0آخرین بروزرسانی:شنبه 21 آبان 1401

مجتمع فولاد خراسان (نیشابور)، بزرگ‌ترین تولید کننده میلگرد در قسمت شرق کشور است. این محصول در دو نوع پرکاربرد در این شرکت تولید می‌شود. از عوامل موثر در قیمت آن می‌توان وزن میلگرد نیشابور را نام برد.

میلگردهای ساده و آج‌دار علاوه بر شکل ظاهری، در استاندارد‌های تولید، میزان مقاومت کششی، تنش تسلیم و سایز‌ تولید نیز با یک‌‌دیگر متفاوت هستند. این فاکتور‌ها، بر وزن نهایی و در نتیجه روند قیمت‌ میلگرد نیشابور در بازار خرید و فروش نیز موثر خواهند بود.

برای پیشبرد درست هر پروژه، می‌بایست انتخاب‌های حساب شده‌ای از مواد و مصالح مورد نیاز، صورت گیرد. برای این منظور در اختیار داشتن اطلاعات کافی در رابطه با محصولی که قصد خرید آن را دارید، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و تا حد زیادی صرفه‌‌جویی اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

در ادامه این یاداشت به روش‌های به دست آوردن وزن میلگرد نیشابور خواهیم پرداخت، که یکی از اطلاعات مورد نیاز برای خرید و فروش این محصول خواهد بود.

روش‌های برآورد وزن میلگرد نیشابور

برای این منظور می‌توان، چهار روش کارآمد و قابل اعتماد را بیان کرد. با روش‌ محاسبه در هر یک از این شیوه‌های برآورد وزن در ادامه آشنا خواهید شد. در این بین، جدید‌ترین ابزار ارائه شده را در ابتدا بررسی می‌کنیم:

محاسبه‌گر وزن سایت گرفت

این ابزار جهت سهولت در استفاده و بالا بردن سرعت برآورد وزن، توسط گرفت ارائه شده و برای هر یک از مقاطع فولادی به طور جداگانه، قابل استفاده است. داده‌های مورد نیاز برای این محاسبه‌گر، اطلاعاتی مانند طول، عرض، ضخامت و یا تعداد هستند و تنها نکته قابل توجه برای بهره بردن از آن، جای‌گذاری صحیح اعداد مربوطه در فیلد مشخص است.

نرم‌افزار‌های مهندسی

دقت بالا در محاسبات، سرعت و قابل اعتماد بودن خروجی نهایی از نکات مثبت این نرم‌افزار‌ها هستند. برنامه‌نویسان به گونه این ابزار را بهینه‌سازی کرده‌اند که بیشترین بازدهی را برای برآورد وزن محصولات و مقاطع مختلف فلزی داشته باشد.

نرم‌افزار‌های مهندسی با توجه به پیشرفت تکنولوژی همواره به‌روز و کارآمد‌تر از پیش هستند و کاربری آسانی نیز دارند. همین مسائل باعث شده تا کاربرد زیادی در به دست آوردن وزن داشته باشند.

فرمول

برای به کاربردن از این فرمول، می‌بایست اطلاعاتی مانند شعاع و طول میلگرد را در اختیار داشته باشید. این ابزار شامل یک سری داده‌های ثابت است، مانند عدد 7.8 که بیان‌گر چگالی آهن در این فرمول خواهد بود.

1000 / ( 7.8 * طول * 3.14 * شعاع * شعاع )

در فرمول یاد شده واحد به کار رفته برای اعداد مربوط به طول و شعاع، برحسب میلی‌متر، خواهند بود. عدد پی یا 3.14 نیز به طور ثابت در این ابزار قرار دارد. با قرار دادن داده‌های مورد نیاز، خروجی نهایی فرمول، وزن میلگرد خواهد بود و صحت آن در گرو جای‌گذاری درست اعداد است.

جدول وزن میلگرد نیشابور

از روش‌های بسیار پرکاربرد و البته دقیق می‌توان از جدول برآورد وزن نام برد. این ابزار حاوی اطلاعاتی هم‌چون مشخصات فیزیکی محصول، برند سازنده و نوع میلگرد و در نهایت وزن مشخص شده برای شاخه 12 یا 6 متری آن است.

داده‌های این جدول ثابت هستند و اگر مشخصات محصول خریداری شده توسط شما، با اطلاعات یکی از موارد موجود در آن مطابقت داشته باشد، می‌توانید از آن استفاده کنید. با این وجود پوشش کاملی از انواع مختلف میلگرد در این جدول با توجه به تفاوت‌های آن‌ها، وجود دارد که باعث شده تا این روش کاربرد زیادی در این حوزه داشته باشد.

خروجی نهایی هر یک از روش‌های بیان شده، وزن میلگرد نیشابور خواهد بود و تفاوتی ندارد که کدام یک از راه‌های محاسبه وزن میلگرد نیشابور به کار گرفته شود، تنها فرایند محاسبه در هر یک به نحوی خاص انجام تغییر می‌کند و در نهایت به تعیین قیمت میلگرد کارخانه فولاد خراسان منجر می شود.

 

در این تصویر، جدول وزن میلگرد نیشابور را مشاهده می‌کنید.
تاریخ انتشار: شنبه 21 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad