0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 08 شهریور 1402

بررسی روند قیمت شمش فولادی و میلگرد در بازار ایران در مردادماه سال جاری توسط پترومتالز نشان می‌دهد که میلگرد تا حدی از روند صعودی قیمت شمش در مردادماه عقب مانده است. در انتهای مرداد امسال نسبت به ابتدای این ماه، میزان رشد قیمت شمش فولادی در بازار ۷.۴ درصد و میزان رشد قیمت میلگرد ۳.۶ درصد بوده است. این بدان معناست که میزان نرخ رشد قیمت میلگرد در مردادماه کمتر از نصف نرخ رشد قیمت شمش فولادی در این ماه بوده است.
میانگین قیمت شمش فولادی (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده) در مرداد امسال ۱۹۵۱۳ تومان به ازای هر کیلو بوده که رشد ۵۶ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد. میانگین قیمت میلگرد در مردادماه امسال نیز ۲۲۲۵۵ تومان بوده است که رشد ۵۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
نسبت قیمت شمش فولادی به میلگرد در بازار در مردادماه افزایش یافته که به معنای کاهش نسبی حاشیه سود تولیدکنندگان میلگرد است. این نسبت که در ابتدای مرداد ۸۶ درصد بوده، در انتهای مرداد سال جاری ۳ واحد درصد افزایش یافته و به ۸۹ درصد رسیده است.

روند قیمت شمش فولادی و میلگرد در بازار در مردادماه امسال را در نمودار زیر ببینید:

فاصله قیمت شمش و میلگرد در بازار در مردادماه امسال را در نمودار زیر ببینید:

 

نسبت قیمت شمش و میلگرد در بازار در مردادماه امسال را در تصویر زیر ببینید:

تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 شهریور 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
021-2842483809962666137
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت تجربه نمایید.