افزایش ۳ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ

افزایش ۳ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ

اخبار
یکشنبه 10 دی 1402

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)، ۱۰ شرکت تولید کننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۳۳ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۴۸۶ تن محصول تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۲ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۹۱۶ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» هفت میلیون و ۵۲۱ هزار و ۲۰۸ تن، «چادرملو» هفت میلیون و ۳۹ هزار و ۷۵۲ تن، «گهرزمین» ۶ میلیون و ۶ هزار و ۵۵۱ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» سه میلیون و ۱۰۴ هزار و ۳۹۸ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۲ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۱۹ تن، «مرکزی» ۲ میلیون و ۵۲۲ هزار تن، «سناباد» یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۳۱۸ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۵۵۳ تن، «صبانور» ۹۲۳ هزار و ۶۳۹ تن و «جلال آباد» ۲۷۵ هزار و ۴۸ تن تولید کردند.

افزایش ۲۳ درصدی ارسال کنسانتره

برپایه این گزارش، تولیدکنندگان بزرگ کنسانتره سنگ آهن در هشتماهه امسال، ۱۲ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۶۵۳ تن محصول به شرکت‌ها ارسال کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۰ میلیون و ۲۳ هزار و ۸۷۰ تن)، ۲۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

شرکت‌های تولید سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان آبان، یک میلیون و ۴۷۴ هزار و ۹۵۴ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۹۸۴ تن)، یک درصد کاهش یافت.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید