فیلترهای اعمال شده :حذف
 • 18
فیلتر ها

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن اصفهان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نوعکارخانه تولید کنندهسایزواحدقیمت (ریال)فروشندگانتاریخ به روز رسانی
سنگینذوب آهن اصفهان18شاخه/کیلوگرم610,0001402/9/12
IPEذوب آهن اصفهان18شاخه/کیلوگرماز
244,000
تا
57,120,000
1402/9/12
لانه زنبوریذوب آهن اصفهان18شاخه/کیلوگرم56,494,7001402/9/11

قیمت تیرآهن فایکو

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نوعکارخانه تولید کنندهسایزواحدقیمت (ریال)فروشندگانتاریخ به روز رسانی
IPEفولاد البرز ایرانیان18شاخه/کیلوگرم56,680,0001402/9/12

قیمت تیرآهن بناب

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نوعکارخانه تولید کنندهسایزواحدقیمت (ریال)فروشندگانتاریخ به روز رسانی
IPEظفر بناب18شاخه/کیلوگرم41,000,0001402/9/12

قیمت تیرآهن یزد

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نوعکارخانه تولید کنندهسایزواحدقیمت (ریال)فروشندگانتاریخ به روز رسانی
IPEفولاد یزد18شاخه/کیلوگرم58,860,0001402/9/10

قیمت تیرآهن صنعت ماهان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نوعکارخانه تولید کنندهسایزواحدقیمت (ریال)فروشندگانتاریخ به روز رسانی
IPEصنعت ماهان18شاخه/کیلوگرم53,955,0001402/9/12

 قیمت تیرآهن در بازار آهن، براساس وزن و شاخه اعلام می شود؛ در حال حاضر قیمت تیرآهن شاخه ای 22000 تومان تا 27000 تومان است.  بخاطر تقاضای بالای این محصولات، نوسان‌های روزانه را تجربه می‌کند و کم‌تر پیش می‌آید که نرخ آن در دو روز متوالی، بدون تغییر باقی بماند. کارخانه‌های داخلی ایران، بخش مهمی از تیرآهن‌های مورد نیاز پروژه‌ها و صنایع را تأمین می‌کنند و تعیین‌کننده اصلی قیمت روز تیرآهن هستند. اما از آنجایی که محصولات وارداتی کشورهای ترکیه، روسیه و کره هم در بازار موجود است، نوسان‌های بازار جهانی نیز روی نرخ این محصولات بی‌تأثیر نیست. در این صفحه قیمت تیرآهن برندهای مختلف و سایزهای گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرد و به صورت روزانه نیز آپدیت می‌شود.

طبق نظر کارشناسان گرفت:
"خرید به موقع و پیدا کردن بهترین قیمت تیرآهن نقش بزرگی در ضرر و زیان پروژه‌های مختلف خواهد داشت. در نتیجه یک خرید سودمند و مطمئن با اطلاع از قیمت روز تیرآهن انجام می‌شود. شناخت سایزهای پرطرفدار این محصول مثل تیرآهن 12، 14، 16 و 18 و آگاهی از کاربرد هر کدام از آن‌ها فرآیند خرید را برای شما ساده‌تر خواهد کرد."

مشخصات فنی تیرآهن

تیرآهن‌ها مطابق با استانداردهای گوناگونی ساخته می‌شوند، این استانداردها، فرم بال‌های تیرآهن و سایر مشخصات ظاهری آن‌ها را مشخص می‌کند. در ادامه انواع استانداردها را نام می‌بریم:

 • استاندارد IPE: مربوط به چین و روسیه است و محصولات به صورت بال موازی با ضخامت یکسان تولید می‌شوند.
 • استاندارد IPB: این محصولات با نام تیرآهن هاش یا بال پهن هم شناخته می‌شوند و طول بال‌ها نسبت به جان بیشتر است.
 • استاندارد IPN: مربوط به محصولات چین و روسیه است و در آن ضخامت بال‌ها به تدریج بیشتر می‌شود.
 • استاندارد CPE: با نام تیرآهن لانه زنبوری هم شناخته می‌شود و حفره‌های شش ضلعی در بدنه محصول وجود دارد.

وزن هر شاخه از تیرآهن که با توجه به نوع، سایز و چگالی آلیاژ فولاد به کار رفته در آن محاسبه می‌شود نیز از دیگر مشخصات فنی این محصولات محسوب می‌شود. قیمت تیرآهن به مشخصات فنی مقاطع بستگی دارد، اما از آنجایی که این مشخصات همیشه ثابت هستند، منجر به نوسان قیمت نخواهند شد.

 

فرمول وزن تیرآهن
فرمول وزن تیرآهن

 

لیست قیمت روز تیرآهن در بازار و کارخانه

برای بررسی قیمت تیرآهن روز هم باید نرخ محصولات در کارخانه را بررسی کنید و هم بازار. همچنین باید دقت داشته باشید که فروشندگان مختلف در بازار، ممکن است نرخ‌های متفاوتی برای محصولات در نظر بگیرند و هرکدام از آن‌ها استراتژی‌های متفاوتی برای قیمت‌گذاری داشته باشند. برای بررسی لیست قیمت روز تیرآهن سایزهای مختلف از برندهای گوناگون در بازار و کارخانه، به منبع معتبری چون گرفت نیاز خواهید داشت که تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.

قیمت آهن 14 امروز

قیمت شاخه آهن 14 درکارخانه در بازه بین ۳۲ تا ۲۳ هزار تومان در نوسان بوده است. نرخ این محصول در چند ماه گذشته، اغلب نزولی بود اما از در ماه جاری روند اصلاحی گرفت و تاحدودی از کف قیمت خود فاصله گرفت. تیر سایز ۱۴ برند ذوب آهن از پرنوسان‌ترین مقاطع در ماه‌های اخیر بوده است.

قیمت تیرآهن 16 لحظه ای؛ قیمت روز و جدید بازار

اوج و کف قیمت تیرآهن ‌۱۶ در بازا بین 4000 تا 9000 تومان است. اکثر این محصولات در بازار در بازه بین ۳۸ هزار تومان تا ۴۷ هزار تومان خرید و فروش شدند و نوسان‌های متعددی را تجربه کردند. البته روند کلی قیمت این محصولات، تفاوت چندانی با تیرهای سایز ۱۴ نداشت؛ آن‌ها نیز ماه های اخیر روند نزولی داشتند و در ماه جاری، کمی شیب صعودی گرفتند. در جدول قیمت امروز تیرآهن گرفت، نرخ روز این محصول درج شده است.

لیست قیمت تیرآهن 18

مقاطع سایز ۱۸ از دیگر محصولات پرتقاضا در بازار هستند که نوسان‌های بسیاری را تجربه می‌کنند. بازه قیمت تیرآهن 18 در برندهای مختلف بین 46000 تا 68000 تومان به ازای هر کیلوگرم بوده است؛ البته اختلاف بین کف و سقف نمودار هیچ محصولی از تیرآهن بیشتر از ۱۴ هزار تومان نبوده است، اما محصولات برندهای مختلف باهم اختلاف قیمت چشم‌گیری داشته‌اند. به عنوان مثال اوج قیمت تیرآهن ۱۸ اهواز در ۵ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲، ۶۸ هزار تومان بود، اما اوج قیمت تیرآهن ۱۸ یزد در همان زمان، به ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسید. این اختلاف قیمت بین برندها به شرایط کارخانه‌ها و میزان عرضه و تقاضای محصولات برمی‌گردد.

طبق نظر کارشناسان گرفت:
“قیمت تیرآهن، همواره به خاطر حجم تقاضای زیاد برای خرید آن، دارای نوسان بوده است و کمتر دیده شده که نرخ تیرآهن به ثبات برسد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن عواملی مانند: فصل خرید، نرخ تیرآهن در بازار داخلی و داخلی کارخانه مورد نظر، میانگین حجم تقاضا تیرآهن در بورس کالا، به طور تقریبی قیمت این محصول فولادی را پیش‌بینی کنید؛ اما در اکثر اوقات به خاطر دخالت عوامل جانبی مانند: نرخ دلار و تحریم‌ها در قیمت گذاری تیرآهن، نمی‌توان نرخ درستی را برای آن در نظر گرفت.”

نمودار قیمت تیرآهن

یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های گرفت در کنار جدول قیمت روز تیرآهن، ارائه نمودار این محصولات است. در گرفت، تاریخچه هزینه تیرهای برندهای گوناگون درج شده است و نوسان‌های آن‌ها در بازه‌های زمانی گوناگون قابل بررسی است. با استفاده از نمودارها و تحلیل تاریخچه قیمت، تاحدودی می‌توان روندهای آتی بازار را پیش‌بینی کرد و همچنین متوجه شد که چه اخبار و معیارهایی روی بازار آهن تأثیر می‌گذارد. از آنجایی که تیرآهن از پرنوسان‌ترین مقاطع فولادی محسوب می‌شود، تحلیل نمودار هم به اندازه بررسی نرخ روز اهمیت دارد.

 

در این تصویر، نوسانات قیمت تیرآهن 14 را در یک سال اخیر مشاهده می کنید.
در این تصویر، نوسانات قیمت تیرآهن 14 را در یک سال اخیر مشاهده می کنید.

 

قیمت شاخه آهن

اعدادی که در جدول‌ها میبنید، قیمت هر کیلو تیرآهن است. بنابراین برای برآورد هزینه هر شاخه از این محصولات، باید وزن آن را به دست آورید و در عدد موجود در جدول ضرب کنید. ساده‌ترین روش برای محاسبه وزن، استفاده از جدول وزن تیرآهن است. در این جدول، وزن هر متر از تیرآهن‌های مختلف با توجه به سایز و استاندارد تولیدشان درج شده است. برای به دست آوردن وزن هر شاخه نیز تنها کافی است جرم هر متر از آن را در ۱۲ ضرب کنید؛ زیرا هر شاخه از این محصولات به صورت استاندارد، ۱۲ متر طول دارد. در نهایت وزن را در نرخ هر کیلوگرم از محصول ضرب کنید تا قیمت شاخه آهن به دست آید.

مشاهده جدول قیمت تیرآهن امروز در بازار

برای مشاهده جدول نرخ تیرآهن برندهای مختلف، تنها کافی است هرروز از صفحه پیش رو بازدید کنید. ما در گرفت، نرخ روز تیرآهن‌ را به محض تغییر و اعلام هزینه‌ها از منابع، در سایت درج می‌کنیم تا در جریان هزینه‌ها قرار داشته باشید. در جدول قیمت گرفت، نرخ سایزهای مختلف محصولات برندهای گوناگون در کارخانه و بازار درج شده است و امکان بررسی آن وجود دارد.

تغییرات قیمت تیرآهن های پرفروش

بعضی از سایزهای این مقاطع فولادی، کاربرد بیشتری در صنایع دارند و به همین خاطر پرفروش‌تر هستند. بررسی قیمت به روز این تیرآهن ها نسبت به سایر این محصولات اهمیت بیشتری دارد. زیرا محصولات پرفروش معمولا نوسان‌های بیشتری را تجربه می‌کنند تا عرضه و تقاضا را به حالت تعادل برسانند و از طرفی چون نیاز بازار هستند، خریداران قیمت‌هایشان را بیشتر از سایر محصولات چک می‌کنند. در سایت گرفت، آخرین نرخ محصولات پرفروش بازار، به محض اعلام توسط کارخانه‌ها یا فروشنده‌های مختلف درج می‌شود تا در جریان روندها و نوسان‌های این مقاطع قرار داشته باشید.

در شکل ضخامت بال، عرض بال، عرض جان و ضخامت جان را روی سطح مقطع تیرآهن مشاهده می‌نمایید.
در شکل ضخامت بال، عرض بال، عرض جان و ضخامت جان را روی سطح مقطع تیرآهن مشاهده می‌نمایید.

 

بررسی و مقایسه قیمت هر شاخه تیرآهن

برای مقایسه نرخ مقاطع فولادی توسط تأمین‌کنندگان مختلف دو روش وجود دارد. روش اول این است که سایت‌های تأمین‌کننده‌های مختلف را باز کنید و یکی یکی قیمت محصول مورد نظرتان را بررسی کنید و مقایسه انجام دهید. این روش بسیار زمانبر است.

روش دوم که راه ساده‌تر به شمار می‌آید، استفاده از سایت گرفت است. در جدول‌های قیمتی گرفت، نرخ هر محصول در کارخانه و نرخی که تأمین‌کننده‌های مختلف برای آن در نظر گرفته‌اند، درج می‌شود. در نتیجه مشتریان می‌توانند با بررسی یک سایت، هزینه‌ها را باهم مقایسه کنند و محصولات مورد نظرشان را از فروشنده‌ای بخرند که آن را با بهترین هزینه ارائه می‌دهد.

معیارهای مهم در خرید تیرآهن

قیمت لحظه ای تیرآهن جزو معیارهای مهمی است که باید پیش از خرید مورد بررسی قرار گیرد، اما عوامل دیگری هم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه درباره هرکدام از این عوامل صحبت می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چه تأثیری روی سفارش خرید شما خواهند داشت.

هزینه حمل و نقل تیرآهن

برای برآورد بودجه مورد نیاز برای خرید تیرآهن، علاوه بر اینکه نرخ هر شاخه را محاسبه می‌کنید و سپس آن را در تعداد شاخه‌های مورد نظرتان ضرب می‌کنید، باید به هزینه‌های جانبی مانند حمل و نقل تا محل پروژه هم توجه داشته باشید. هزینه باربری به حجم محموله و فاصله محل پروژه از انبار تیرآهن بستگی دارد.

اگر محصولات مورد نظرتان را از تأمین‌کننده‌های بزرگ کشور خریده باشید، احتمالا مسئولیت حمل و نقل برعهده شما نخواهد بود و سفارش را در محل پروژه تحویل می‌گیرد. اما با خرید از درب کارخانه یا بنگاه‌های آهن کوچک، مسئولیت حمل و نقل و هماهنگی با باربری برعهده شماست.

مواردی که در فاکتور رسمی تیرآهن ثبت می شود

از دیگر مزیت‌های خرید تیرآهن از بنگاه‌های معتبر، دریافت فاکتور رسمی است. بنگاه‌های معتبر برای تمام سفارش‌هایشان فاکتور رسمی صادر می‌کنند تا معاملات به صورت قانونی ثبت شود و قابل استناد باشد. اطلاعات ثبت شده در فاکتور رسمی خرید آهن آلات عبارت است از:

 • مشخصات کامل خریدار
 • مشخصات کامل فروشنده
 • مشخصات محصولات خریداری شده (نوع تیرآهن، وزن آن، تعداد شاخه‌های محصول و...)
 • قیمت واحد
 • قیمت کلی سفارش
 • درصد تخفیف‌
 • قیمت سفارش پس از تخفیف
 • مقدار پیش‌پرداخت، بدهکاری و بستانکاری طرفین
 • ارزش افزوده
 • توضیحات قرارداد خریدار و فروشنده
 • مهر و امضای طرفین

خرید حضوری یا آنلاین تیرآهن؟ کدام بهتر است؟

خرید اینترنتی ساده‌ترین روشی است که برای تأمین آهن آلات مورد نیاز پروژه‌ها وجود دارد. در خرید اینترنتی شما تنها کافی است وارد سایت تأمین‌کننده شوید، نرخ محصولات را بررسی کنید و سپس با واحد فروش تماس بگیرید و جزئیات سفارشتان را مطرح کنید. واحد فروش، فاکتور سفارش شما را صادر می‌کند و بعد از پرداخت اینترنتی، سفارش آماده ارسال خواهد شد. بعد از چند روز نیز در محل پروژه به شما تحویل می‌شود. خرید آنلاین تیرآهن از تأمین‌کننده‌های معتبر تاحد زیادی در زمان و هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

در خرید حضوری، باید به صورت مستقیم به بنگاه‌های آهن مراجعه کنید؛ گاهی اوقات مهندسان پروژه‌های شهرهای کوچک، برای خرید حضوری تیرآهن مجبور می‌شوند به شهرهای بزرگ اطراف بروند و مقاطع مورد نیازشان را خریداری کنند. انجام تمام هماهنگی‌های لازم برای خرید حضوری و ارسال سفارش به محل پروژه برعهده خودتان است و زمان زیادی از شما خواهد گرفت. به همین دلیل است که بسیاری از مهندسان خرید اینترنتی را ترجیح می‌دهند.

خرید تیرآهن از کارخانه به چه صورت است؟

کارخانه‌ها معمولا محصولاتشان را تنها به نماینده‌های فروش و تأمین‌کننده‌های بزرگ می‌دهند و مسئولیت پخش آن را به این مجموعه‌ها می‌سپارند. اگر هم کارخانه‌ای بخشی از تیرآهن‌های تولیدی خود را به صورت آزاد عرضه کند، تنها به صورت عمده این کار را انجام خواهد داد. یعنی تنها مشتریانی که به چند تن تیرآهن نیاز دارند، می‌توانند به صورت مستقیم از کارخانه خرید کنند. سفارش‌های درب کارخانه هم در محل کارخانه به مشتریان تحویل می‌شود و پرداخت هزینه حمل و نقل و مسئولیت باربری نیز برعهده مشتری خواهد بود. به همین دلیل است که مشتریان خرید از بازار را به خرید از کارخانه ترجیح می‌دهند. در صفحه کارخانه های فولادی، درباره مجتمع‌های فولاد تولیدکننده تیرآهن در سراسر ایران و شیوه ثبت سفارش مستقیم از آن‌ها توضیح داده‌ایم.

 

در این تصویر، جدول مشخصات ابعادی و رواداری های تیرآهن های بال باریک شیبدار را مشاهده می کنید.
در این تصویر، جدول مشخصات ابعادی و رواداری های تیرآهن های بال باریک شیبدار را مشاهده می کنید.

 

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"تیرآهن (Beam)، یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در اکثر صنایع است که از وظایف اصلی آن می‌توان به تحمل بار سازه‌های عمرانی اشاره کرد؛ به‌همین‌دلیل، اطلاع از قیمت تیرآهن و کیفیت آن، برای مصرف کنندگان این مقطع اهمیت بالایی دارد تا در کنار به‌صرفه‌بودن نرخ آن، امنیت و استقامت بناهای احداثی با این محصول را افزایش دهند. قیمت روز تیرآهن برندهای مختلف عرضه شده در بازار که به شکل I و H هستند، براساس سایز، استاندارد تولید، وزن و... تعیین می‌شود."

گرفت، ارائه دهنده قیمت انواع تیرآهن برندهای معتبر

در گرفت، قیمت جدید تیرآهن‌های برندهای معتبر ایرانی و وارداتی به همراه نمودار آن‌ها درج شده است و یک منبع اطلاعاتی معتبر برای خریداران آهن‌آلات و تیرآهن محسوب می‌شود. در این وب سایت، تمام اطلاعاتی که پیش از خرید نیاز دارید را به دست خواهید آورد و می‌توانید با اطلاعات کامل وارد بازار شوید و محصولات مورد نیازتان را با مناسب‌ترین قیمت از بهترین تأمین‌کننده‌ها خریداری کنید.

از تغییرات قیمت آنلاین تیرآهن مطلع شوید

در گرفت، تغییرات قیمت لحظه ای تیرآهن نیز ثبت می‌شود تا مشتریان در جریان نوسانات قرار داشته باشند و بتوانند بهترین موقعیت برای خرید محصولات مورد نیازشان را تشخیص دهند. گاهی اوقات یک محصول در طول روز چند نوسان مختلف را تجربه می‌کند. تمام این نوسان‌ها در نمودارهای ثبت شده در گرفت قابل مشاهده هستند و آخرین قیمت محصول نیز در جدول قیمتی وجود دارد.

استعلام قیمت لحظه ای تیرآهن تامین کنندگان مختلف

از دیگر مزیت‌های وب سایت گرفت، امکان استعلام لحظه‌ای قیمت تیرآهن از تأمین‌کننده‌های مختلف است. این مقاطع فولادی در انبار تأمین‌کننده‌های مختلف موجود هستند و آن‌ها این محصولات را با قیمت‌های گوناگون به مشتریان عرضه می‌کنند. در گرفت، نرخ اعلام شده توسط بنگاه‌های معتبر سراسر کشور وجود دارد تا مشتریان امکان مقایسه بین آن‌ها را داشته باشند و محصولات مورد نیازشان را از بهترین تأمین‌کننده خریداری کنند. وقتی از گرفت استفاده می‌کنید، دیگر نیازی نیست وب سایت فروشند‌ه‌های مختلف را جداگانه بررسی کنید و بین نرخ‌های اعلام‌شده مقایسه انجام دهید. همه اطلاعاتی که درباره جزئیات عرضه محصول و هزینه آن‌ها نیاز دارید، در جدول‌های گرفت وجود خواهد داشت.

 سوالات متداول

وزن تیرآهن چگونه محاسبه می شود؟

وزن تیرآهن= وزن یک متر از تیرآهن (بر اساس جدول اشتال) * طول تیرآهن

هزینه حمل و نقل چگونه محاسبه می شود و بر عهده چه کسی است؟
هزینه حمل تیرآهن با توجه به حجم محموله و فاصله محل پروژه از انبار تیرآهن محاسبه می شود و بر عهده خریدار است.
چه اطلاعاتی در فاکتور رسمی تیرآهن ثبت می شود؟
مشخصات کامل خریدار، فروشنده، محصول خریداری شده، قیمت واحد، قیمت کلی، ارزش افزوده و… در فاکتور رسمی ثبت می شود.

... بیشتر
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image