0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 17 بهمن 1401

محسن فرج اللهی: یکی از چالش های فولادی را می توان تامین مواد اولیه شرکت ها نام برد که دغدغه های جدی بسیاری دارد. علیرغم اینکه فولادسازان بر تامین مواد اولیه مورد نیاز در بازار پرچالش متمرکز بوده و تا کنون به سهامداران خود متعهد بوده اند، همچنان پایداری تامین مواد اولیه دغدغه اصلی واحدهای فولادی محسوب می شود. در حال حاضر واحدهای بزرگ فولادی به دلیل اختلال در زنجیره تامین کامل، در تامین سنگ آهن و زکنسانتره مورد نیاز کارخانه های گندله سازی خود با مشکل مواجه هستند. در نقطه دیگری از زنجیره، کمبود محصولات معدنی از جمله گندله وجود دارد. عدم تعادل در زنجیره ممکن است در آینده نزدیک به قسمت پایین زنجیره گسترش یابد و منجر به بدتر شدن عدم تعادل و تداوم نقاط عدم تعادل در سراسر زنجیره شود و چالش ها را تشدید کند.

فرج اللهی معتقد است: اگرچه بورس کالا به‌عنوان ابزاری تقاضا محور برای تعیین قیمت کالاها عمل می‌کند، اما لازم است عرضه‌کنندگان خام مواد معدنی عرضه خود را با تقاضای بازار مطابقت دهند. در حال حاضر، در بازار سنگ آهن یا کنسانتره با تقاضای میلیون ها تن، عرضه به اندازه کافی و مطابق با تقاضا است. با این حال، در شرایطی که تولیدکنندگان عمده سنگ آهن به مصرف‌کننده تبدیل می‌شوند، طبیعی است که تامین و در دسترس بودن مواد اولیه در بورس به‌ویژه کنسانتره نمی‌تواند تضمین شود. شما می توانید برای مشاهده قیمت آهن آلات مختلف به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

 

تاریخ انتشار: دوشنبه 17 بهمن 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad