0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 11 اردیبهشت 1402

قیمت فلزات ساختمانی در بازار در نوسان است. قیمت میلگرد از 22 هزار تومان در دو هفته اول فروردین به 27 هزار تومان افزایش یافته و در سه روز گذشته 500 تومان افزایش بیشتر داشته است. قیمت تیرآهن فولادی در هفته گذشته به طور متوسط ​​100 تومان کاهش داشت اما میلگرد ظفربناب 50 تومان افزایش قیمت داشت. همچنین قیمت ورق مشکی نیز 500 تومان افزایش یافته است. قیمت پروفیل در دو هفته گذشته در نوسان بوده و در حال حاضر روند صعودی دارد.

این تغییرات در قیمت فلزات احتمالاً ناشی از عوامل مختلفی مانند افزایش قیمت مواد اولیه، تحریم ها، افزایش تقاضا و کاهش عرضه است. این افزایش قیمت ها ممکن است بر قیمت سایر کالاها و خدمات نیز تأثیر بگذارد و منجر به افزایش کلی هزینه های زندگی و ساخت و ساز برای مردم شود. بنابراین نیاز به کنترل قیمت ها و اعمال سیاست‌های مناسب در این زمینه برای کاهش افزایش قیمت و به حداقل رساندن نوسانات قیمتی است.

با افزایش قیمت فلزات ساختمانی، سایر صنایعی که از این فلزات استفاده می کنند، مانند صنعت خودرو، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، نیز ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند و افزایش قیمت محصولات نهایی را به دنبال داشته باشند. بنابراین، برنامه ریزی دقیق و سیاست های موثر برای کنترل قیمت ها و جلوگیری از نوسانات مورد نیاز است.

دلار در سال ۲۰۲۳ به بالاترین میزان خود رسیده است و قیمت آهن نیز به ۵۵ تومان رسیده است.

 

تغییرات  قیمت فلزات احتمالاً ناشی از عوامل مختلفی مانند افزایش قیمت مواد اولیه، تحریم ها، افزایش تقاضا و کاهش عرضه است.
تغییرات  قیمت فلزات احتمالاً ناشی از عوامل مختلفی مانند افزایش قیمت مواد اولیه، تحریم ها، افزایش تقاضا و کاهش عرضه است.

 

در بازار لوله مانسیمان، قیمت لوله‌ها از اوایل فروردین با ۸ میلیون و ۵۶۶ هزار تومان شروع شد و در نیمه دوم به ۹ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید. افزایش قیمت جهانی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین دلیل اصلی این افزایش قیمت بوده است و بازار داخلی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در عین حال، قیمت ورق گالوانیزه بدون تغییر باقی مانده است.

همچنین، قیمت ناودانیناب تبریز نیز در حال افزایش است.

نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است که نوسانات قیمت در بازارهای مختلف به شرایط جهانی، منطقه ای و داخلی بستگی دارد. مشتریان همیشه باید به دنبال راه حل هایی برای کنترل هزینه های خود باشند. در صورت بهبود وضعیت منطقه و پایان جنگ، احتمال کاهش قیمت لوله مانسیمان وجود دارد.

البته نباید فراموش کرد که نوسانات قیمت در بازار لوله مانسیمان به دلیل جنگ روسیه و اوکراین رخ داده است. بنابراین در صورت ثبات وضعیت منطقه و بهبود شرایط جنگی، احتمال کاهش قیمت لوله مانسیمان وجود دارد. 

به طور کلی نوسانات قیمت در بازارهای مختلف به شرایط جهانی، منطقه ای و داخلی بستگی دارد و مشتریان باید همواره به دنبال راه حلی برای کنترل هزینه های خود باشند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 11 اردیبهشت 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad