کارخانه سرمد ابرکوه

کارخانه سرمد ابرکوه

صنعت فولاد ایران همواره به‌عنوان یکی از صنایع رتبه دار در جهان شناخته شده است و امروز در میان 10 کشور برتر قرار دارد. یکی از محصولات پرکاربرد و پر تقاضای کارخانه‌های تولیدکننده فولاد کشور، میلگرد است. شرکت‌های متعددی در کشور وجود دارند که در زمینه تولید انواع میلگردهای ساختمانی و صنعتی فعال هستند که یکی از این شرکت‌ها، کارخانه سرمد ابرکوه یزد است.

معرفی کارخانه سرمد ابرکوه

کارخانه سرمد ابرکوه، در سال 1391 در جنوب یزد توسط بخش خصوصی تأسیس و راه‌اندازی شد. تجهیز کردن خطوط تولید این شرکت حدود 4 سال به طول انجامید و درنهایت، کارخانه سرمد ابرکوه یزد در سال 1395 به بهره‌برداری رسید. موقعیت جغرافیایی مطلوب این کارخانه، باعث کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل و به‌صرفه بودن خرید از شرکت سرمد ابرکوه شده است. به‌همین‌دلیل، مجتمع سرمد ابرکوه یزد درحال‌حاضر به‌عنوان تأمین‌کننده بخش عظیمی از میلگرد موردنیاز کشور شناخته می‌شود.

 

کارخانه سرمد ابرکوه
کارخانه سرمد ابرکوه

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه سرمد ابرکوه از تأمین‌کنندگان مقاطع فولادی و میلگرد بازار داخلی است که با ظرفیت 1200 تن میلگرد و شمش درحال فعالیت است؛ قیمت محصولات کارخانه سرمد ابرکوه نیز مانند دیگر مقاطع فولادی، تحت تأثیر شرایط بازار نوسان می‌کند."

خطوط تولید و ظرفیت تولید

مجتمع سرمد ابرکوه یزد در دو واحد نورد سرد و فولادسازی در حال فعالیت است. این شرکت که نقش مؤثری در تأمین محصولات فولادی کشور دارد، خطوط تولید خود را با بهره‌گیری از به‌روزترین تکنولوژی جهان از شرکت STG ایتالیا تجهیز کرده است. شرکت سرمد ابرکوه با به‌کارگیری متخصصان، کارشناسان و مدیران شایسته و باتجربه، بهترین کیفیت را به بازار عرضه می‌کند.

تمام محصولات این شرکت طبق استاندارد ملی 3132 تولید می‌شوند. مجتمع سرمد ابرکوه در سال 1395 با ظرفیت تولید اسمی 450 هزار تن میلگرد آجدار در سال به بهره‌برداری رسید؛ این شرکت در حال حاضر قادر به تولید سالانه 1200 هزار تن شمش فولاد و میلگرد است.

محصولات تولیدی کارخانه سرمد ابرکوه

کارخانه سرمد ابرکوه در حال حاضر در دو واحد نورد سرد و فولادسازی به تولید دو محصول زیر می‌پردازد:

  • میلگرد سرمد ابرکوه

اصلی‌ترین محصول شرکت سرمد ابرکوه یزد، میلگرد است. این شرکت درحال‌حاضر، تنها میلگردهای آجدار با گرید A3 را که پرکاربردترین و پر تقاضاترین مقاطع فولادی بازار هستند را تولید می‌کند. بر روی میلگردهای این شرکت، علامت اختصاری ASIA برای تشخیص کیفیت و اصالت محصول حک شده است.

 

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه مورد توجه پیمانکاران زیادی است.
خط تولید میلگرد کارخانه سرمد ابرکوه

 

این میلگردها طبق استاندارد ملی شماره 3132 و با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه تولید و عرضه می‌شوند. قیمت میلگرد این کارخانه به‌صورت روزانه تحت تأثیر عواملی مانند: قیمت دلار، میزان عرضه و تقاضا، هزینه حمل‌ونقل، قیمت سوخت و انرژی، قیمت مواد اولیه و... تغییر می‌کند. میلگردهای تولیدی شرکت سرمد ابرکوه یزد، دارای سایزهای 8 الی 32 بوده و در شاخه‌های 12 متری یا به‌صورت کلاف به بازار عرضه می‌شوند.

  • شمش سرمد ابرکوه

شمش‌های تولیدی این شرکت با ابعاد 12000*150*150 میلی‌متر تولید می‌شوند. ساخت و عرضه این شمش‌ها به بازار داخلی توانسته است بخش مهمی از فولاد موردنیاز برای تولید مقاطع فولادی کشور را تأمین کند.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

جهت مراجعه یا برقراری ارتباط با دفتر مرکزی یا مجتمع سرمد ابرکوه می‌توانید از آدرس‌ها و راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید:

آدرس: کیلومتر 15 جاده ابرکوه یزد

آدرس دفتر مرکزی: تهران، بلوار نلسون ماندلا، کوچه ایرج، پلاک 4، طبقه 5

شماره تماس دفتر: 26291069، 26291063 و 72379000

شماره تماس کارخانه: 0353281612

... بیشتر