0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 22 خرداد 1402

این روزها همه افراد درباره افت قیمت دلار صحبت می‌کنند. روند نزولی قیمت دلار در بازار آهن هم اوضاع را در دست گرفته و نمودارهای قیمت محصولات مختلف را مدیریت می‌کند. این روزها تعداد نمودارهایی که روند افزایشی دارند، از همیشه کم‌تر شده و اکثر محصولات با شیب ملایم به سمت نرخ‌های پایین‌تر حرکت می‌کنند. البته بعضی از آن‌ها هم ثبات قیمت دارند و این ثبات را از ابتدای خرداد ماه حفظ کرده‌اند.

در بازار آهن امروز اکثر مقاطع و پروفیل‌های فولادی، روند نزولی تجربه کردند؛ بعضی از مقاطع به ثبات قیمت خود ادامه دادند و تعداد محدودی هم شیب صعودی را تجربه کردند؛ اما افزایش قیمتشان آنقدر چشم‌گیر نبود که در سیر نزولی ملایم بازار، تغییری ایجاد کند.

بررسی قیمت مقاطع فولادی در ۲۲ خرداد ۱۴۰۲

بیایید بازار فولاد امروز، ۲۲ خرداد را برای مقاطع و پروفیل‌های مختلف زیر ذره‌بین قرار بدهیم و فراز و نشیب‌های هرکدام را بررسی کنیم.

درصد تغییرات قیمت اکثر میلگردهای امروز، منفی بود. البته هیچکدام از محصولات بیشتر از ۵ درصد کاهش قیمت نداشتند. به عنوان مثال تولیدات کارخانه میلگرد میانه ۲.۶ و محصولات ذوب آهن اصفهان ۲.۲ درصد افت قیمت را تجربه کردند. میلگردهای سایر کارخانه‌ها، کاهش قیمت کم‌تر از ۲ درصد داشتند و محصولات کارخانه‌های فایکو و جهان فولاد سیرجان هم افزایش قیمت ۰.۴ درصدی را تجربه کردند. میلگردهای راد همدان، قائم و حدید سیرجان هم امروز را بدون کاهش یا افزایش قیمت پشت سر گذاشتند.

بازار ورق سیاه هم امروز عمدتا نزولی بود و محصولات کارخانه‌های مختلف بین نیم تا ۵ درصد کاهش قیمت داشتند. البته تعداد قابل توجهی از محصولات هم ثابت ماندند و بعضی از سایزهای ورق آهنی اکسین اهواز هم رشد قیمت داشتند. البته رشد قیمت آن‌ها حدود ۰.۹ درصد بود و قیمت هر محصول را چند صد تومان بالا برد. بازار ورق روغنی و ورق رنگی، امروز را هم مثل روزهای قبلی با ثبات کامل پشت سر گذاشت و هیچ نوسانی در محصولات آن مشاهده نشد.

بازار نبشی و ناودانی در خردادماه ۱۴۰۲ نسبتا آرام بود. امروز هم اکثر نبشی‌های بازار قیمتی مشابه دیروز داشتند و تعدادی از آن‌ها نیز کاهش قیمت را تجربه کردند؛ البته کاهش قیمت این مقاطع در بیشترین حالت تنها یک درصد بود و تغییر جدی در ثبات بازار این محصولات به وجود نیاورد. ناودانی‌های بازار داخل هم امروز را با تغییرات صفر درصد پشت سر گذاشتند و نرخ‌های مشابه دیروز را تجربه کردند.

از آنجایی که تیرآهن در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی از پرتقاضاترین محصولات بازار فولاد است و نوسان‌های بسیاری را به صورت روزانه تجربه می‌کند. بازار تیرآهن امروز با شیب ملایمی به سمت کاهش قیمت‌ها پیش رفت و اکثر این پروفیل‌ها، سیر نزولی داشتند. البته اکثر نمودارها، شیب کم‌تر از ۳ درصد داشتند و تنها تعداد محدودی از آن‌ها شیب منفی بیشتر از این مقدار را تجربه کردند. تیرآهن ۳۰ ذوب آهن اصفهان یکی از کاهشی‌ترین تیرآهن‌های بازار امروز بود که نرخ آن از ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان به ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. جالب است بدانید که در بازار تیرآهن امروز، هیچ محصولی افزایش قیمت نداشت و تنها تعداد محدودی از آن‌ها ثابت ماندند!

لوله‌های آهنی و فولادی تنها در پروژه‌های خاص کاربرد دارند؛ به همین دلیل تقاضا برای آن‌ها در بازار کم‌تر است و نوسان‌های محدودتری را تجربه می‌کنند. امروز لوله‌های داربستی تهران، کاهش ۲.۹ درصدی را تجربه کردند، اما داربست‌های اصفهان، تغییری نداشتند. البته نباید فراموش کنیم که دیروز لوله داربست‌ اصفهان کاهش قیمت را پیدا کرده بودند و اکنون دوباره وارد ثبات شده‌اند. بازار لوله مانیسمان در امروز، ۲۲ خرداد ۱۴۰۲، نوسانی نداشت و مطابق با روال روز قبل پیش رفت؛ این محصولات نیز در هفته اخیر یک شیب نزولی را پشت سر گذاشته‌اند و اکنون به ثبات دوباره رسیده‌اند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 22 خرداد 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image