فیلتر ها
کارخانه ذوب و نورد کرمان

کارخانه ذوب و نورد کرمان

کارخانه نورد کرمان که با چهار فاز در حال فعالیت است، توانسته برای 420 نفر به صورت مستقیم و 2000 نفر به صورت غیرمستقیم، شغل ایجاد کند. فعالیت اصلی این کارخانه را می‌توان تولید محصولات فولادی گرم نوردیده دانست که به خوبی در این زمینه توانسته موفق عمل کند.

این کارخانه با استفاده از تجهیزات به‌روز و تکیه بر توان داخلی در زمینه تولید محصولات فولادی، توانسته تولیدات بسیار با کیفیت را در اختیار کاربران قرار دهد که عمدتاً این محصولات برای مصارف ساختمانی به کار می‌روند.

با توجه به نظر کارشناسان گرفت:

“بی‌شک یکی از بهترین مجتمع‌های نورد و پهناورترین کارخانه صنعتی در استان کرمان، کارخانه ذوب و نورد کرمان است. این مجتمع بزرگ بخش چشمگیری از نیاز صنایع به میلگرد را تامین می‌کند؛ شرکت ذوب و نورد کرمان با کیفیتی مطلوب در کنار نرخ مناسب، میلگرد A3 را در سایزهای 8 تا 40 تولید و در بازار عرضه می‌کند.”

معرفی کامل کارخانه نورد کرمان موضوع اصلی این مقاله است که شامل مواردی هم‌چون خطوط تولید و محصولات این کارخانه می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با این کارخانه بیش‌تر آشنا شوید.

معرفی کارخانه نورد کرمان

احداث این کارخانه در سال 1385 در شهرک صنعتی خضرا در استان کرمان، آغاز شد و فاز اول آن در سال 1387 شروع به کار کرد. کارخانه نورد کرمان در مجموع چهار فاز دارد که فاز دوم آن در سال 1389 به بهره‌برداری رسید و در نهایت در سال 1391 هم فاز چهارم آن شروع به فعالیت کرد و ظرفیت تولید این کارخانه را افزایش داد.

 

در این تصویر نمایی از کارخانه نورد کرمان را مشاهده می کنید.

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

محصولات این کارخانه بیش‌تر در دو خط 1 و 4 به تولید می‌رسند. قسمت‌های دیگر یعنی فاز دو و سه، در زمینه ذوب و ریخته‌گری و هم‌چنین تأمین و مواد مذاب فعال هستند و مواد اولیه مورد نیاز برای خطوط یک و چهار را آماده می‌کنند.

ظرفیت اسمی کارخانه نورد کرمان برای تولید شمش‌های فولادی، سالانه 350 هزار تن و برای انواع میلگرد نیز برابر با 350 هزار تن در سال است. این حجم از تولید می‌تواند بخش قابل توجهی از نیاز صنایع بزرگ و کوچک داخلی را برطرف کند.

محصولات تولید کارخانه نورد کرمان

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم دو فاز یک و چهار به تولید محصولاتی مشغولند که توسط این کارخانه در بازار عرضه می‌شوند. این تولیدات شامل:

در ادامه آن‌ها را مورد بررسی دقیق‌تر قرار خواهیم داد.

میلگرد

میلگرد‌های تولید شده در کارخانه نورد کرمان در گرید‌های 340، 350، 400 و 450 است و تمامی آن‌ها دارای پروانه استاندارد هستند. قیمت میلگرد نورد کرمان با توجه به این‌که وزن محصول نهایی چقدر خواهد بود، مشخص می‌شود.

لازم به ذکر است که جوشکاری بر روی میلگرد‌های تولیدی این کارخانه مجاز نیست و عمدتاً در ساختمان‌سازی و به عنوان میلگرد خشک از آن‌ها استفاده می‌شود.

شمش‌های فولادی

سه گرید از شمش‌ فولادی در کارخانه نورد کرمان به تولید می‌رسند که شامل گرید‌های 5sp، 4sp، 3sp است. تولید این شمش‌های با استفاده از دانش روز صورت گرفته و کاربرد زیادی در صنایع فولادی دارند. قیمت شمش نورد کرمان نیز با توجه به گرید محصول و وزن آن تعیین می‌شود.

 

در این تصویر نمایی از تولید شمش های فولادی کارخانه نورد کرمان به تصویر کشیده شده است.

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اطلاعاتی که در ادامه مشاهده می‌کنید، مواردی هستند که برای برقراری ارتباط با کارخانه نورد کرمان نیاز است:

آدرس: کرمان - شهرک صنعتی شماره دو ( خضرا) - خیابان یاس-نبش یاس 11

شماره تماس: 03433386042-03433386043

ایمیل: info@Ksrc.ir

سخن آخر

این کارخانه دارای آزمایشگاه کیفی است که در جنوب کشور، اولین واحد تأیید صلاحیت شده و همکار سازمان ملی استاندارد به شمار می‌رود. این موضوع باعث شده تمام محصولات این کارخانه پیش از عرضه به بازار به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند و هم‌چنین در دست‌یابی به روش‌های جدید و نوآورانه در تولید نیز کارآمد است.

لازم به ذکر است این کارخانه برای این که آسیب کم‌تری برای طبیعت اطراف خود داشته باشد، اقدام به نصب یک غبار‌گیر کرد که بخش بزرگی از آلودگی‌های تولیدی این کارخانه را به خود جذب می‌کند و یک غبار‌گیر دیگر نیز در دست احداث است تا در آینده نزدیک به کارخانه نورد کرمان اضافه شود. 

... بیشتر

قیمت میلگرد نورد کرمان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
سایزاستانداردحالتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
12A3شاخه 12 متری224,800
14A3شاخه 12 متری241,100
16A3شاخه 12 متری221,100
18A3شاخه 12 متری220,200
20A3شاخه 12 متری240,100
22A3شاخه 12 متری240,100
25A3شاخه 12 متری240,100
tel banner
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad