0آخرین بروزرسانی:شنبه 21 آبان 1401

میلگرد زاگرس شهرکرد در شرکت صبا فولاد، از شمش‌های فولادی مرغوب و براساس اصول استاندارد تولید شده و از کیفیت خوبی برخوردار است. اما نکته قابل‌توجه اینجا است که این موضوع، معیاری برای تعیین قیمت میلگرد زاگرس تولیدشده نیست. به عبارت بهتر میلگرد زاگرس در اندازه‌های مختلفی با وزن مشخص تولید می‌شوند؛ بنابراین در زمان محاسبه قیمت، تنها اندازه این مقطع فولادی مدنظر قرار گرفته و وزن آن به‌عنوان یک عامل جداگانه تاثیرگذار نیست.

محاسبه وزن میلگرد زاگرس

برای تهیه جدول وزنی میلگرد زاگرس باید مساحت سطح مقطع میلگرد را بر حسب میلی‌مترمربع محاسبه کرده و در طول شاخه آن برحسب میلی‌متر ضرب کنید. سپس عدد به‌دست‌آمده باید در کسر 7.8 تقسیم بر 1000 ضرب شود. ازآنجاکه مقطع میلگردها حالت دایره‌ای دارند؛ باید از فرمول محاسبه مساحت این شکل هندسی برای محاسبه وزن میلگرد زاگرس استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: نمودار قیمت میلگرد زاگرس در سال 1400

جدول وزن میلگرد زاگرس در تمامی سایزها

البته شرکت صبا فولاد برای راحتی مشتریان جدول وزنی میلگرد زاگرس را ارائه داده تا افراد بتوانند با استفاده از آن بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. درواقع به دلیل اختلافی که میان مقدار محاسبه‌شده از طریق فرمول و وزن واقعی میلگردها وجود دارد؛ شرکت سازنده اقدام به انتشار این جدول کرده است. هرچند این اختلاف جزئی است؛ اما در محاسبات کلی می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

اندازه‌های مختلف میلگرد، دارای یک بازه وزنی خاص هستند؛ هرچه وزن محصول تولیدی به مرکز این بازه که همان وزن استاندارد است، نزدیک‌تر باشد؛ کیفیت محصول فولادی نهایی بهتر است. محصولات فولادی زاگرس بر اساس استاندارد ملی 3132 تولید شده و وزن آن‌ها نیز بر همین اساس تعیین می‌شود. شما می توانید برای مشاهده لیست قیمت میلگرد برندهای مختلف به سایت گرفت مراجعه کنید.

 

در این تصویر جدول وزنی میلگرد زاگرس را در سایزهای مختلف مشاهده می‌کنید.
تاریخ انتشار: شنبه 21 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad