رکوردزنی های مداوم کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

رکوردزنی های مداوم کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

اخبار
دوشنبه 15 فروردین 1401

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، همراه با جمعی از معاونین و مدیران این شرکت، پس از بازدید از نواحی فولاد سازی و ریخته گری مداوم و آهن سازی، به پاس قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان این دو ناحیه در ایام نوروز برای رسیدن به رکوردهای تولید، سرمایه‌های انسانی را مهم‌ترین رکن موفقیت در تولید دانست و اظهار کرد: 

مدیریت دانشی، تجربه کارکنان و انگیزه سرمایه‌انسانی برای افتخارآفرینی‌ در کسب این رکوردها بسیار تأثیرگذار بوده و به همین دلیل باید به این موضوعات توجه ویژه داشت.

وی در ادامه افزود:

علاوه بر ارتقای کمیت تولید، حفظ کیفیت محصولات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در این رکوردزنی‌ها شاهد آن بودیم؛ رعایت نکات ایمنی و به صفر رسیدن حوادث کاری از دیگر نکات قابل توجه در کسب این موفقیت‌ها در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است.

 

بازدید مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه اصفهان پس از ثبت رکوردهای این شرکت از خطوط تولید صورت گرفت.

 

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: 

محدودیت‌های موجود در حوزه انرژی خصوصاً انرژی برق برای صنعت فولاد بسیار نگران‌کننده است که این محدودیت‌ها با فرارسیدن فصل تابستان تشدید خواهند شد و این موضوع طبیعتاً بر روی تولید محصولات فولادی سراسر کشور به خصوص گروه فولاد مبارکه تأثیرگذار خواهد بود.

وی در پایان اذعان داشت: 

امیدواریم امسال نسبت به سال گذشته این محدودیت‌ها کمتر شده تا بتوانیم به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای تحقق شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» جامه عمل بپوشانیم.

قیمت محصولات فولادی امروز را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید:

اشتغال‌آفرینی فولاد مبارکه در صنایع پایین‌دستی با ارتقای تولید کمی و کیفی محصولات 

عباس اکبری محمدی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه نیز در این دیدار گفت:

 با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» به دنبال ارتقای کمی و کیفی محصولات در شرکت فولاد مبارکه هستیم که این موضوع زمینه‌ساز اشتغال‌آفرینی در صنایع پایین‌دستی خواهد شد.

وی افزود: 

در نظر داریم تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان موجود و شرکت‌هایی که به شکل‌گیری آن‌ها کمک کرده‌ایم، استفاده و از توان داخلی جوانان کشور بیش از پیش بهره ببریم؛ رویکرد بومی‌سازی تجهیزات و استفاده از توان داخلی از سال‌های پیش در فولاد مبارکه شکل ‌گرفته و امسال نیز با همت کارکنان این شرکت، این موضوع را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنیم‌.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد:

با تلاش همکاران ما در نواحی آهن‌سازی و فولادسازی در در نخستین روزهای سال و قرن جدید، رکوردهای متعددی ثبت گردید که نویدبخش جهش تولید در سال جاری است و امیدواریم رکوردهای بیشتری نیز در ماه جاری و ماه‌های آینده در نواحی مختلف شکسته شوند تا ثمره آن ارتقای کمی و کیفی تولید نسبت به سال‌های گذشته باشد.

سومین رکورد پیاپی تولید آهن اسفنجی در ناحیه آهن‌سازی فولاد مبارکه

داریوش رشیدی مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولاد مبارکه نیز در این دیدار بیان کرد: 

کارکنان پرتلاش ناحیه آهن‌سازی شرکت فولاد مبارکه از ابتدای سال 1401 در جهت تحقق شعار سال با تلاش‌های شبانه‌روزی خود موفق به رکوردزنی‌های ویژه‌ای در تولید این ناحیه شدند.  

وی افزود: 

رکورد قبلی تولید آهن اسفنجی در واحد احیاء مستقیم کارخانه فولاد مبارکه اصفهان به میزان 26 هزار و130 تن بود که موفق شدیم در روز 13 فروردین‌ماه امسال، این رکورد را به 26 هزار و 301 تن افزایش دهیم و پس از تنها 12 روز بتوانیم این رکورد را ارتقاء بخشیم.

 

رکورد تولید آهن اسفنجی کارخانه فولاد مبارکه در 13 فروردین 1401 شکسته شد.

 

مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد:

آهن اسفنجی تولیدشده در این فرایند کیفیت بسیار مناسبی دارد و این کیفیت باعث شده تا بتوانیم در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه، علاوه بر افزایش تولید، محصولات باکیفیتی را برای مشتریان تولید کنیم.

وی در پایان ابراز داشت: 

پیش‌بینی می‌شود با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بتوانیم در فروردین‌ماه از مرز 750 هزار تن تولید آهن اسفنجی عبور کنیم تا نیاز ناحیه فولادسازی در این زمینه را تأمین و بتوانیم در فولادسازی نیز شاهد رشد بیش از پیش تولید برای تحقق جهش تولید محصولات فولادی در کشور باشیم.تلاشگران این شرکت در تحقق شعار سال مصمم هستند. سه رکورد متوالی و مهم تولید 153، 155 و 160 ذوب در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم و 2 مورد رکوردتولید 9310 تن در احیاء مستقیم دو و 16951 تن در احیاء مستقیم شماره یک نشان از اراده مردانی دارد که سالهاست در خط مقدم عرصه تولید صنعت کشور هستند و کاری بس بزرگ بود که در همان روزهای عیدانه سال نو و قرن جدید به دست آمد و جز با یک هماهنگی دقیق بین بخشی و درایت مدیران این شرکت بزرگ کشورمان حاصل نمی‌شد.

ثبت 3 رکورد پیاپی در تولید روزانه ذوب حاصل تلاش شبانه‌روزی خط تولید

قاسم خوشدل‌پور مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه نیز در این دیدار با بیان این که در سال جاری برای سومین بار پیاپی رکورد ذوب‌ریزی روزانه در واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه شکسته شد، اظهار کرد: 

در یازدهمین روز فروردین ماه امسال رکورد روزانه 153 ذوب، در دوازدهمین روز فروردین، رکورد روزانه 155 ذوب و در سیزدهمین روز فروردین‌ماه، رکورد 160 ذوب روزانه در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه شکسته شد.

وی ادامه داد:

 نقش واحد مواد اولیه با تلاش واحدهای خرید و آهن‌سازی، واحدهای پشتیبانی مانند حمل و نقل، انرژی و سیالات، مدیریت‌های مختلف، واحد کنترل کیفی، پرسنل واحد فولادسازی و بسیاری دیگر از همکاران در چنین رکوردهایی بسیار پررنگ است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه بیان داشت: 

وقتی در مورد رکوردشکنی تولید و 160 ذوب روزانه صحبت می‌کنیم، یک دنیا معنا پشت این اعداد و کلمات است چراکه برای دستیابی به این رکورد، همه قسمت‌های شرکت فولاد مبارکه در حال حمایت از واحد فولادسازی هستند تا این افتخارات رقم بخورد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد:

کارکنان فولاد مبارکه برای رکوردشکنی‌های سال جدید فعل خواستن را صرف کردند و بنده شاهد این موضوع هستم که در روزهای رکوردشکنی در کارگاه همه در حال تلاش شبانه‌روزی برای رسیدن به هدفی مشخص و مشترک هستند چراکه اولاً به خودباوری رسیده‌اند و دوماً در برنامه‌ریزی‌ها ابتکاراتی را به خرج داده‌اند تا به زودی شاهد رکوردهایی فراتر از رکورد موجود در حوزه تولید باشیم.

خوشدل‌پور در پایان تاکید کرد: 

با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته روز به روز در حال بهبود رکوردهای تولید هستیم اما هیچ‌گاه رعایت مسائل ایمنی را فدای سرعت و افزایش تولید نخواهیم کرد چراکه صنعت فولادسازی یک صنعت سرمایه انسانی‌محور بوده و سلامت سرمایه انسانی برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید