0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 20 فروردین 1402

بر اساس گزارش سالانه گلنکور، چشم انداز بازار مس دنیا در میان مدت و بلندمدت بسیار مثبت است و این موضوع باعث شده تا رقابت غولهای کامودیتی دنیا در خرید معادن مس، روندی فزایده داشته باشد. گلنکور سوئیس یکی از آنها است، جهش قیمت زغالسنگ ناشی از تحولات روسیه و کرونا طی چندسال اخیر باعث شد تا سودآوری سالانه این شرکت از 34 میلیارد دلار عبور کرده و بدهی این شرکت نیز از رقم 35.8 میلیارد دلار سال 2013 به حدود صفر (تنها 75 میلیون دلار) در حال حاضر کاهش یابد.

 مدیران شرکت گلنکور همواره اعلام کرده اند که علاقمند به خرید شرکتهای تولیدکننده مس بجای توسعه معادن مس از نقطه صفر هستند، این شرکت در هفته گذشته خرید غول مس کانادا شرکت TECK را با رقم 22.5 میلیارد دلار + بدهی هدفگیری کرده و به دنبال معادن مس این شرکت شامل Quebrada Blanca در شیلی و Antamina در پرو است.

ارزش بازار گلنکور 80 میلیارد دلار است و این شرکت در آینده به سادگی کنترل شرکت تک را به دست می گیرد تا انحصار و قدرت تعیین قیمت ورق مسی، پروفیل مسی و سایر محصولات در بازار مس جهانی را افزایش دهد.

تاریخ انتشار: یکشنبه 20 فروردین 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad