فیلتر ها
قیمت ورق آهن گیلان

قیمت ورق آهن گیلان

کارخانجات جهت تولید انواع پروفیل‌ها، احتیاج مبرمی به ورق‌های فولادی به‌عنوان ماده اولیه دارند. یکی از کارخانجاتی که در تولید ورق‌های مختلف فعالیت دارد، مجتمع فولاد گیلان است. نوسانات بهای محصولات این مجموعه، تأثیر زیادی بر تولیدات کارخانه‌های دیگر دارد. در این مقاله با بررسی قیمت ورق آهن سیاه گیلان و اثرگذاری فاکتورهای مختلف بر تعیین قیمت روز ورق آهن سیاه گیلان، همراه باشید.

بر طبق نظر کارشناسان گرفت:

"‌‌ورق‌های تولیدی مجموعه فولاد گیلان، به‌صورت کلاف و در ۴ دسته ضخامت‌های ۲ تا ۱۵ میلی‌متری به بازار عرضه می‌شوند، که با توجه به کیفیت بالای این محصولات، قیمت روز ورق آهن سیاه گیلان از اهمیت بالایی برای تولیدکنندگان مصنوعات فولادی برخوردار است."

علل موثر در تعیین قیمت ورق آهن سیاه گیلان

مجتمع فولاد گیلان در شهرک صنعتی رشت نزدیک به منطقه سراوان، در سال ۱۳۸۲ با هدف تولید انواع ورق‌های فولادی، احداث گردید. این مجموعه در زمینی به مساحت تقریبی ۶۰ هکتار، در حال حاضر دارای دو واحد نورد است. محصولات نورد گرم شامل انواع ورق نوردیده سیاه با ظرفیت تولیدی 2/5 میلیون تن در سال و محصولات نورد سرد شامل ۵۰۰ هزارتن سالانه انواع ورق‌های روغنی آنیلی و Full Hard هستند.

از عوامل تأثیرگذار بر بهای قیمت ورق آهن این مجموعه می‌توان به نوسانات دلار، تورم جهانی و کشوری، هزینه حمل و نقل، تحریم‌های سیاسی-اقتصادی، کیفیت تولیدی کارخانه و ارزش جهانی سنگ آهن اشاره کرد. همچنین میزان تقاضای کشوری و بالطبع مقدار عرضه محصول، ابعاد و اندازه ورق‌ها نیز به نوبه خود، اثرگذاری زیادی در این نوسانات دارند.

سخن پایانی

کارخانه‌های تولیدکننده مقاطع مختلف فولادی در منطقه شمال کشور، احتیاج روزافزونی به محصولات این واحد تولیدی دارند؛ لذا پیگیری نوسانات قیمت ورق آهن سیاه گیلان برای آن‌ها، امری مهم است. با توجه به تغییرات قیمت انواع ورق نسبت به روزهای گذشته، این نوسانات نیز باید مدنظر گرفته شود.

... بیشتر
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad