کارخانه مجتمع فولاد خرم آباد

کارخانه مجتمع فولاد خرم آباد

مجتمع‌های بزرگ صنعتی، در اشتغال‌زایی و اقتصاد یک منطقه نقش مهمی بر عهده دارند. در استان لرستان و غرب کشور، کارخانه فولاد خرم‌آباد به‌عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های بزرگ صنعتی، در کنار رشته‌های زاگرس قد علم کرده و نقش پررنگی برای کمک به‌اقتصاد منطقه ایفا کرده است. در این مقاله قصد داریم به‌معرفی کامل این مجموعه صنعتی بپردازیم.

معرفی کارخانه فولاد خرم‌آباد

کارخانه فولاد خرم‌آباد، از سال ۱۳۸۲ و در شهرک صنعتی شماره 2 خرم‌آباد، فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون توانسته محصولات تولیدی خود را به سراسر کشور ارسال کند. این مجتمع بزرگ صنعتی در فاز نخست خود در زمینه تولید انواع ورق‌های فولادی فعالیت دارد، و توانسته رضایت حداکثری از مشتریان خود را به دست آورد و این خود افتخاری بزرگ برای کشور و تولید از حمایت ملی خواهد بود. مجتمع فولاد خرم‌آباد در زمینه استاندارد بودن محصولات پا به پای شرکت‌های بزرگ در صنعت فولاد کشور حرکت کرده و موففیت‌های زیاد به دست آورده است.

 

image not found
کارخانه فولاد خرم آباد

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

مجتمع فولاد خرم آباد، در ابتدای ۱۳۹۹ باتوجه‌به طرح توسعه خود، شروع به‌تولید ورق‌های فولادی با استانداردهای مختلف برای مصارف تخصصی نموده است. این کارخانه باتوجه‌به نیاز کشور در صنعت فولاد، درنظردارد فاز دوم شرکت را در آینده‌ی خیلی نزدیک افتتاح کند.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد خرم‌آباد

کارخانه فولاد خرم‌آباد، محصولات زیر را در سایزهای مختلف تولید و به‌بازار عرضه می‌کند.

  • ورق فولادی خرم آباد

ورق آهن سیاه یا (Hot Rolled Sheet)، نمونه‌ای از ورق‌های فولادی بوده که با روش نورد گرم تولید می‌شود. ورق سیاه در دمای بالا و از دو نوع فولاد ST37 و ۷۰۰۱ و  ST52 تولید می‌شود. در فرآیند تولید آن اسلب تا رسیدن به دمای ۱۲۸۰درجه داخل کوره قرار می‌گیرد. در مرحله بعد آن را از کوره خارج کرده و از بین چند غلتک عبور می‌دهند؛ این کار با پوسته‌زدایی، ضخامت اسلب را کاهش می‌دهد، در نهایت ورق با عبور از قفسه‌هایی، آخرین مرحله نورد را نیز طی می‌کند. ورق سیاه در نهایت از میز خنک‌کننده عبور کرده و به واحد بسته‌بندی می‌رسد.

  • میلگرد خرم آباد

میلگرد مجتمع فولاد خرم آباد، یکی از محصولات پرمصرف در صنعت است. این محصول در کارخانه خرم آباد در سایزهای مختلف و با استاندارهای متفاوت تولید و در بازار عرضه می شود.

 

image not found
خط تولید کارخانه فولاد خرم آباد

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه فولاد خرم آباد، باتولید انواع ورق‌های فولادی در ضخامت‌های مختلف بهترین محصولات را به‌بازار عرضه کرده است. ورق‌های فولادی ساخت این کارخانه در هشت ضخامت 15، 20، 25، 30، 40، 50، 60، 70 و 80 میلی‌متر تولید می‌شود. این مجتمع همچنین قادر به تولید انواع میلگرد با استانداردهای A1، A2، A3 و A4 است و برای تامین نیاز صنایع مختلف کشور تلاش می کند."

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در ادامه راه‌های ارتباطی با کارخانه فولاد خرم‌آباد آورده شده است:

آدرس کارخانه: استان لرستان، شهر خرم آباد، شهرک صنعتی شماره ۲

شماره تماس: 33426556-066 و 33435332-066

ایمیل: info@khstcom.ir

... بیشتر