ورق تولیدی در کارخانه فولاد مبارکه نشان داده شده است.

رشد ۱۰ درصدی درآمد شرکت فولاد مبارکه

اخبار
چهارشنبه 07 دی 1401

مدیران شرکت فولاد مبارکه از رشد 10 درصدی در فروش مقاطع تولیدی این شرکت خبر دادند. درشرایطی که وجود برخی محدودیت‌های مصرف در حوزه انرژی عرصه را بر واحدهای تولیدی فولاد کشور تنگ کرده است، مدیران و کارکنان فولاد مبارکه با انسجام و همدلی هر چه بیشتر توانستند در 9 ماهه سال 1401 با عملکرد خوب خود در تولید انواع محصولات قابل فروش، رشد 10 درصدی درآمد فروش نسبت به مدت مشایه سال قبل را به ثبت برسانند.

مهدی کویتی معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه ضمن اشاره به مطلب فوق، درآمد حاصل از فروش این شرکت در آذر ماه را بیش از 12 هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: درمجموع 9 ماهه سال جاری درآمد فروش فولاد مبارکه با رشد 10درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 115 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که با در نظر گرفتن قیمت انواع ورق تولیدی، رشد قابل توجهی در فروش بوده است. 

 

ورق سیاه تولیدی در کارخانه فولاد مبارکه به تصویر کشیده شده است.

 

وی در ادامه از رشد فزاینده صادرات در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: در حوزه صادرات با عنایت به این که مدیریت شرکت همواره بر اولویت تامین بازار داخل تاکید داشته است از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 359 هزار تن محصولات شرکت به بازارهای خارجی عرضه شده است. اما در شرایط فعلی که کشور بیش از هر زمان دیگر به ارزآوری نیاز داشته است، این شرکت همگام با سیاست ها و استراتژی های اقتصادی کشور، به تنهایی در آذر ماه سال جاری توانست با فروش 149 هزار تن محصول در بازارهای جهانی میزان صادرات شرکت را به 508 هزارتن افزایش دهد.

رشد 18 درصدی تولید محصولات فولادی

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقدار تولید کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در 9 ماهه سال 1401 اشاره و اظهار کرد: علی رغم این که تمامی خطوط تولید شرکت در فصول تابستان و ماه های آغازین فصل سرد سال با محدودیت های حامل های انرژی مواجه بوده اند، خوشبختانه با برنامه ریزی صحیح و زمانبندی مناسب برای انجام فعالیت های تعمیراتی و با همت کارکنان شرکت فولاد مبارکه و فولاد سبا به رکوردهای خوبی دست یافتیم به نحوی که مقدار تولید محصولات آماده برای فروش این شرکت در بازاه زمانی یادشده به 6 میلیون و 246 هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 1400با رشد 18 درصدی مواجه شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: در شرایطی که تولید برای کشور نقطه قوت و امیدآفرین است، بتوانیم در سایه الطاف الهی و با انسجام و همت حداکثری مدیران و کارکنان، برای سهامداران و ذینفعان شرکت منشأ اثر باشیم و اقدامات مثبتی را در این راستا رقم بزنیم. 

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید