تولید ورق گالوانیزه نازک در ایران

تولید ورق گالوانیزه نازک در ایران

اخبار
دوشنبه 22 فروردین 1401

به گفته مدیر عامل مجتمع فولاد دشتستان، آقای ناصحی، ورق‌های گالوانیزه با استفاده از بهترین تجهیزات و مطابق استانداردها در سایزهای 0.2، 0.22، 0.25 و 0.28 تولید و در بازار عرضه می‌شود اما همچنان واردات انجام می‌شود؛ این امر مایه تاسف است.

وی از مسئولین تقاضا کرد تا مانع وارداات این محصول به داخل کشور شوند.

طرح‌های توسعه فولاد دشتستان

مدیرعامل مجتمع فولاد دشتستان گفت:

 طرح‌های توسعه‌ای در شرکت فولاد دشتستان در حال انجام است که از این میان می‌توان به فاز دوم مجتمع فولاد دشتستان -خط اسیدشویی و ورق سرد- اشاره کرد. در فاز سوم نیز ورق‌های رنگی کیفی در این مجتمع تولید خواهد شد.

 

فولاد دشتستان، ورق‌های گالوانیزه نازک تولید می‌کند.

 

ناصحی گفت: 

در فاز دوم مجتمع، ما سالن‌ها را ساخته‌ایم، یوتیلیتی و خدمات جانبی همه آماده شده است و پیش پرداخت کلیه دستگاها انجام شده و این دستگاه‌ها در حال ساخت هستند و احتمالا تا پایان سال ۱۴۰۱ شاهد بهره‌برداری از خط اسیدشویی و ورق سرد خواهیم بود.

وی ادامه داد: 

ما منابع ارزی مورد نیاز برای اجرای طرح توسعه را از محل صادرات خود مجتمع فولاد دشتستان تأمین کرده‌ایم و این نکته مهمی است که شرکت از طریق صادرات محصولات خود توانسته نیازهای ارزی خود را تأمین کند.

نباید بالادستی‌ها بر پایین‌دستی‌ها تسلط داشته باشند

مدیرعامل مجتمع فولاد دشتستان گفت:

 ما خواستار عرضه عادلانه کالا بین تمامی حلقه‌های زنجیره‌ فولاد و برخورد با شیوه‌های سلیقه‌ای هستیم.

عباسعلی ناصحی ادامه داد:

 متاسفانه ما از بورس کالا ورق سرد خریداری کرده‌ایم اما شرکت فروشنده، کالا را تحویل نمی‌دهد و دلیل این کار خود را انجام معامله در قیمت کف اعلام می‌کند. ما خواستار نظارت بر این‌گونه تخلفات و برخوردهای سلیقه‌ای هستیم. می‌بایست شرایط عادلانه‌ای در کل زنجیره‌ فولاد به وجود آید تا همه حلقه‌های این زنجیره بتوانند در کنار هم به ادامه فعالیت بپردازند.

وی گفت: 

رابطه حلقه‌های متفاوت زنجیره فولاد باید عادلانه باشد و نباید حلقه‌های بالادستی بر حلقه‌های پایین دستی تسلط داشته باشند و خواسته‌های سلیقه‌ای خود را تحمیل کنند. متاسفانه شرایطی که در حال حاضر رخ داده به همین صورت است که حلقه‌های بالادستی در حال تسلط به حلقه‌های پایین دستی هستند.

 

فولاد دشتستان، از بهترین تولیدکنندگان ورق در داخل کشور است.

 

وی ضمن درخواست نظارت بر رابطه حلقه‌های متفاوت زنجیره فولاد ادامه داد:

 از مسئولین بورس کالا و مسئولین وزارت صمت درخواست داریم در این مورد ورود کرده و به حل این موضوع بپردازند تا شاهد برخی رویکردهای سلیقه‌ای نباشیم.

حلقه‌های بعد از فولاد مبارکه مدیریت شود

مدیرعامل فولاد دشتستان اظهار داشت:

 باید سعی کنیم رابطه حلقه‌های متفاوت زنجیره فولاد عادلانه و منصفانه باشد. کارخانه فولاد مبارکه با همکاری انجمن فولاد و بورس کالا امکان ایجاد شرایط عرضه عادلانه را دارد.

وی ادامه داد: 

عرضه اختصاصی ورق فولادی و خدمات فولاد مبارکه برای مشتریان جای تقدیر دارد و باید سعی شود با نظارت بر روی حلقه‌های بعد از فولاد مبارکه، زنجیره ارزش ورق‌های فولادی مدیریت شود و مشکلات به صورت اورژانسی حل شود. در کل مسئله بسیار مهم این است که باید وحدت رویه وجود داشته باشد و شرایط برای تمام حلقه‌های زنجیره فولاد عادلانه باشد تا تمام بخش‌ها توسعه یابند و به تولیدکنندگان برخی حلقه‌ها زیان تحمیل نشود.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید