میلگرد

میلگرد

یکی از اساسی‌ترین و بنیاد‌‎‌ی‌ترین مقاطع فولادی استفاده شده در صنعت ساختما‌ن‌سازی، میلگرد، است که باعث استحکام بتن و افزایش مقاومت سازه می‌شود. ازآنجایی‌که قیمت میلگرد، در هزینه نهایی هر پروژه عمرانی و ساختمان‌سازی نقش مهمی را ایفا می‌کند، اطلاع از به‌روزترین نرخ این محصول سبب می‌شود تا کارفرمایان و پیمانکاران عمرانی، بتوانند برای برآورد و تنظیم بودجه ساخت خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند. به‌سبب کاربرد زیاد و فروش بالای این محصول، کارخانه‌های ذوبِ آهن و فولاد زیادی در کشور اقدام به تولید آن در سایزهای مختلف و استانداردهای گوناگون A3، A2، A1 و A4 می‌کنند تا بتوانند نبض بازار فولاد در حوزه میلگرد، را در دست بگیرند.

تیرآهن

تیرآهن

یکی از محصولات پرمصرف در پروژه‌های ساختمان‌سازی و عمرانی تیرآهن، است که جزو دسته بندی مقاطع طویل فولادی در بازار به شمار می‌رود. با گذشت زمان و به روز شدن سازه ها، Beamها، جای خود را در ساختمان‌سازی باز کردند و توسط کارخانه‌های ذوبِ آهن و فولاد در سایزهای مختلف و در انواع متفاوت تولید شدند. محاسبه و تعیین قیمت تیرآهن، بسته به نوع، کیفیت، قطر ، نرخ ارز و ... انجام می‌شود و تغییر هرکدام از این عوامل منجربه نوسانات قیمت روز تیرآهن شده و نقش بزرگی در سود و زیان مشتریان این محصول فولادی ایفا می‌کند. از آن‌جایی‌که این مقطع یکی از مهم‌ترین المان‌های اسکلت‌بندی ساختمان‌هاست، باعث استحکام و مقاومت بالای آن‌ها می‌شود. از دیگر مزیت‌های استفاده از این محصول برای ساختمان‌سازی، می‌توان به صرفه‌جویی در زمان اشاره کرد؛ به‌همین‌دلیل اسکلت‌بندی با آن به مرسوم‌ترین نوع اسکلت‌بندی تبدیل شده است. 

پروفیل

پروفیل

یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌سازهای بزرگ، پروفیل آهن، است که از ورق تولید می‌شود. قیمت پروفیل آهن، تحت تاثیر متغیرهای تاثیرگذار در بازار فولاد نوسان می‌نماید؛ در واقع، اطلاع از قیمت روز پروفیل آهن، برای خرید این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. این مقاطع از مهم‌ترین محصولات فولادی مورد استفاده در صنعت ساختمان‌سازی هستند که در انواع مختلف و با توجه به کاربردهای متفاوتی تولید می‌شوند. از این محصول برای ساخت در و پنجره‌های آهنی، چهارچوب‌ها، ساخت پایه‌های میز و صندلی، ماشین‌سازی و ... استفاده می‌شود.

ورق آهن

ورق آهن

یکی از محصولات حوزه آهن آلات، که کاربرد زیادی در صنایع مختلف به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم دارد، ورق سیاه، است و امروزه به‌دلیل استفاده فراوان صنایع مختلف از ورق آهن سیاه، اطلاع از قیمت آن برای فعالین حوزه ساختمانی، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از این رو وجود یک منبع مناسب، برای اطلاع از قیمت‌ مقاطع فولادی از نیازهای اساسی در این حوزه است تا بتوانید با اطلاعات دقیق و درست از قیمت ورق سیاه، اقدام به بهترین خرید کنید. این محصول فولادی که در انواع مختلف مانند ورق St37، در بازار عرضه می‌شود؛ متاثر از عوامل مختلف، دچار تغییر بهای روزانه می‌گردد. 

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه

یکی از انواع ورق‌های فولادی که به‌دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی تقاضا برای آن زیاد بوده، ورق گالوانیزه (Galvanized sheet) است؛ برای تولید این محصول یک لایه پوشش از فلز روی (Zn) بر سطح ورق فولادی قرار می‌گیرد. کیفیت این پوشش بر روی قیمت ورق گالوانیزه بسیار موثر خواهد بود؛ همچنین قیمت روز ورق گالوانیزه به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نرخ ارز و دلار است.

نبشی

نبشی

یکی از پرکاربردترین مقاطع فلزی در ساخت‌و‌ساز، نبشی یا همان پروفیل L شکل، است که در دو نوع بال مساوی و بال نامساوی تولید می‌شود. قیمت نبشی، به صورت کیلویی توسط تولیدکنندگان مختلف، اعلام می‌گردد که البته در سایزهای متفاوت آن، نرخ کیلویی اعلامی معمولا متفاوت است. در واقع نبشی؛‌ پروفیلی است که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر یکدیگر است و به دو شکل بال‌ مساوی و نامساوی تولید می‌شود؛ برای نمایش این محصول در نقشه‌ها از دو حرف L و v استفاده می‌شود. این محصول فولادی کاربردهای زیادی در ساخت خرپا، ستون، پل‌ها، سقف‌های کرومیت، ساخت ساختمان‌ها و ساخت چارچوب‌های در و پنجره دارد.

ناودانی

ناودانی

یکی از محصولات فولادی پراستفاده در صنایع عمرانی و ساختمان‌سازی، ناودانی، است که ظاهری به شکل U یا C دارد و با استانداردهای متنوع UPE و UPN توسط کارخانه‌های داخلی و خارجی متعددی تولید و در بازار عرضه می‌شود. این مقطع که با داشتن یک جان به صورت افقی و دو بال عمودی تولید می‌شود، در سایزهای متنوع در بازار آهن آلات به‌فروش می‌رسد. قیمت ناودانی، براساس وزن، سایز، استاندارد، کارخانه تولید کننده و نوسانات بازار محاسبه و تعیین می‌گردد.

لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

یکی از انواع محصولات فولادی که نقش مهمی در انتقال سیالات در صنایع عمرانی و ساختمان‌سازی دارد، لوله مانیسمان، است که عوامل متعددی بر تغییرات بهای این محصول در بازار دخیل است. اخیرا نوسانات ارز بازار باعث شده تا نرخ محصولات آهنی نیز سیرهای صعودی و نزولی را تجربه کنند؛ یکی از محصولاتی که دستخوش تغییرات شده، قیمت لوله مانیسمان، است؛ به‌دلیل استراتژیک بودن این محصول، امروزه قیمت لوله مانیسمان بسیار با اهمیت شده است؛ محصول مذکور به دلیل ویژگی‌ها و کاربردهای بالا، اخیرا توجه بسیاری از مهندسان و متخصصان را به خود جلب کرده و باعث شده تا جایگزین بسیاری از لوله‌های دیگر شود. فروش لوله مانیسمان در کشور هم به صورت وارداتی و هم تولید داخل صورت می‌گیرد.

بانک اطلاعاتی جامع و تخصصی آهن آلات

با توجه به کاربرد گسترده آهن و مقاطع فولادی در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و ‌ساز و بخش‌های مختلف صنعت، کسب اطلاعات دقیق در مورد این محصولات قبل از خرید، امری ضروری است.  تمامی مشخصات فیزیکی و شیمیایی، روش‌های تولید، کاربرد، لیست قیمت و سایر موارد مهم، در مورد آهن آلات و محصولات فولادی را می‌توانید با مراجعه به این بخش کسب کنید. تمامی این اطلاعات با بهره‌گیری از مراجع معتبر و بروز دنیا و منابع داخلی گردآوری شده و به‌صورت مرتب بروزرسانی می‌شوند. با بررسی اطلاعات موجود در این صفحه می‌توانید به کامل‌ترین شکل، در جریان وقایع بازار آهن و فولاد قرار بگیرید.

پرسش های متداول

اطلاعات مربوط به قیمت، مشخصات، کاربرد و استاندارد تولید مقاطع فولادی که در این صفحه به آن‌ها اشاره می‌شود، بروز هستند؟
بله، تمامی اطلاعات مقاطع فولادی ذکرشده در این صفحه، بروز و با بهره گیری از معتبرترین مراجع دنیا گردآوری شده اند؛ به خصوص اطلاعات لیست قیمت اعلام شده این محصولات، توسط فروشندگان مختلف، به صورت روزانه بارگذاری و در دسترس شما عزیزان قرار می گیرد.
اطلاعات موجود در این صفحه، چه حوزه هایی از مقاطع و محصولات فولادی را پوشش می دهد؟
اطلاعات جامع و تخصصی در مورد ویژگی ها، کاربرد، نحوه و فناوری تولید و … در کنار لیست قیمت تمام محصولات فولادی مهم، توسط این مجموعه گردآوری و دسترسی به هر یک، در این صفحه قرار داده شده است.