0آخرین بروزرسانی:سه‌شنبه 21 تیر 1401

تیرآهن کوثر اهواز یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در صنعت ساختمان‌ سازی و سازه ‌ها است؛ از جمله موارد پر مصرف آن، می‌توان به پوشش دهانه سقف ‌ها و ستون ‌ها اشاره نمود. کارخانه کوثر اهواز، از مجموعه ‌های برجسته تولید تیرآهن در کشور است که در سال 1381 فعالیت خود را در زمینه ساخت مقاطع فولادی همانند تیرآهن، میلگرد، نبشی و ... آغاز نمود. فرآیند تولید محصولات در این کارخانه، با استفاده از جدید ترین تجهیزات و سیستم ‌های نوین اتوماسیون صورت می‌ گیرد. به همین دلیل تمامی فاکتور های یک تیرآهن با کیفیت از جمله استحکام بالا و وزن استاندارد در تیرآهن کوثر اهواز رعایت شده‌ اند. 
از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به وزن تیرآهن کوثر اهواز اشاره کرد. مقادیر درج شده در جدول وزن تیرآهن کوثر اهواز، درصد مطابقت بالایی با جدول استاندارد اشتال دارد. در ادامه مطلب شما را بیشتر با فاکتور وزن تیرآهن کوثر اهواز آشنا خواهیم کرد.

محاسبه وزن تیرآهن کوثر اهواز

وزن تیرآهن کوثر اهواز بسته به نوع تیرآهن اعم از ساده، لانه زنبوری، دوبل و همچنین از نظر سایز، تفاوت وزنی دارد. برای اندازه‌گیری وزن یک شاخه تیرآهن کوثر اهواز صرف نظر از نوع تیرآهن و سایز آن، می‌توان از فرمول کلی زیر استفاده نمود:
 

همان‌طور که گفته شد، مقادیر اندازه‌گیری شده وزن تیرآهن کوثر اهواز بسیار نزدیک به مقادیر جدول اشتال است، بنابراین یکی از ساده‌ترین روش‌های محاسبه وزن تیرآهن کوثر اهواز، استفاده از جدول اشتال خواهد بود. وزن تیرآهن کوثر اهواز مطابق با این روش از فرمول زیر به دست می‌آید:

"وزن یک شاخه تیرآهن = طول تیرآهن (برحسب متر) * وزن 1متر تیرآهن (جدول اشتال) " 

این روش تنها برای تیرآهن‌های ساده (IPE) و لانه زنبوری (CPE) کاربردی بوده و برای تیرآهن‌های مدل دوبل (IPB) بایستی از فرمول زیر استفاده کرد:

"وزن یک شاخه تیرآهن = طول تیرآهن (برحسب متر) * وزن 1متر تیرآهن (جدول اشتال) * 2"

جدول وزنی تیرآهن کوثر اهواز در تمامی سایزهای تولیدی

تیرآهن مجموعه فولاد کوثر اهواز در 3 سایز پرکاربرد 14، 16، 18 و در شکل‌های IPE, CPE, IPB تولید می‌شود. در ادامه مطلب می‌توانید از جدول وزن تیرآهن کوثر اهواز در سایز‌های گفته شده استفاده نمایید:

وزن تیرآهن 14 کوثر اهواز

تیرآهن ۱۴ یکی از سبک‌ترین محصولات کوثر اهواز است. با وجود اینکه وزن این محصولات به صورت استاندارد در نظر گرفته می‌شود، اما برای اطمینان از مقادیر دقیق بهتر است جدول تولیدات هر کارخانه را به صورت مجزا بررسی کنید. در گرفت وزن‌ها، قیمت‌ها و سایر مقادیر مورد نیاز درباره آهن‌آلات کارخانه‌های مختلف ارائه می‌شود تا بتوانید درباره انتخاب بهترین محصول راحت‌تر تصمیم بگیرید. 

وزن تیرآهن 16 کوثر اهواز

وزن تیرآهن ۱۶ اهواز بیشتر از سایز ۱۴ آن است. وزن تیرآهن، در عوامل دیگری مثل قیمت یا توان تحمل بار آن هم تأثیرگذار است. بررسی وزن این محصول با استفاده از فرمولی که پیش از این بیان کردیم، امکان‌پذیر است؛ اما از آنجایی که کارخانه‌های مختلف برای محصولاتشان وزن استاندارد در نظر می‌گیرند، استفاده از جدول ساده‌ترین راه برای به دست آوردن وزن محسوب می‌شود.

وزن تیرآهن 18 کوثر اهواز

تیرآهن‌‌‌های ۱۸ یکی از سنگین‌ترین تیرآهن‌های کوثر اهواز است؛ این محصول فولادی برای تحمل بار اصلی ساختمان تولید می‌شوند و باید مقاومت بالایی داشته باشند. به‌همین‌دلیل، وزن آن‌ها نسبت به مدل‌های دیگر بیشتر است. در جدولی که در ادامه قرار گرفته وزن تیرآهن ۱۸ اهواز کوثر را مشاهده خواهید کرد. 

وزن تیرآهن کوثر اهواز (برحسب کیلوگرم)سایز تیرآهن
13514
16716
21518

در این مطلب سعی کردیم روش‌ های محاسبه وزن تیرآهن کوثر اهواز را بررسی کنیم و مقادیر اندازه ‌گیری شده را در جدول وزن تیرآهن کوثر اهواز قرار دادیم که با استفاده از آن به راحتی می ‌توان وزن تیرآهن را به دست آورد. همچنین می توانید برای مشاهده لیست قیمت تیرآهن کوثر اهواز، به سایت گرفت مراجعه کنید.

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 21 تیر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad