0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 19 بهمن 1401

حسین طاهری، کارشناس فولاد گفت: باید رویکرد «متعادل، متوازن و عدالت‌محورانه» در زنجیره فولاد کشور حفظ شود. وی با بیان اینکه معتقدند همانطور که افزایش قیمت های جهانی منجر به افزایش قیمت های داخلی می شود و تاثیر مستقیم بر بازار دارد، کاهش قیمت های جهانی نیز همین تاثیر را در بازار داخلی خواهد داشت. این کارشناس صنعت فولاد در ادامه افزود: به نظر آنها صنعت فولاد کشور نباید تحت تاثیر بازارهای جهانی قرار گیرد زیرا فولاد از ابتدا تا انتهای زنجیره تامین کاملا داخلی است.

طاهری تصریح کرد: زمانی که به دلایل مختلف نه تنها در روسیه بلکه در کشورهای C.I.S (کشورهای مستقل متقابلاً سودمند) و چین کاهش قیمت وجود دارد، خود این روند باعث کاهش قیمت‌های جهانی می‌شود که در کشور ما نیز تاثیر دارد. وی با تاکید بر اینکه رویکرد صادرات محور باید مورد حمایت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: پس از صنعت پتروشیمی، صنعت فولاد دومین صنعت صادرات غیرنفتی کشور است، اما باید سیاست هایی اتخاذ شود که تاثیر آن بر قیمت و عرضه در بازار به حداقل برسد. بازار داخلی. به گفته این کارشناس بازار فولاد، افزایش قیمت به نفع مصرف کننده نیست و حمایت از حفظ بازار صادراتی نباید بر بازار داخلی تاثیر منفی بگذارد و باعث افزایش قیمت آهن آلات داخلی شود زیرا در نهایت مصرف کننده نهایی متضرر می شود.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 بهمن 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad