0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 06 بهمن 1400

این ورق که در فرآیند نورد سرد تولید می‌شود، با مشخصات مختلفی به بازار عرضه می‌شود که همه ابعاد و ضخامت‌های کاربردی را پوشش می‌دهند. این پارامتر‌ها در کنار وزن این محصول، از مهم‌ترین عوامل موثر در قیمت ورق روغنی خواهند بود.

در ادامه با این محصول و روش‌های برآورد وزن آن آشنا خواهیم شد و در انتها می‌توانید جدول وزن ورق روغنی را مشاهده کنید، که برای ابعاد استاندارد بسیار کارآمد خواهد بود.

ورق‌‌های روغنی، کاربرد زیادی در صنایع بزرگ و کوچک دارند، علت این موضوع هم تا حد زیادی به ظاهر آن‌ برمی‌گردد که قابلیت استفاده در محیط‌های در معرض دید یا ابزار و وسایل کاربردی را به این محصول می‌دهد. برای تولید ورق گالوانیزه هم از آن‌ به‌ عنوان مواد اولیه استفاده می‌شود.

این محصول در ابتدا و پیش از نورد سرد اسید‌شویی می‌شود و در انتها نیز برای افزایش دوام و طول عمر، هم‌چنین جلوگیری از پوسیدگی در اثر رطوبت، تمام سطح آن‌ را روغن کاری می‌کنند. با این روش از نظر ظاهری و میزان استقامت این محصول بسیار مقاوم‌تر خواهد بود.

 تمام آن‌چه باید در رابطه با برآورد وزن ورق روغنی بدانید !

به‌طور معمول تاکنون با 3 روش برای این کار در سایت‌های مختلف آشنا شده‌اید، اما در کنار آن‌ها یک شیوه جدید را که به تازگی معرفی شده را نیز بیان خواهیم کرد.

فرمول

اولین راه برای برآورد وزن نهایی استفاده از فرمولی است که تنها برای این محصول کاربرد دارد. تمام تولیدات صنعت فولاد به طور اختصاصی فرمول‌های جداگانه‌ایی دارند. در ادامه فرمول مربوط به ورق روغنی را مشاهده می‌کنید:

وزن نهایی = طول * عرض * ضخامت * چگالی آهن

در فرمول بالا وزن نهایی بر حسب کیلوگرم و طول، عرض، ضخامت با واحد میلی‌متر محاسبه می‌شوند. چگالی آهن عددی ثابتی است که برای دیگر مقاطع فولادی نیز کاربرد دارد و برابر 7.874 است.

نرم‌افزار‌های مهندسی

از روش‌هایی که پوشش کاملی را ارائه می‌دهند، می‌توان به نرم‌افزار‌های بهینه شده مهندسی اشاره کرد که کارکردی هما‌نند فرمول را دارند و می‌بایست اطلاعات محصول به شکل کامل در آن‌ها وارد شود.

ابزار محاسبه وزن گرفت

استفاده از این ابزار، باعث می‌شود تا سرعت در محاسبات برای به دست آوردن وزن، افزایش یابد و زمان کم‌تری برای این منظور صرف شود.

برای به کارگیری این ابزار باید، ضخامت، عرض، طول ورق و تعداد آن وارد شود. پس از وارد کردن این موارد، برای محاسبه وزن کافی است که بر روی دکمه محاسبه ضربه بزنید.

دسترسی به این محاسبه‌گر کار دشواری نیست و با مراجعه به بخش جدول وزنی در سایت گرفت، می‌توانید آن را مشاهده کنید.

جدول وزن ورق روغنی

یکی از بهترین روش‌ها که سرعت‌ بالایی را نیز در محاسبه به کاربر ارائه می‌دهند، استفاده از جدول وزن ورق روغنی است. داده‌های ارائه شده در آن از دقت بالایی برخوردارند و می‌توان به راحتی در نیاز سنجی‌ها و محاسبات پروژه از این اعداد استفاده کرد.

برای محاسبه وزن ورق روغنی از هر یک از روش‌های یاد شده می‌توان استفاده کرد. اما برآورد وزن ورق روغنی با استفاده از جدول تنها برای نمونه‌هایی که با مشخصات وارد شده در آن تطابق دارند، کاربرد دارد.

در این تصویر جدول وزن ورق روغنی را مشاهده می کنید.
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 02 آذر 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad