0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 14 فروردین 1402

در ابتدای سال 1402 قیمت میلگرد و مصالح اصلی ساختمانی ثابت مانده است. قیمت میلگرد تا 24 فروردین نسبت به اواخر اسفند تغییری نکرده است. به همین ترتیب، قیمت سیمان نیز ثابت مانده است، اگرچه احتمال کاهش در روزهای آینده وجود دارد. قیمت میلگرد در طول سال 1401 با کاهش مواجه شد که دلیل آن کاهش نرخ دلار از 60 هزار تومان به 43 هزار تومان بود. اما پیش بینی نمی شود این کاهش قیمت میلگرد در سال 1402 به دلیل افزایش نرخ دلار ادامه داشته باشد که تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده میلگرد دارد.

 

میلگرد فولادی در تصویر قابل مشاهده است.

 

افزایش تقاضای خارجی و متعاقب آن رشد صادرات میلگرد نیز می تواند بر قیمت این محصول در ماه های باقی مانده از سال تاثیرگذار باشد. این افزایش تقاضا برای میلگرد ایرانی ناشی از کاهش عرضه ترکیه به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی خاورمیانه است. از آنجایی که پیش بینی می شود تولید میلگرد ترکیه به دلیل خسارات ناشی از زلزله کاهش یابد، این اتفاق می تواند تقاضا برای این محصول را به کشورهایی مانند ایران و چین سوق دهد و قیمت میلگرد در این مناطق را افزایش دهد. اما با توجه به مازاد تولید محصولات فولادی از جمله میلگرد در ایران، تاثیر این عامل بر افزایش قیمت ممکن است چندان قابل توجه نباشد. از 24 فروردین 1402 میلگرد با قیمت هایی مشابه پارسال معامله می شود که میانگین قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در سایز 12 28 هزار تومان و در سایر سایزها 24 تا 25 هزار تومان در هر شاخه معامله می شود. محصولات دیگر کارخانجات نیز در همین بازه قیمتی و گاهی کمتر از آن قرار می گیرند و به 22 هزار تومان می رسند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 14 فروردین 1402
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad