0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 06 بهمن 1400

تأمین نیاز صنایع داخلی برای تیرآهن، توسط کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن که در داخل و خارج کشور فعال هستند، تأمین می‌شود. در این یاداشت سعی داریم تا تولیدکنندگان برتر تیرآهن را مورد بررسی قرار دهیم.

بخش بزرگی از معاملات رایج این مقطع فولادی توسط شرکت‌‌های داخلی انجام می‌شود. این تولیدکنندگان با پیروی از استانداردهای روز دنیا، توانسته‌اند محصولاتی با کیفیت و قابل رقابت را به بازار ارائه دهند.

مهم‌ترین کارخانه‌ های تولید کننده تیرآهن

کارخانه‌هایی که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد، با توجه به کیفیت، تنوع و توان تولید محصولات، دسته‌بندی می‌شوند و با عنوان بزرگ‌ترین شناخته می‌شوند.

طبق نظر کاشناسان گرفت:

" کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن در داخل و خارج کشور با توجه به درصد رضایت کاربران و حجم تولید، دسته‌بندی می‌شوند. 7 کارخانه تولیدی، به عنوان تولیدکنندگان برتر تیرآهن شناخته می‌شوند، چرا که به تولید محصولات با کیفیت و کارآمد، همانند یک اصل در حوزه کاری خود عمل می‌کنند."

کارخانه‌های تیرآهن کرمانشاه (جهان فولاد غرب)، ذوب آهن اصفهان، کوثر اهواز، فایکو، یزد، ناب تبریز و ظفربناب، توانسته‌اند عنوان برتر را در میان کارخانه‌های داخلی کسب کنند که هر یک را به تفکیک بررسی خواهیم کرد.

کارخانه جهان فولاد غرب

عملیات اجرایی این مجموعه در سال 1384 و در 35 کیلومتری کرمانشاه آغاز شد و تا اواخر سال 1386 به تولید آزمایشی رسید. کارخانه جهان فولاد غرب، توان تولید 300 هزار تن مقاطع فولادی در سال را دارد. با توجه به کیفیت محصولات ارائه شده، قیمت تیرآهن کرمانشاه (جهان فولاد غرب) بسیار به صرفه خواهد بود و از ارزش خرید بالایی برخوردار است.

 

.در این تصویر نمایی از کارخانه جهان فولاد غرب را مشاهده می کنید

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان

این شرکت بخش بزرگی از نیاز داخلی را با ظرفیت تولید 3 میلیون و 600 هزار تنی در سال، برطرف می‌کند. این کارخانه با وجود این‌که از افتخارات زیادی در داخل و خارج کشور برخوردار است، اما همواره سعی شده تا قیمت تیرآهن اصفهان، در حد قابل قبول و متناسب با توان کاربر باشد.

 

در این تصویر نمایی از کارخانه ذوب آهن اصفهان را مشاهده می کنید.

 

کارخانه کوثر اهواز

این مجتمع در سال 1383 با تکیه بر توان داخلی در طراحی و ساخت آن، شروع به فعالیت کرد و امروزه توان تولید 550 هزار تن مقاطع سبک فولادی را در سال دارد. تیرآهن تولید شده در این کارخانه، با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا به بازار ارائه می‌شود اما قیمت تیرآهن اهواز، همواره متناسب با دیگر تولیدکنندگان داخلی است.

کارخانه فایکو

شرکت فولاد البرز ایرانیان یا فایکو، با برخورداری از دو خط تولید با ظرفیت تولید 1.5 میلیون تن انواع مقاطع فولادی در سال، توانسته در تأمین نیاز داخل نقش مهمی را ایفا کند. دسترسی به شاهراه تهران- مشهد، ایستگاه ریل آهن متصل به شبکه سراسری و امکاناتی این چنینی، باعث شده تا قیمت تیرآهن فایکو برای کاربران بسیار مناسب باشد.

 

در این تصویر نمایی از کارخانه فایکو را مشاهده می کنید.

 

کارخانه فولاد یزد

این محصول با سابقه حدود نیم قرن، در تولید 12 نوع از مقاطع فولادی توانسته بخش بزرگی از نیاز‌های صنایع داخلی را برطرف کند. محصولات ارائه شده در این شرکت به صورت اقتصادی به تولید می‌رسند و این موضوع باعث شده تا قیمت تیرآهن یزد با توجه به کیفیت آن‌ها بسیار به صرفه باشد.

کارخانه فولاد ناب تبریز

این مجتمع با ظرفیت اسمی 450 هزار تن در سال در شمار بزرگ‌ترین تولیدکنندگان داخلی به حساب می‌آید. این شرکت به عنوان یک کارخانه دانش محور شناخته شده و می‌تواند محصولاتی با استاندارد‌های روز دنیا ارائه دهد. اما به کارگیری این دانش درمحصولات باعث نشده که قیمت تیرآهن ناب تبریز، از نمونه‌های مشابه بالاتر باشد.

 

در این تصویر نمایی از کارخانه فولاد ناب تبریز را مشاهده می کنید.

 

کارخانه فولاد ظفر بناب

این کارخانه با ارتقاء در سال 1390 توانست به توان تولید 300 هزار تن در سال دست یابد. مناسب بودن قیمت تیرآهن ظفر بناب، باعث شده تا متقاضیان زیادی در داخل و خارج کشور داشته باشد و بخشی از تولیدات آن به کشور‌های همسایه صادر می‌شود.

 

در این تصویر نمایی از کارخانه فولاد ظفر بناب را مشاهده می کنید.

 

سخن پایانی

با توجه به این یاداشت می‌توانید خلاصه‌ای از بهترین کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن را مشاهده کنید. شناخت بازار معاملات این محصول نیازمند برخورداری از اطلاعاتی در رابطه با کارخانه‌‌های تولیدکننده تیرآهن و انواع مختلف این محصول است که در شناسایی تولیدات باکیفیت و به صرفه، بسیار موثر خواهد بود.

تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad