نظر کارشناسان با تجربه گرفت:

“نام کارخانه ظفر بناب و کیفیت بالای مقاطع آن، به‌خصوص میلگردهای ظفر بناب برای تمامی متخصصین آشنا است. این مجتمع با تولید انواع میلگرد 8 تا 32، تیرآهن، نبشی و ناودانی با بیش‌ترین کیفیت و استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته تا به‌عنوان یکی از برترین کارخانه‌های تولیدکننده مقاطع فولادی در شمال غرب ایران شناخته شود.”

با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات کامل‌تری از این کارخانه را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی کارخانه ظفر بناب

در سال 1386 و در مساحتی برابر با 300 هزار متر مربع، کارخانه ظفر بناب شروع به کار کرد. سرمایه‌گذاری اصلی در این پروژه متعلق به بخش خصوصی است و در ابتدا این کارخانه با یک فاز، به چرخه تولید پیوست و انواع مختلفی از میلگرد را به بازار عرضه کرد.

 

خط تولید کارخانه ظفر بناب
خط تولید کارخانه ظفر بناب

 

سال 1390 با توجه به عملکرد مناسب این کارخانه در زمینه میزان تولید و فروش، باعث شد تا فاز دوم این کارخانه نیز استارت خورده و ظرفیت تولید آن افزایش چشم‌گیری داشته باشد. پس از آن، فاز سوم کارخانه ظفر بناب در سال 1395 اجرایی شد و این کارخانه به جمع بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی پیوست.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

به طور کلی این مجتمع دارای سه خط تولید است که شامل خط تولید ظفر، نوین گستر و خط تولید تیرآهن، نبشی و ناودانی است.

ظرفیت تولید فاز یک این کارخانه، برابر با دویست هزار تن در سال، فاز دوم آن معادل با سیصد‌ هزار تن در سال و آخرین فاز آن هم ظرفیتی برابر با دویست هزار تن در سال دارد. با این وجود برنامه‌ریزی و جذب سرمایه برای احداث فاز چهارم این کارخانه هم در حال اجرا است.

محصولات تولیدی کارخانه ظفر بناب

این کارخانه در سه خط تولید، توانسته 4 محصول متفاوت را در سبد تولیدات خود جای دهد؛ در ادامه، به معرفی کامل هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت.

  • میلگرد ظفر بناب

در فاز یک و دو از کارخانه ظفر بناب، تولید میلگرد‌های آج‌دار در سایز‌های 8 الی 32 انجام می‌شود و ظرفیتی معادل 500 هزار تن در سال را در مجموع دارند. لازم به ذکر است قیمت میلگرد ظفر بناب در زمان خرید با توجه به وزن نهایی آن مشخص می‌شود.

 

میلگرد کارخانه ظفر بناب
میلگرد کارخانه ظفر بناب

 

  • تیرآهن ظفر بناب

این محصول که در فاز سوم کارخانه ظفر بناب تولید می‌شود، در سایز‌های 12 الی 27 به بازار عرضه می‌شود. قیمت تیرآهن ظفر بناب که در شاخه‌های 6، 9 و 12 متری برای خرید در دسترس است، با توجه به سایز، وزن و عوامل دیگر مشخص می‌شود.

  • نبشی ظفر بناب

نبشی‌های تولیدی این کارخانه از نوع بال مساوی هستند و در سایز‌های مختلفی توسط کارخانه ظفر بناب عرضه می‌شوند. سایز و استاندارد‌های رعایت شده در تولید این محصول را می‌توان عواملی دانست که بر قیمت نبشی این برند، تأثیرگذار هستند.

  • ناودانی ظفر بناب

ناودانی تولید شده این کارخانه در سایزهای 80 الی 120 هستند. سبک یا سنگین بودن آن‌ها، بر وزن نهایی و در نتیجه بر قیمت ناودانی این برند، به طور مستیم تأثیر‌گذار است و در زمان خرید لازم است به این موضوع دقت داشته باشید.

 

تیرآهن کارخانه ظفر بناب
تیرآهن کارخانه ظفر بناب

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اطلاعاتی که برای برقراری ارتباط با این کارخانه نیاز است، را در ادامه مشاهده می‌کنید:

آدرس: بناب – شهرک صنعتی – جنب منبع آب

تلفن: 984137780786

ایمیل: info@mfzb.com

... بیشتر