فیلتر ها
قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی

یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی، که در صنعت و موارد ساختمان‌سازی استفاده بالایی دارد، ورق روغنی است که با توجه به نوسانات اخیر بازار آهن آلات، انتخاب زمان مناسب برای خرید، تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی پروژه دارد؛ از این‌رو قیمت ورق روغنی، که محصولی پر کاربرد در صنایع بوده دارای اهمیت بالایی است. قیمت روز ورق روغنی تحت تاثیر عوامل زیاد داخلی و خارجی بوده که در این مطلب تیم گرفت قصد بر معرفی اجمالی این عوامل و انتخاب بهترین زمان برای خرید محصول را دارد. درواقع شما می‌توانید با مراجعه به جدول موجود در این صفحه، نرخ ورق روغنی ارائه شده توسط فروشندگان مخنلف را بررسی و با یکدیگر مقایسه نمایید.

از آنجایی که محصول مذکور به روش نوردکاری سرد تولید می‌شود درنتیجه از کیفیت بسیار بالایی به خصوص در ظاهر برخوردار است. از ویژگی‌های مهم این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطح صاف و براق
 • مقاومت و استحکام بسیار بالا
 • قابلیت لعاب پذیری
 • دقت ابعادی بالا
 • دوام و طول عمر زیاد
 • قابلیت ضد سایش

و...

ویژگی‌های گفته شده در بالا تنها بخشی از مهم‌ترین مزایای این محصول پرکاربرد بوده که باعث شده تا در ساخت  لوازم‌خانگی، درب ‌و پنجره، تابلو‌سازی، پانل‌سازی، تسمه، صنعت خودروسازی و... کاربرد داشته باشد. از آنجا که از این محصول برای تولید پروفیل مبلی استفاده می شود، قیمت پروفیل سبک به این مقطع وابستگی دارد.

ورق روغنی چیست؟

ورق روغنی یا ورق سرد، به محصول فولادی گفته می‌شود که به روش نورد سرد تهیه شده و در مقابل کشش و ضربه مقاوم است. این محصول کاربردهای زیادی در صنعت دارد و ماده اولیه بسیاری از تولیدات است. از آن در تولید لوازم خانگی، هواپیما، ماشین و کشتی و … کمک می‌گیرند. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به ضدسایش بودن، لعاب‌پذیری و قابل کشش بودن آن اشاره کرد‌.

انواع ورق روغنی

ورق فولادی انواع مختلفی دارد و آن را از جنبه‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌کنند. انواع آن‌ها براساس نوع آلیاژ به‌کاررفته عبارتند از:

ورق فلزی نیمه کشش ST13

این محصول، نوعی ورق سرد محسوب می‌شود که در سازه‌های صنعتی و غیرصنعتی کاربرد دارد. از خواص این محصول می‌توان به نیمه کشسانی، قابلیت برش‌کاری و  جوش‌پذیری آن اشاره کرد. تاریخ انقضای این محصول ۸ ماه پس از تولید است.

ورق فلزی فوق کشش ST14

این ورق روغنی، در صنایع خودروسازی بسیار پرکاربرد است. این ورق نسبت به ورق‌های دیگر انعطاف‌پذیرتر است و پرس‌کاری عمیق در آن‌ها انجام می‌شود. این ورق ۸ ماه تاریخ انقضا دارد.

ورق فولادی معمولی ST12

از این نوع ورق روغنی، بیشتر در صنایع خودروسازی و تولید لوازم خانگی بهره می‌برند. این محصول را می‌توان تا 45 درجه هم خم کرد و تاریخ انقضای آن 18 ماه پس از تولید است.

 

قیمت ورق روغنی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

فرایند تولید ورق روغنی

فرایند تولید ورق روغنی به‌ترتیب زیر است:

1. تمیزکاری و اسیدشویی: در این مرحله ورق گرم به قسمت اسیدشویی وارد می‌شود و اکسید آهن و آلودگی‌های دیگر آن، پاک می‌شود. ابتدا ورق را با آب تمیز کرده و بین 18 الی 30 ثانیه در دمای بین ۵۰ تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد در اسید کلریدریک غوطه‌ور می‌کنند.

2. نورد سرد: برای نازک کردن ورق‌ها از چند غلتک رفت‌و‌برگشتی استفاده می‌کنند. ابتدا کلاف رول‌ها را باز می‌کنند و ورق فلزی را از این غلتک‌ها عبور می‌دهند و ورق به ضخامت مناسب در می‌آید.

3. شستشوی الکترولیتی: در زمان انجام نورد سرد ممکن است آلودگی‌هایی روی سطح ورق به‌وجود بیاید که با شستشوی الکتریکی، این آلودگی‌ها را تمیز می‌کنند.

4. آنیل (بازپخت هیدروژنی): در این مرحله، ورق فولادی دوباره به ویژگی‌های مکانیکی و متالورژیکی اولیه خود باز می‌گردد و کیفیت محصول افزایش و زمان عملیات حرارتی کاهش می‌یابد.

5. نورد پوسته‌ای: اگر کلاف تغییر شکل پیدا کند یا موج‌های ریز روی سطح ورق به وجود بیاید، نورد پوسته‌ای آن را رفع می‌کند و خواص مکانیکی ورق را افزایش می‌دهد.

6. خط بازرسی و اصلاح کلاف: دراین‌مرحله همه عیوب سطحی مانند: موج‌های مرکزی و کناری، یکنواخت نبودن سطح ورق و… مشخص و رفع می‌شوند. یک برشی کنار ورق‌ها ایجاد می‌کنند و تلرانس ابعادی آن‌ها را کاهش می‌دهند و سپس روغن‌کاری سطح ورق صورت می‌گیرد.

7. پیچیدن/ کلاف کردن ورق‌ها: در این مرحله ورق سرد تولیدشده، پیچیده می‌شود تا به شکل رول آماده خریدوفروش در بازار شود.

از نظر کارشناسان گرفت:

“قیمت روز ورق روغنی از پارامترهای مهم در هنگام خرید آن است زیرا با توجه به ویژگی‌هایی مانند قابلیت استفاده در محیط‌های مرطوب و دارا بودن خاصیت ضد زنگ زدگی از آن در ساخت درب و پنجره، صنعت خودروسازی و در بسیاری از صنایع دیگر استفاده می‌شود. کیفیت این محصول در ضخامت‌های مختلف 0.03 تا 3 میلی‌متر از مهم‌ترین پارامترهای تعیین کننده قیمت ورق روغنی است.”

قیمت انواع ورق روغنی

یکی از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت انواع ورق روغنی، گرید آن بوده؛ این ورق براساس استاندارد به سه دسته زیر تقسیم می‌شود که هر کدام دارای نرخ متفاوتی هستند:

 • گرید ST12: به این نوع ورق روغنی معمولی نیز گفته می‌شود؛ دارای کشسانی متوسط بوده و کاربرد بیش‎‌تری نسبت به انواع دیگر دارد. از کاربردهای آن می‌توان کانتینر‌سازی، کشتی‌سازی، ساختمان‌سازی و عمران اشاره کرد؛ همچنین از لحاظ قیمت، از دو نوع دیگر نرخ کم‌تری دارد.
 • گرید ST13: این دسته در سازه‌های صنعتی و غیر صنعتی که پرسکاری در آن‌ها با عمق کم نیاز بوده، استفاده می‌شود. همچنین به ورق نیمه کششی نیز معروف است و کاربرد آن در ساخت لوازم خانگی و اداری است.
 • گرید ST14: این محصول در صنایع خودروسازی و سازه‌هایی با پرسکاری عمیق کاربرد دارد که به ورق فوق کششی نیز معروف است.

ضخامت این ورق‌ها معمولا بین 0.3 تا 3 میلی‌متر و عرض آن‌ها بین 100 تا 125 میلی‌متر است. ورق‌های سرد براساس اندازه، معمولا در سه دسته مختلف قرار می‌گیرند که به شرح زیر است:

 • 1.1830 میلی‌متر
 • 2.2440 میلی‌متر
 • 3.3050 میلی‌متر

 

ورق روغنی رول در کارخانه به تصویر کشیده شده است.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق روغنی

قیمت این محصول تحت تاثیر عوامل متفاوتی از جمله نرخ مواد اولیه، بهای نفت، هزینه حمل‌و‌نقل، تورم جهانی و قیمت دلار بوده که هر کدام به نوبه‌ای بر نوسانات نرخ محصول مذکور تاثیر می‌گذارند؛ کیفیت و برند تولید کننده از دیگر عوامل بوده است. از کارخانه‌های داخلی می‌توان به فولاد مبارکه، هفت الماس، فولاد غرب آسیا، فولاد درخشان و از برندهای وارداتی به کره، روس، قزاق، چین و هند اشاره کرد. همچنین در ادامه نباید ضخامت و ابعاد را از یاد برد؛ ضخامت این محصول از 0.3 الی 3 میلی‌متر در عرض‌های 1000 و 1250 میلی‌متر متغیر است. نرخ این محصول تحت تاثیر مستقیم قیمت ورق سیاه قرار دارد.

قیمت ورق روغنی ۷۰

قیمت ورق روغنی، متاثر از عوامل مختلفی می‌تواند متغیر باشد. ازجمله موارد تاثیرگذار در قیمت آن، می‌توان به فرآیند تولید، نوع آلیاژ، اندازه و ابعاد، ضخامت، قطر و… اشاره کرد؛ همچنین میزان عرضه‌وتقاضا، تاثیر نرخ ارز، قیمت جهانی، میزان واردات و صادرات، هزینه تولید، نوسانات قیمت بازار، هزینه حمل‌ونقل هم روی قیمت ورق روغنی ۷۰، موثر است. برای استعلام نرخ روز آن، به جدول زیر مراجعه کنید.

قیمت ورق روغنی شیت

قیمت ورق روغنی، شیت باتوجه به گریدهای آن متفاوت است، چون این ورق‌ها در سه درجه st12، st13 و  st14 تولید می‌شوند. ابعاد و وزن این ورق‌ها متفاوت بوده و هرچه ابعاد بزرگ‌تر و وزن بیشتری داشته باشند، قیمت بالاتری خواهند داشت. از عوامل دیگر که در نرخ آن موثر است می‌توان به نرخ مواد اولیه، هزینه حمل‌ونقل، نرخ ارز و دلار، قیمت جهانی آن و… اشاره کرد.

کاربرد ورق روغنی

از ورق روغنی، برای تولید محصولات مختلف در صنایع استفاده می‌شود. ازجمله کاربردهای آن را می‌توان در تولید محصولات زیر ذکر کرد:

●   انواع تسمه

●   میله و لوله‌های فلزی

●   برخی قطعات خودرو (گلگیر، باک بنزین، اتاق خودرو، لوله اگزوز، اکسل و صندلی)

●   تولید لوازم خانگی (کولر، یخچال و …)

●   ساخت مبلمان، کابینت، کمد و سایر لوازم فلزی

●   ساخت گاراژ، سوله‌های فولادی و ساختمان‌های صنعتی

●   ساخت بشکه و مخازن فلزی

●   تولید لوله اگزوز

●   بدنه، سر و ته قوطی و …

مشخصات فنی ورق روغنی

از مشخصات مهم ورق روغنی می‌توان، کشش و مقاومت بالای آن‌ها را ذکر کرد. این ورق‌ها چون قدرت کشش بالایی دارند ازهم گسیخته نمی‌شوند و در صنایع مختلف خودروسازی و لوازم خانگی کاربرد گسترده‌ای دارند.

اگر بخواهیم بین ورق روغنی و ورق سیاه مقایسه‌ای انجام بدهیم به این نتیجه می‌رسیم که مقاومت کششی ورق روغنی، ۲۰ درصد بیشتر از ورق سیاه است؛ چراکه میزان کشش آن در طی مرحله نورد سرد اضافه می‌شود. از‌طرف‌دیگر چون این محصول را با روش نورد سرد تهیه می‌کنند، به آن گرما می‌دهند تا انعطاف‌پذیری آن را بالا ببرند. به این‌ترتیب، ورق روغنی از کیفیت بهتری برخوردار می‌شود و سطح صاف و یکنواختی پیدا می‌کند.

 

مشخصات فنی ورق روغنی در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

قیمت ورق روغنی، به صورت روزانه در این صفحه بروز رسانی می‌شود. در صفحات زیر می‌توانید نرخ انواع دیگری از ورق را مشاهده نمایید:

نرخ تمامی این محصولات مانند قیمت ورق روغنی، با تغییرات نرخ بازار آهن همسو است. 

قیمت ورق روغنی 3 میل

گرید تجاری ورق روغنی را باید مهم‌ترین معیار برای برآورد قیمت در نظر گرفت. معمولاً این نوع ورق را به 2 صورت رول یا شیت می‌توانید خریداری کنید که ابعاد گوناگون و وزن متفاوت این ورق باعث می‌شود تا شما در کنار نام و آوازه و کیفیت ساخت کارخانه، قیمت ارز و دلار و شیوه تولید،  قیمت ورق روغنی امروز را با دیروز در بسیاری از شرایط یکی مشاهده نکنید.

قیمت ورق روغنی 70

بدون شک نوسانات بازار، ضخامت، ابعاد، نرخ مواد اولیه و کارخانه تولیدکننده باعث بروز این مسئله می‌شود که شما قیمت ورق روغنی، را روزانه پیگیری نمایید. یعنی به صورت لحظه‌ای نرخ‌ها در حال تغییر هستند و نمی‌توان در یک مدت زمان خاصی تنها به قیمتی ثابت اکتفا کرد و گفت این بها می‌تواند باقی بماند؛ چرا که به هیچ عنوان هم‌چنین موضوعی وجود ندارد. در این بین، قیمت مواد اولیه بیشترین نقش را برعهده گرفته است. معمولاً در تولیدات بدنه خودرو و صنعت خودروسازی نیز از این ورق به شدت استفاده می‌کنند و مورد نیاز است.

قیمت ورق روغنی در بورس

قیمت ورق روغنی، در بورس را شما همانند نرخ آن در کارخانه می‌توانید در نظر بگیرید. در بازار بورس نرخ محصولات به‌صورت لحظه‌ای در حال تغییر است که میزان عرضه‌و‌تقاضا در این شرایط دخیل است. همیشه بورس قیمت معامله را از قیمتی پایین آغاز می‌کند و با وجود تنش خریداران افزایش می‌دهد؛ به‌همین دلیل باید همیشه قیمت روز ورق روغنی را دنبال کنید. می‌توان گفت نرخ این محصول به نرخ ارز بسیار وابسته است و به‌هیچ عنوان نباید این موضوع را فراموش کنید. نوسانات نرخ و نمودارهای تکنیکال می‌توانند به محاسبه ارزش ریالی روز این محصول بپردازند. در سایت گرفت، آسان و آنلاین خرید کنید و نرخ روز و لحظه‌ای را در کمترین زمان ممکن بدون اختلال بررسی کنید.

 

ورق روغنی رولی در تصویر نمایش داده شده است.

 

عوامل موثر بر قیمت ورق روغنی شیت و رول

قیمت ورق روغنی، متاثر از عوامل زیادی مانند: کیفیت ساخت، برند تولیدکننده، هزینه حمل‌ونقل، نوع مواد اولیه، قیمت ارز و همچنین نوع این ورق هست. به‌عنوان‌مثال هرکدام از انواع ورق روغنی یعنی: معمولی، نیمه‌کشش، فوق‌کشش، EK2 و QSTE دارای کیفیت، کاربرد و قیمت متفاوتی هستند. ازدیگر موارد موثر بر قیمت ورق روغنی، فرآیند تولید آن بوده، که در این بین، ورق تولیدشده به روش نورد سرد دارای بالاترین هزینه است. هنگام مقایسه قیمت این محصول، حتما باید نیم‌نگاهی به نوسانات قیمت ورق سیاه نیز داشت، چون ورق سیاه پایه و اساس تولید ورق روغنی بوده و به‌طورمستقیم روی هزینه نهائی تاثیرگذار است. 

نحوه خرید ورق روغنی

خرید ورق روغنی، با قیمت مناسب‌تر از نرخ بازار را از طریق اینترنتی انجام دهید. برای این منظور، می‌توانید به‌راحتی به سایت گرفت مراجعه کنید و با مشاهده محصول و اطلاع از قیمت روز آن، به سفارش آنلاین آن بپردازید و منتظر بمانید تا همکاران ما، آن را در اسرع وقت به دست شما برسانند. روش‌های متنوعی برای خرید ورق روغنی موجود بوده که شما می‌توانید بسته به حجم موردنیاز و محل استقرار شرکت خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال برای تناژ بالا می‌توان از کارخانه، یا بورس کالا اقدام به تهیه کرده، یا به‌منظور مقایسه بیشتر قیمت و کیفیت بین کارخانه‌های تولیدکننده، از شرکت‌های بازرگانی استفاده بفرمائید. خریداران می‌توانند با مراجعه به سایت گرفت، قیمت انواع ورق روغنی در ضخامت، گرید، ابعاد و تولیدکننده متفاوت را مقایسه کرده و باتوجه به نیاز خود مناسب‌ترین نوع آن‌را برگزینند. همچنین مشاوران و متخصصان ما در گرفت برای پاسخ‌گویی به تمام سوالات و ابهامات شما در دسترس هستند.

سخن پایانی

در نهایت با توجه به اینکه ورق روغنی به عنوان مواد اولیه برای تولید بسیاری از محصولات دیگر  نیز کاربرد دارد، در نتیجه آگاهی از قیمت ورق روغنی از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع افراد فعال در حوزه صنعت و ساخت و ساز و نیز فروشندگان محصولات فولادی، نیازمند مرجعی معتبر برای دریافت دقیق و روزانه این محصول دارند. برای اطلاع از قیمت ورق روغنی امروز می‌توانید از لیست قیمت زیر استفاده کرده و با خیالی آسوده خرید کنید.

... بیشتر

قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ضخامت (mm) ابعاد (mm)گریدبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
0.5رول 1250ST12551,500
0.5رول 1000573,000
0.5رول 1000ST12557,000
0.5رول 1250از
569,000
تا
573,000
0.6رول 1000571,000
0.6رول 1250ST12549,400
0.6رول 1000ST12552,600
0.6رول 1250از
567,000
تا
571,000
0.7رول 1250ST12523,200
0.7رول 1000از
522,000
تا
526,000
0.7رول 1000ST12527,600
0.7رول 1250526,000
0.8رول 1250ST12521,000
0.8رول 1000ST12517,800
0.8رول 1000526,000
0.8رول 1250526,000
0.9رول 1250ST12515,000
0.9رول 1250526,000
0.9رول 1000ST12517,800
0.9رول 1000از
522,000
تا
526,000
1رول 1250ST12528,700
1رول 1000ST12534,100
1رول 1250522,000
1رول 1000522,000
1.25رول 1250ST13528,000
1.25رول 1250ST12523,200
1.25رول 1000543,000
1.25رول 1250543,000
1.25رول 1000ST12529,700
1.5رول 1250ST12539,600
1.5رول 1250543,000
1.5رول 1000ST12549,400
2رول 1000ST12535,200
2رول 1250ST12535,200
2.5رول 1250ST12557,000
2.5رول 1000ST12557,000
3رول 1000ST12561,400
tel banner

قیمت ورق روغنی هفت الماس

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ضخامت (mm) ابعاد (mm)گریدبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
0.4رول 1000ST12600,600
0.4رول 1250ST12581,000
0.5رول 1000ST12540,600
0.5رول 1250ST12535,200
0.6رول 1000ST12536,300
0.6رول 1250ST12533,000
0.7رول 1250ST12506,900
0.7رول 1000ST12511,200
0.8رول 1250ST12504,700
0.8رول 1000ST12501,400
0.9رول 1250ST12501,400
0.9رول 1000ST12501,400
1رول 1000ST12517,800
1رول 1250ST12517,800
1.25رول 1000ST12513,400
1.25رول 1250ST12506,900
1.5رول 1250ST12523,200
1.5رول 1000ST12533,000
2رول 1000ST12518,800
2رول 1250ST12518,800
tel icon

مشتریان دست به نقد در کانال تلگرام “گرفت”

با عضویت در کانال تلگرامی "گرفت" ، درخواست‌های خرید را زودتر از رقبای خود ببینید و مشتری بگیرید.

عضویت در کانال تلگرام

قیمت ورق روغنی فولادغرب

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ضخامت (mm) ابعاد (mm)گریدبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
0.4رول 1000ST12581,000
0.5رول 1250ST12501,000
0.5رول 1000ST12540,600
0.6رول 1000ST12518,000
0.6رول 1250ST12525,000
0.7رول 1250ST12506,900
0.7رول 1000ST12478,000
0.8رول 1250ST12504,700
0.8رول 1000ST12478,000
0.9رول 1000ST12478,000
0.9رول 1250ST12501,400
1رول 1000ST12517,800
1رول 1250ST12512,300
1.2رول 1250ST12486,000
1.2رول 1000ST12486,000
1.25رول 1250ST12506,900
1.5رول 1000ST12533,000
1.5رول 1250ST12523,200
2رول 1000ST12518,800
2رول 1250ST12518,800
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad