0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 26 دی 1401

بررسی وضعیت کمبود انرژی در فولاد هرمزگان، مورد بررسی قرار گرفت. جلسه هماهنگی میان مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت فولاد هرمزگان با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و مدیران گاز و برق این استان به‌منظور بررسی راهکارهای سرمایه‌گذاری فولاد هرمزگان در حوزه انرژی و رفع مشکلات مربوطه برگزار شد.

در جلسه هماهنگی سرمایه‌گذاری شرکت فولاد هرمزگان در حوزه انرژی با رضا مدرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و جمعی از مدیران شرکت گاز و برق استان هرمزگان، عطاءالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت ما در سال گذشته اجرای بیش از 10 هزار میلیارد تومان طرح توسعه برای ایجاد اشتغال را در استان آغاز کرده است، اما برای فعالیت‌های روزانه هم با کمبود انرژی مواجهیم. درحالی‌که طی چهار ماه گذشته، فولاد هرمزگان با ثبت رکوردهای متعدد، عملکرد درخشانی را در حوزه تولید و حفظ قیمت آهن پشت سر گذاشته، کمبود گاز دامن این شرکت را گرفته است و نمی‌توانیم به‌اندازه ظرفیت کار کنیم.

وی افزود: فولاد هرمزگان با هماهنگی فولاد مبارکه به‌عنوان هلدینگ مادر، مطالعاتی را برای سرمایه‌گذاری در حوزه برق و گاز آغاز کرده است و انتظار داریم این فرایند تا حصول نتیجه با سرعت طی شود. شرکت ما طرح‌های توسعه‌ای را به‌منظور ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی استان هرمزگان آغاز کرده و همواره انجام مسئولیت‌های اجتماعی را در اولویت خود قرار داده است. در مقابل انتظار دارد مسئولان استان نیز شرایط را برای تولید پایدار این شرکت فراهم کنند.

 

تولید فولاد در کارخانه فولاد هرمزگان به تصویر کشیده شده است

 

رضا مدرس نیز با بیان اینکه مسئولان استانی همپای تولیدکنندگان دغدغه کمبود انرژی را دارند، عنوان کرد: در دو سال گذشته، تمام تلاش خود را برای تأمین پایدار انرژی فولاد هرمزگان صورت داده‌ایم. ضمن اینکه مدیران حوزه انرژی استان این آمادگی را دارند که شرایط را برای سرمایه‌گذاری کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان فراهم سازند. وی افزود: نیروگاه‌های برق و نیز برخی میادین گازی استان هرمزگان مستعد سرمایه‌گذاری هستند و تلاش می‌کنیم جلسات هماهنگی برای تسریع در فرایند کار با سرعت بیشتری برگزار شود تا بتوانیم نتیجه را در سرمایه‌گذاری ببینیم.

در پایان این جلسه مقرر شد تا هماهنگی‌ها برای اتمام مطالعات سرمایه‌گذاری‌ها به‌طور مرتب برگزار شود تا ظرف یکی‌دو ماه آینده، بتوان نخستین خروجی را در انجام سرمایه‌گذاری مشاهده کرد و به پیشرفت تولید کمک نماید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 26 دی 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad