0آخرین بروزرسانی:سه‌شنبه 07 شهریور 1402

 ابتدای سال جاری با راهبرد مدیریت ارشد فولاد مبارکه علاوه بر توجه به رشد کمّی، رشد حداکثری کیفیت و تنوع محصولات نیز در دستور کار قرار گرفت و در دستاوردی دیگر در مردادماه کیفیت ورق رنگی فولاد مبارکه به ۹۸.۰۶ درصد افزایش یافت. در پی کسب رکورد ارتقای کیفیت ورق رنگی فولاد مبارکه، خبرنگار فولاد در مصاحبه با برخی دست‌اندرکاران این واحد، دلایل و اهمیت کسب این موفقیت را جویا شده است. ماحصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
محسن زارع، مدیر محصولات پوشش‌دار و نهایی نورد سرد شرکت فولاد مبارکه: شاخص کیفیت ورق رنگی فولاد مبارکه در فروردین امسال بر روی عدد ۹۷.۳۵ ثبت شده بود و این نتیجه دستاورد زحمات تمامی کارکنان فولاد مبارکه است که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم بر کیفیت محصولات تأثیرگذارند.

افزایش کیفیت محصولات باعث افزایش رضایت مشتریان، افزایش بهره‌وری، کاهش ضایعات، سودآوری بیشتر و تحویل به‌موقع محصول به مشتریان می‌شود. این دستاورد علی‌رغم وجود تحریم‌ها و مسائلی ازجمله افزایش انتظارات مشتریان و بازار رقابتی حاصل شده و امید است این بهبودها در ماه‌های آینده نیز ادامه یابد.

بازرسی به‌موقع شناسایی عیوب و عوامل آن و انجام اقدام اصلاحی به‌موقع و کنترل فرایند کیفیت محصولات ازجمله اقدامات مؤثر  در این موفقیت است.

میزان استفاده از ورق رنگی در صنعت ساختمانی حدود ۶۴ درصد، لوازم‌خانگی ۹ درصد، صنعت اتومبیل حدود ۶ درصد و سایر کاربردها ۲۱ درصد است که با توجه به پیچیدگی تولید این نوع ورق و حساسیت‌های خاص فرایند تولید، ثبت رکورد کیفی امری دشوار بود که توسط پولادمردان زنجیره تولید، خصوصاً واحد ورق رنگی تحقق یافت.

در خصوص تولید و کاربرد ورق‌های رنگی باید گفت زنجیره تولید ورق رنگی یکی از حساس‌ترین زنجیره‌های تولید محصول در صنعت فولاد و به‌طور مشخص در فولاد مبارکه است و زنجیره کامل تولید این محصول در نورد سرد شامل خطوط اسیدشویی، خطوط نورد، واحد ورق گالوانیزه، واحد ورق رنگی و واحد بسته‌بندی و حمل محصولات است.

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 07 شهریور 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
021-2842483809962666137
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت تجربه نمایید.