0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 24 آبان 1402

آهن اسفنجی یکی از مواد اولیه تولید فولاد محسوب می‌شود و با توجه به اینکه اخیراً تولید این محصول نسبت به تقاضا کاهش پیدا کرده، فعلاً عرضه کمتری در بازار دارد؛ بنابراین نمی‌توان دلیل وضع موجود را عدم نظارت دولت و بورس کالا عنوان کرد.

در خصوص روند قیمت گذاری محصولات فولادی در بورس کالا اظهار شده است: با توجه به شرایط فعلی، علت قیمت‌هایی که در بورس وجود دارد را می‌توان نامتوازن بودن عرضه و تقاضای معاملات بیان کرد. از طرفی، نمی‌توان گفت در حال حاضر، قیمت‌گذاری در بورس کالا دستوری است؛ چرا که برای دستوری بودن نرخ‌ها باید بازاری وجود داشته باشد که اخیراً به دلیل رکود موجود در بازار فولاد، معاملات قابل ملاحظه‌ای نداریم.

با اشاره به ریشه مشکل عرضه و تقاضا در بورس کالا عنوان شده است: بخشی از آهن آلات تولید شده فولادی در حوزه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به اینکه با سرد شدن هوا ساخت و ساز ساختمانی کمتر می‌شود، بنابراین تقاضا نیز کاهش خواهد یافت.

کارشناس صنعت فولاد تصریح کرد: در این راستا، برای تعادل کردن روند عرضه و تقاضا در شرایط فعلی، باید تولید برخی مقاطع مانند میلگرد کاهش یابد تا عرضه با میزان تقاضا در یک محدوده قرار بگیرند.

به تدریج قیمت برخی محصولات فولادی مانند مواد اولیه افزایش قیمت خواهند داشت.

 با بیان اینکه دولت و بورس کالا بر روند معاملات محصولات از جمله آهن اسفنجی نظارت کامل دارند، می‌توان گفت: آهن اسفنجی یکی از مواد اولیه تولید فولاد محسوب می‌شود و با توجه به اینکه اخیراً تولید این محصول نسبت به تقاضا کاهش پیدا کرده، فعلاً عرضه کمتری در بازار دارد؛ بنابراین نمی‌توان دلیل وضع موجود را عدم نظارت دولت و بورس کالا عنوان کرد.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 آبان 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image