0آخرین بروزرسانی:سه‌شنبه 21 شهریور 1402

روز دوشنبه بیستم شهریورماه در رینگ صنعتی بازار فیزیکی بورس‌کالای ایران ۵۹۸‌هزار تن انواع کالا و محصول عرضه شد و تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه ۱۹۶‌هزار و ۴۰تن شمش فولادی، ۷‌هزار تن ورق سرد، ۷‌هزار تن ورق قلع‌اندود، ۶‌هزار تن ورق رنگی، ۵‌هزار تن ورق گالوانیزه و ۲‌هزار تن شمش چدن بود. روز دوشنبه بیستم شهریورماه، در رینگ صنعتی بورس‌کالا ۱۹۶‌هزار و ۴۰تن شمش فولادی با قیمت پایه ۱۹‌هزار و ۹۲۸تومان به ازای هر تن عرضه شد که این میزان با تقاضای ۲۳۵‌هزار و ۴۳۰تنی مواجه شد و از این میزان ۱۳۳‌هزار و ۵۳۵تن مورد معامله قرار گرفت.

بررسی آمار و ارقام نشان می‌دهد که میزان عرضه، تقاضا و حجم معاملات شمش بلوم فولادی در روز دوشنبه ۲۰شهریورماه نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است که این روند صعودی را می‌‌‌توان به رفع محدودیت‌های برقی کارخانه‌‌‌ها و واحدهای تولیدی شمش بلوم نسبت داد، چراکه با نزدیک شدن به پایان فصل گرما و اتمام دوره اورهال کارخانه‌‌‌های مهم فولادی، میزان تولید افزایش یافته است. همچنین نوسان نرخ ارز در بازار آزاد به‌عنوان محرک عمل کرده و موجب افزایش تقاضا از جانب نوردکاران، صنایع پایین‌دستی و متقاضیان سرمایه‌‌‌ای شده است و پیش‌بینی می‌شود در صورت ادامه روند افزایشی نرخ ارز در بازار آزاد، میزان عرضه و تقاضای شمش بلوم فولادی در بازار فیزیکی بورس‌کالا در مسیر افزایشی قرار گیرد و از این‌رو افزایش قیمت پایه معاملات شمش فولادی برای چند هفته آینده دور از انتظار نخواهد بود.

 

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 21 شهریور 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
021-2842483809962666137
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت تجربه نمایید.