0آخرین بروزرسانی:شنبه 23 بهمن 1400

یکی از کارخانه‌های موفق در تولید پروفیل، کارخانه ساوه است که با سال‌ها تجربه در تولید انواع پروفیل توانسته نیاز بازار ایران را فراهم کرده و حتی به کشورهای همسایه و اروپایی صادر شود. یکی از مهم‌ترین موارد برای خرید این محصول، محاسبه وزن پروفیل ساوه برای مقدار دقیق مورد نیاز است که با توجه به کاربردهای مختلفی که دارد در جدول وزن پروفیل ساوه درج شده است.

یکی از موارد مهم پس از بررسی کیفیت، محاسبه وزن پروفیل ساوه است زیرا با تعیین این مقدار، می‌توانیم وزن هر شاخه را به دست آوریم و همچنین با محاسبه وزن قوطی ساوه به بررسی جدول وزن آن برای تعیین قیمت پروفیل ساوه می‌پردازیم.

محاسبه وزن قوطی 1.5 تا 8 میل ساوه

به‌طورکلی پروفیل‌های تولیدی این کارخانه دارای اشکال مربع و مستطیل هستند که به آن‌ها قوطی می‌گویند. کلمه پروفیل و قوطی باهم فرقی ندارد و در زبان محاوره‌ای فعالان این حوزه قوطی مرسوم‌تر است.

قوطی پروفیل ساده با ضخامت‌های مختلف از طریق نورد گرم (ورق سیاه) و نورد سرد (ورق روغنی) در کارخانه ساوه تولید می‌شود. ضخامت قوطی از 1.5 تا 8 میلی‌متر است که در وزن این محصول تأثیرگذار است. به‌عبارت‌دیگر هرچقدر ضخامت این نوع قوطی بیشتر باشد وزن آن نیز بیشتر است.

فرمول محاسبه وزن قوطی ساوه باتوجه‌به انواع مقاطع سبک‌وسنگین از طریق زیر محاسبه می‌شود.

وزن قوطی ساوه =1000 / ضخامت (mm) *طول (cm)*عرض (cm) * چگالی آهن

باتوجه‌به نوسانات قیمت فلزات، وزن پروفیل ساوه یا محاسبه وزن قوطی ساوه باید دقیق باشد تا بتوان به تخمین درستی از قیمت آن دست یافت.

جدول وزن پروفیل 2 ساوه

در تصویر زیر جدول وزن پروفیل ساوه با ضخامت 2 و سایزهای مختلف ارائه شده است.

 

جدول وزن پروفیل ساوه را در این تصویر می‌بینید.

 

تاریخ انتشار: شنبه 23 بهمن 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad