0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 28 اسفند 1401

مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در نشست با خبرنگاران، «چالشی بودن» و «قابلیت حصول» را دو‌‌ ویژگی هدف‌‌گذاری‌‌ها و برنامه کاری و‌‌ تولیدی فولاد خراسان برای سال آینده برشمرد و خاطرنشان کرد: با ارزیابی کامل ریسک‌‌ها و قابلیت‌‌ها در تمام حوزه‌ها، اعم از تامین، تولید و انرژی، بر مدیریت منابع، ذخیره‌سازی نهاده‌ها‌‌ در حوزه‌های دارای ریسک بالا و تلاش بی‌‌وقفه برای رفع موانع در تمام سطوح و‌‌ حوزه‌ها متمرکز خواهیم بود.

وی افزود: تمرکز ما در حوزه صادرات، با توجه به مزیت‌‌های اقتصادی ومبادلاتی، صادرات به کشورهای همسایه، به‌ویژه آسیای میانه خواهد بود. طهمورث‌‌ جوانبخت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌‌ای شرکت و‌‌ سرمایه‌‌گذاری‌‌های پایدار، درخصوص وضعیت ریسک‌‌های اقتصادی و مالی مجتمع فولاد خراسان نیز گفت: مجتمع فولاد خراسان تا کنون متناسب با شرایط خود از تسهیلات و‌‌ مکانیزم‌‌های تامین مالی از طریق نظام بانکی استفاده نکرده و ‌‌خوشبختانه با توجه به بازدهی قطعی طرح‌های توسعه‌‌ای شرکت، برای تامین مالی از نظام بانکی، ظرفیت بالایی داریم و‌‌ از اعتبار شرکت در این حوزه می‌توان به خوبی بهره گرفت.

 

محصولات فولادی در تصویر قابل مشاهده است.

وی با اشاره به محدودیت‌‌های تامین انرژی در کشور تاکید کرد: عدم‌‌النفع ناشی از توقف تولید شرکت‌های فولادی و‌‌سایر صنایع، باعث شده است به سرمایه‌‌گذاری برای تولید انرژی فکر کنند و سرمایه‌‌گذاری‌‌های مشترک صنایع در حوزه تولید انرژی، توجیه‌پذیر است، ما هم به دنبال راهکارهایی هستیم تا با سرمایه‌‌گذاری در این حوزه با همکاری سایر صنایع بر این چالش فائق شویم. جوانبخت اولویت سرمایه‌‌گذاری را برای فولاد خراسان، تمرکز بر حوزه «تامین پایدار مواد اولیه» و «تکمیل حلقه‌های اولیه تولید» برشمرد و خاطرنشان کرد: توسعه فولاد خراسان مبتنی بر «متوازن‌‌سازی زنجیره ارزش» و «رفع مخاطرات تامین برای حلقه‌‌‌های نهایی» تولید است.

مدیرعامل کارخانه فولاد خراسان با اشاره به سرمایه‌‌گذاری بیش از ۱۲۰۰میلیارد تومانی این شرکت در حوزه جمع‌‌آوری و تصفیه پساب شهری در نیشابور گفت: اگرچه بازگشت سرمایه این طرح هم متناسب با سرمایه‌گذاری سنگین آن خوب ارزیابی می‌شود؛ اما در این حوزه نگاه ما بیشتر مسوولیت اجتماعی ماست که با توجه به ضرورت ایفای نقش مسوولانه در کاهش تنش آبی در کشور، رسالتی جدی را برای خودمان فارغ از بحث بازگشت سرمایه، تعریف کرده‌ایم. ضمن اینکه اشتغال‌‌زایی خوب این پروژه هم یک جنبه موثر در ایفای مسوولیت‌‌های اجتماعی ماست.

تاریخ انتشار: یکشنبه 28 اسفند 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad