0آخرین بروزرسانی:شنبه 15 مهر 1402

 مجموع صادرات فولاد و محصولات فولادی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٢٠‌درصد افزایش یافته است.
براساس آمار ارائه‌شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از عملکرد ۶ماهه فولادی‌‌‌ها در سال‌جاری، از ابتدای سال تا پایان شهریورماه، در مجموع صادرات زنجیره آهن و فولاد ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته به‌طور میانگین ٢٠‌درصد رشد داشته، اما تقریبا به سطح ۶ماهه سال ۱۴۰۰ رسیده است. در ۶ماه نخست امسال بیشترین حجم صادرات فولادی‌‌‌ها متعلق به شمش فولاد بوده که ۳میلیون و ۶٩٠‌هزار تن با رشد ۲۵.۶درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال ثبت شده، اما بیشترین رشد صادرات ابتدا مربوط به کنسانتره سنگ‌‌‌آهن (۶۲۴.۵درصد) و سپس آهن‌‌‌اسفنجی (١٨٠درصد) است.

طبق آمار، در مجموع ۶ماهه امسال، ۳میلیون و ۶٩٠‌هزار تن شمش فولاد صادر شده که بیشترین حجم صادراتی فولادی‌‌‌هاست که ۲۵.۶درصد بیش از میزان صادرلات آن در نیمه نخست سال گذشته است که ظرف آن مدت، ۲میلیون و ٩٣٧‌هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) صادر شده بود. پس از آن، یک‌میلیون و ۵٣٨‌هزار تن محصولات فولادی طی نیمه نخست سال‌جاری صادر شده که نسبت به یک‌میلیون و ۴٢٣‌هزار تن صادراتی در ۶ماه ابتدایی ١۴٠١ حدود ۸‌درصد بیشتر است. ظرف ۶ماهه امسال یک‌میلیون و ٣٠٧‌هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به یک‌میلیون و ٢۵٩‌هزار تن صادرشده در مدت مشابه سال گذشته۳.۸درصد افزایش یافته است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز از ١۶۴‌هزار تن در مجموع ۶ماه ابتدایی ١۴٠١ به ٢٣١‌هزار تن در مدت مشابه سال‌جاری رسیده که از افزایش حدود ۴١درصدی (۴۰.۹درصد) صادرات این مقاطع فولادی حکایت دارد.

صادرات کنسانتره سنگ‌‌‌آهن هفت‌برابر شد
رشد صادرات اما در خصوص آهن کنسانتره سنگ‌‌‌آهن رکورد زده و افزایش۶۲۴.۵درصدی را به خود اختصاص داده است. در حالی که در نیمه نخست سال گذشته حدود ۴۶۵‌هزار تن آهن اسفنجی صادر شده بود، این عدد در مجموع ۶ماهه امسال به ۳میلیون و ٣٣۶‌هزار تن رسیده که بیشترین رشد صادرات در این مقایسه آماری است. پس از آن صادرات آهن اسفنجی۱۸۰.۱درصد بیشتر شده و از ٣٢١‌هزار تن در ۶ماه ابتدایی سال گذشته به ٨٧۴‌هزار تن رسیده است. در نهایت نیز از ابتدای سال‌جاری تا پایان شهریورماه در مجموع ۴میلیون و ۵٠٨‌هزار تن گندله سنگ‌‌‌آهن ایران صادر شده که ١٢١‌درصد بیشتر از میزان صادرات آن در مدت مشابه سال گذشته است. در مجموع نیمه نخست سال ١۴٠١ قریب به ۲میلیون و ۴٠‌هزار تن گندله سنگ‌‌‌آهن صادر شده بود.

تاریخ انتشار: شنبه 15 مهر 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image