جدول وزن ناودانی اصفهان

جدول وزن ناودانی اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان، ناودانی 14 و 16 بلند و دیگر سایزها را با بهترین کیفیت و استانداردهای جهانی تولید می‌کند، در این صفحه به بررسی روش‌های محاسبه وزن این محصول فولادی پرداخته‌ایم. [...]
0 شنبه 21 آبان 1401
مشاهده کامل

جدول وزن ناودانی

یکی از پروفیل‌های پرکاربرد در صنایع مختلف، ناودانی است که به دلیل شکل ظاهری این محصول آن ‌را UPN یا UPE  نیز می‌نامند. ابعاد بال و جان، ضخامت و وزن ناودانی از عامل‌های موثر در قیمت ناودانی هستند که با توجه به کاربرد و درخواست مشتری مشخص می‌شوند.

 UPE که C شکل هستند، دارای بال‌های موازی و با ضخامت یکسان هستند، اما UPN به شکل حرف U بوده و بال‌های به کار رفته در آن‌ها به صورت شیب‌دار است که زاویه داخلی این بال‌ها گرد شده است. محاسبه وزن ناودانی در هر یک از انواع، با توجه به ضخامت و ابعاد بال‌ها و جان مشخص می‌شود.

جدول وزن ناودانی به طور کلی دو خروجی اصلی دارد که شامل، وزن شاخه سبک و وزن شاخه سنگین است و در هنگام خرید باید علاوه بر ابعاد جان و بال‌ها به سایز شاخه نیز توجه کرد. این محصول در شاخه‌های 6 و 12 متری تولید و عرضه می‌شود.

فرمول محاسبه وزن ناودانی

محاسبه وزن این محصول به کمک فرمول، چه برای شاخه‌های 6 متری و چه 12 متری یکسان است و تنها نکته در محاسبه وزن ناودانی به کمک این فرمول این است که باید در قرار دادن اعداد صحیح در فرمول دقت داشت تا خروجی قابل اطمینان باشد.

( 2 * ( ( ضخامت بال * عرض بال) + ( ضخامت جان * طول جان)) * طول * چگالی ) / 1000 = وزن ناودانی

در فرمول بالا، عرض، طول و ضخامت بال بر حسب میلی‌‌متر، طول بر حسب متر، چگالی بر حسب KG/CM^3 و وزن آن برحسب کیلو‌گرم خواهد بود.

جدول وزن ناودانی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم جدول وزن این محصول برای دو حالت سبک و سنگین متفاوت است و این جدول با توجه به سایز، وزن هر متر شاخه، ارتفاع و عرض بال، می‌تواند وزن شاخه 6 متری یا 12 متری مربوطه را نمایش دهد.

استفاده از جدول می‌تواند تا حد زیادی کارآمد باشد، اما باید توجه داشت که کیفیت و استاندارد برخی شرکت‌های سازنده داخلی با استاندارد‌های جدول مطابق نبوده و ممکن است ایجاد مشکل کنند. از این رو بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق‌تر راجع به محصولات این شرکت‌ها به نمودار‌های درج شده در سایت آن شرکت مراجعه کنید.

پرسش های متداول

  گرفت
  آسان و آنلاین
  آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
  شماره تماس :
  02128424838
  برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
  درباره گرفت

  گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

  enamad