0آخرین بروزرسانی:شنبه 30 اردیبهشت 1402

چهارمین هفته از اردیبهشت ماه، با ثبات بازار به پایان رسید. در روز پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲، نرخ اکثر مقاطع فولادی، حتی مقاطعی که در طول هفته نوسان‌های قیمت شدیدی را تجربه کرده بودند، ثابت باقی ماند. البته به طور کلی، مقدار نوسانات از ابتدای هفته آخر اردیبهشت کم‌تر شده و بسیاری از محصولات، نمودارهای بدون شیب یا کم‌شیب داشتند. با شروع هفته جدید و دو روز آخر اردیبهشت، بازار دوباره نوسان‌های خود را از نو آغاز کرد. این نوسان‌ها اغلب نزولی بودند، اما بعضی از محصولات، رشد قیمت را هم تجربه کردند و برخی دیگر هم همچنان به ثباتی که در روز پنجشنبه داشتند ادامه می‌دهند.

کدام یک از مقاطع فولادی روند قیمت نزولی داشتند؟

میلگردهای بعضی از کارخانه‌ها با شروع هفته، دوباره شیب نزولی گرفتند و افت قیمت پیدا کردند. نرخ اکثر این مقاطع در روز پنجشنبه، ثابت بود. به عنوان مثال میلگرد آذرفولاد امین، امروز افت قیمت ۲.۲ درصدی را تجربه کرد. نرخ سایز ۱۶ این برند از شنبه تا دوشنبه (۲۳ تا 2۵ اردیبهشت) صعودی بود، اما در روزهای آخر هفته افت قیمت پیدا کرد و از ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. این نرخ تا صبح امروز ثابت مانده بود، اما در حال حاضر، این میلگرد با قیمت ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان خرید و فروش می‌شود.

 

در این تصویر، تغییرات قیمت میلگرد 16 آذر فولاد امین را در چند روز اخیر مشاهده می کنید.

 

بازار تیرآهن در ۳۰ اردیبهشت، نوسان‌های مختلفی را تجربه کرد. بعضی از محصولات روند ثابت داشتند و بعضی از آن‌ها رشد قیمت را تجربه کردند، اما اکثر آن‌ها نزولی بودند. به عنوان مثال تیرآهن ۱۴ ذوب آهن که از ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت به صورت ثابت با قیمت ۴ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شد، امروز به نرخ ۴ میلیون و ۳۵۷ هزار تومان رسید. البته همه محصولات ذوب آهن امروز نزولی نبودند. به عنوان مثال سایز ۲۰ تیرآهن رشد قیمت ۰.۶ درصدی را تجربه کرد و سایز ۲۲ هم به ثباتی که از پنجشنبه در آن قرار داشت، ادامه داد. 

کدام مقاطع فولادی رشد قیمت را تجربه کردند؟

همانطور که گفتیم، بعضی از سایزهای تیرآهن ذوب آهن رشد قیمت داشتند. در بررسی قیمت انواع ورق سیاه هم نمودارهایی با شیب‌های مختلف دیده می‌شد، اما اکثر آن‌ها صعودی بودند. به عنوان مثال قیمت ورق سیاه ۴ فولاد مبارکه، افزایش ۲.۶ درصدی را تجربه کرد و قیمت آن به سقفی رسید که از ۱۶ اردیبهشت تاکنون تجربه نشده بود. نرخ این محصول از ۳۱ هزار و ۵۰۰ در روز ۲۸ اردیبهشت به ۳۲ هزار و ۳۴۰ تومان در روز ۳۰ اردیبهشت رسید. 

نمودار کدام مقاطع فولادی در روز ۳۰ اردیبهشت، ثابت بود؟

بعضی از برندهای میلگرد در روز شنبه، ۳۰ اردیبهشت به روند ثابت خود ادامه دادند؛ مثلا قیمت میلگرد ظفر بناب، امروز هیچ تغییری نسبت به پنجشنبه نداشت. مثلا قیمت سایز ۱۶ این محصول در روز ۲۷ اردیبهشت از ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان به ۲۵ هزار تومان رسید و تا امروز، در همین نرخ باقی ماند.

 

قیمت میلگرد بناب را در سایزهای مختلف در 30 اردیبهشت
قیمت میلگرد بناب را در سایزهای مختلف در 30 اردیبهشت

 

پروفیل گالوانیزه از دیگر محصولاتی است که از یک هفته قبل در قیمت ثابتی باقی مانده و تقریبا هیچ تغییری در نمودار آن دیده نمی‌شود. به عنوان مثال قیمت شاخه ۶ متری پروفیل گالوانیزه ۲ با ابعاد  ۲*۵۰*۵۰، در روز شنبه (۲۳ اردیبهشت) از ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومانبه ۴۷ هزار تومان رسید و تا امروز در همین قیمت باقی مانده است! روند نمودار سایر پروفیل‌های گالوانیزه هم به همین شکل است. لوله گوشتدار، لوله مانیسمان و بعضی از برندهای نبشی و ناودانی نیز روند قیمت نزولی داشتند.

هنوز مشخص نیست که در هفته آینده، بازار به نوسان‌های محدود و ثابت ادامه می‌دهد یا قرار است مثل هفته‌های قبلی، پرنوسان باشد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که نمودار مقاطع مختلف فولادی در روزهای آینده چه رفتاری از خود نشان می‌دهند. در گرفت، اخبار روزانه بازار آهن را بخوانید و از آخرین قیمت این محصولات اطلاع داشته باشید.

تاریخ انتشار: شنبه 30 اردیبهشت 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad