ورق مسی در تصویر نمایش داده شده است.

نرخ تسعیر ۴۵ هزار تومانی شرکت ملی مس ابطال شد

اخبار
شنبه 06 اسفند 1401

علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد که این شرکت با پیگیری وزارت صمت و در راستای حمایت از بسته جدید ارزی بانک مرکزی، اطلاعیه عرضه کاتد مس در بورس کالا با نرخ تسعیر ۴۵ هزار تومانی را که اول اسفند ماه منتشر کرده بود، لغو کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در نامه‌ای به احمد رحیمی مدیر عملیات عرضه بورس کالا اعلام کرده است که در رابطه با عرضه کاتد مس در رینگ صادراتی، با توجه به ضرورت انطباق با الزامات ارزی جدید اعلام‌ شده از جمله نرخ ارز سامانه مرکز مبادله‌ ارزی ایران، نسبت به ابطال آگهی عرضه مذکور اقدام شود که این خبر بر قیمت ورق مسی، لوله مسی و سایر تولیدات مس تاثیرگذار بوده است.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس تاکید این وزارتخانه، تمام شرکت‌های صنعتی و معدنی صادرات‌ محور مکلف‌اند در چارچوب بسته جدید ارزی بانک مرکزی، نسبت به فروش ارز خود در مرکز مبادلات ارز و طلا طبق مکانیسم قیمتی آن اقدام کنند.

 

ورق مسی در تصویر نمایش داده شده است.

 

لازم به ذکر است که در هفته گذشته مرکز مبادله ارز و طلا افتتاح شد و دوم اسفند ۱۴۰۱ در نخستین روز فعالیت "مرکز مبادله ارز و طلای ایران" نرخ حواله بازرگانی ۳۶ هزار و ۱۳۰ تومان و نرخ اسکناس برای ارزهای خدماتی ۴۱ هزار و ۵۴۹ تومان کشف قیمت شد. همچنین در همین روز بابت کالاهای اساسی، شامل گندم، ذرت، جو، برنج، روغن ... و دارو، مواد اولیه تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیز تامین و پرداخت ارز با نرخ هر دلار ۲۸ هزار و ۵۰۰  تومان صورت گرفت.

با توجه به ارقام رسمی نرخ ارز در مرکز مبادله بانک مرکزی به عنوان تنها مرکز قانونی در این زمینه در کشور، تعیین نرخ‌های تسعیر ارز همچون ۴۵ هزار تومان توسط شرکت‌های دولتی قطعا بایستی حذف و مطابق با نرخ‌های اعلامی در مرکز مبادله بانک مرکزی، اصلاح شود.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید