0آخرین بروزرسانی:شنبه 21 آبان 1401

کارخانه فولاد البرز ایرانیان یا مجتمع فولاد فایکو از سال 1339 در استان مازندران فعالیت خود را شروع کرده و با تولید محصولات تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی به عنوان یکی از مهم‌ ترین و با کیفیت‌ ترین کارخانه‌ های فولاد کشور شناخته شده است؛ هنگام خرید تیرآهن این مجتمع فولادی، آگاهی از جدول وزن تیرآهن فایکو بسیار اهمیت دارد؛ زیرا وزن تیرآهن فایکو بر قیمت آن تاثیر زیادی دارد.

یکی از مسائل مهم که هنگام خرید باید به آن توجه کنیم، محاسبه وزن تیرآهن فایکو است که در ادامه آن را بررسی کرده و در انتهای متن گرفت جدول کاملی از آن را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد.

تیرآهن‌های کارخانه فولاد البرز ایرانیان در انواع متفاوتی تولید می‌شوند که نوع آن‌ تاثیر گذار بر وزن بوده است؛ تیرآهن IPE این مجتمع دارای استاندارد اتحادیه آلمان و اروپا است، IPN نوع دیگر و استاندارد IPB که به تیرآهن هاش فایکو شهرت دارد، در ساختمان کاربرد فراوانی دارد.

 تمامی محصولات این مجتمع مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید و عرضه می‌شود و با توجه به این موضوع وزن تقریبی این محصولات مطابق با جدول اشتال است و می‌توان از آن استفاده کرد؛ به‌دلیل استاندارد بودن این مقطع، قیمت تیرآهن فایکو برای مصرف کنندگان آن اهمیت بالایی دارد.

محاسبه وزن تیرآهن فایکو

برای محاسبه وزن این محصول می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

  •  با توجه به استانداردهای این محصول بهترین راه برای محاسبه وزن، استفاده از جدول اشتال است زیرا درصد زیادی با آن مطابقت دارد.
  • برای به دست آوردن وزن نوع IPE فولاد البرز می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

طول شاخه برحسب متر وزن مخصوص تیرآهن IPE از جدول اشتال = وزن تیرآهن

  • راه دیگر برای محاسبه، استفاده از ابزار محاسبه آنلاین گرفت است که به راحتی با قرار دادن اعداد می‌توانید از آن آگاه شوید.

جدول وزن تیرآهن 14، 16 و 18 فایکو

این مجتمع تیرآهن با سایزهای متفاوتی تولید می‌کند که در میان آن‌ها تیراهن 14، 16 و 18 فولاد البرز شهرت بیشتری به دلیل کاربرد و کیفیت دارد که تقاضا برای آن‌ها بسیار زیاد است.

  • تیرآهن 14 فایکو در شاخه‌های 12 متری و 135 کیلوگرمی عرضه می‌شود که از نوع IPE  است و در خرپا، ستون و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • سایز 16 فابریک وزنی حدود 175 کیلوگرم دارد و در شاخه‌های 12 متری تولید می‌شود.
  • تیراهن 18 فولاد البرز کاربرد در ستون‌ها و تیرها دارد و وزن تقریبی آن 210 کیلوگرم است.

برای اطمینان از خرید محصول می‌توانید علامت FAICO را روی بدنه این محصولات مشاهده کنید که نمایانگر اصالت و اعتبار این برند با کیفیت است. از ویژگی‌های تیرآهن فولاد البرز می‌توان به مقاومت بالا، کیفیت و وزن استاندارد آن اشاره کرد؛ نکته حائز اهمیت دیگر این است که در ایران تنها دو کارخانه ذوب آهن اصفهان و فولاد البرز ایرانیان تیرآهن هاش یا IPB تولید می‌کنند.

در ادامه برای محاسبه وزن تیرآهن فایکو می‌ توانید از ابزار آنلاین و یا جدول تیرآهن وزن فایکو که در ادامه آمده است استفاده کنید و با بهترین قیمت گزینه مناسب را از گرفت سفارش دهید. همچنین برای مشاهده لیست قیمت تیرآهن فایکو می‌توانید به سایت گرفت مراجعه نمایید.

در این تصویر جدول وزن تیرآهن فایکو را مشاهده می کنید.
تاریخ انتشار: شنبه 21 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad